Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> [WWW] Ogólna Ocena :], Zapraszam :]
Chillout
post 25.01.2011, 00:08:20
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 15
Pomógł: 0
Dołączył: 24.01.2011

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Witajcie

Prowadzę prywatnie stronę na temat komunikacji miejskiej w moim mieście.
Tutaj proszę was o ocenę, co byście zmienili. Co jest na + co jest na -.
Rozkład Jazdy robiony od podstaw samemu, dzięki temu mam możliwość dodanie różnych dodatkowych skryptów.
Typu odjazd w ciągu 15 minut...

Kolejno mam zamiar dodać aktualne autobusy w trasie, gdzie byłaby lista autobusów będące na danym przystanku.
Jeśli się wejdzie do rozkładu to również jest opis gdzie konkretnie dany autobus się znajduje. Jest zabezpieczenie przed kierunkami i ten skrypt pokazuje tylko daną linie do której weszliśmy.

Nie wiem jak zrobić system połączeń ale z tym udam się do działu z pomocą ...

Adres strony to : autobusy-miejskie.com.pl

Proszę o ocenę i dziękuje za fatygę smile.gif.

Pozdrawiam

Ten post edytował Chillout 25.01.2011, 00:09:03
Go to the top of the page
+Quote Post
askone
post 25.01.2011, 07:53:47
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 654
Pomógł: 121
Dołączył: 27.10.2007
Skąd: Poznań, Łódź

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Hej

Ogólna ocena: masakra winksmiley.jpg

Szczegóły:
  • Informacja w górnym boxie zasłania mi częśćiowo menu - przeglądarka Chrome
  • zbyt duża czcionka w newsach
  • mało widoczne wyróżnienie listy linii autobusowych
  • zmniejsz czcionkę w stopce strony - te informacje naprawdę nie muszą być tak bardzo widoczne
  • jeśli już chcesz mieć Fejsa to umieść przycisk wyżej - tak to tylko desperat go zauważy...
  • style menu - jeśli w ogóle możemy mówić o stylu....
  • boxy reklamowo/informacyjne - lepiej wygląda już plama farby z chlapnięcia na ścianę...


Do wymiany sporo jeśli nie wszystko - Może pomyśl nad lepszym grafikiem lub zakupem gotowego szablonu

Pozdrawiam


--------------------
Kliknij jeśli moja odpowiedź Ci pomogła.
askone.pl
Go to the top of the page
+Quote Post
cojack
post 25.01.2011, 12:59:57
Post #3





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 898
Pomógł: 80
Dołączył: 31.05.2008

Ostrzeżenie: (20%)
X----


-1/10 to chyba nie wymaga dodatkowego komentarza.


--------------------
cojack blog - mój blog (na jakiś czas off).
"jak czegoś nie wiem, to nie myślę że wiem" - moja domena
Go to the top of the page
+Quote Post
pyro
post 25.01.2011, 15:14:13
Post #4





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 2 148
Pomógł: 230
Dołączył: 26.03.2008

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Wszystko się rozjeżdża. Nawet wyczytać nic nie można, żeby cokolwiek ocenić.


--------------------
ET LINGUA EIUS LOQUETUR IUDICIUM
Go to the top of the page
+Quote Post
Chillout
post 25.01.2011, 17:19:57
Post #5





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 15
Pomógł: 0
Dołączył: 24.01.2011

Ostrzeżenie: (0%)
-----


To rozjeżdżanie było spowodowanie tym, że nie ustawiłem odpowiedniej wysokości dla wyświetlania informacji... Teraz użyłem marquee mimo to że jest niezgodne z W3C.. :/ Chyba że mi doradzicie jak zrobić coś takiego żeby po 2 sekundach wyświetlania jednej informacji pokazała się kolejna jeśli by takowa była ;> Co do wielkości tekstu newsów to jak wejdzie ktoś, kto nie dowidzi to będzie miał ciężko przeczytać, chyba że chodzi o to że razi was czcionka.
Go to the top of the page
+Quote Post
thomson89
post 25.01.2011, 19:31:20
Post #6





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 178
Pomógł: 51
Dołączył: 7.01.2009
Skąd: Gdańsk

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Popracuj nad:
- prezentacją artykułów
- prezentacją informacji w boxach
- kolorystyką
- grafiką w topie
- menu
- kolorystyką
- układem strony
- prezentacją artykułów
- grafiką w topie
- prezentacją informacji w boxach
- menu
- kolorystyką
- prezentacją artykułów
- układem strony
- menu

Pozdrawiam!


--------------------
Sklep 70%
Go to the top of the page
+Quote Post
Turson
post 25.01.2011, 19:40:47
Post #7





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 4 291
Pomógł: 829
Dołączył: 14.02.2009
Skąd: łódź

Ostrzeżenie: (0%)
-----


1. Moim zdaniem to powinna być jasna strona - jasne tło, tak mi się kojarzy z komunikacja miejsca. Daj może białe tło, a to ciemne wydziel na zawartośc strony.
2. Newsy oddziel jakoś! Na przyklad pozioma linia.
3. Czcionka newsow z porownaniem do menu jest za duza.
4. Wydziel menu w jakis sposob, wszystko sie zlewa bo jest czysty napis naglowna menu na tle.
Go to the top of the page
+Quote Post
emajl22
post 25.01.2011, 20:16:54
Post #8





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 273
Pomógł: 21
Dołączył: 28.11.2010

Ostrzeżenie: (10%)
X----


Cytat(thomson89 @ 25.01.2011, 19:31:20 ) *
Popracuj nad:
- prezentacją artykułów
- prezentacją informacji w boxach
- kolorystyką
- grafiką w topie
- menu
- kolorystyką
- układem strony
- prezentacją artykułów
- grafiką w topie
- prezentacją informacji w boxach
- menu
- kolorystyką
- prezentacją artykułów
- układem strony
- menu

Nie lepiej i nie szybciej było napisać "nad wszystkim" ? biggrin.gif

Strona prezentuje się bardzo marnie, kolory kompletnie źle dobrane, wszystko się zlewa. Sam pomysł jak i domena całkiem dobre.



--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
Zyx
post 27.01.2011, 16:21:18
Post #9





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 952
Pomógł: 154
Dołączył: 20.01.2007
Skąd: /dev/oracle

Ostrzeżenie: (0%)
-----


O, widzę że kolejny fan komunikacji. Pozdrawiam ze względu na wspólne zainteresowania. Natomiast sama strona wygląda mocno poniżej średniej, zresztą jak wiele innych o tej tematyce. Koledzy zwrócili już uwagę na kompletnie nietrafioną kolorystykę i podpisuję się pod tym. Logo także bym wymienił - górna część strony wygląda na pierwszy rzut oka, jakbyś jakiś efekt rozmycia tam zastosował. Za dużo jest odwracających uwagę bzdetów, a w treści strony w ogóle nie ma oddzielonych bocznych pasków od treści.


--------------------
Specjalista ds. głupich i beznadziejnych, Zyx
Nowości wydawnicze: Open Power Collector 3.0.1.0 | Open Power Autoloader 3.0.3.0
Go to the top of the page
+Quote Post
Speedy
post 27.01.2011, 18:31:25
Post #10





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 651
Pomógł: 28
Dołączył: 4.12.2004

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Spójrz na śląską wersję: http://rozklady.kzkgop.pl/ . Nie twierdzę, że musisz od razu implementować taką złożoną funkcjonalność, ale możesz czerpać inspiracje (zarówno pod względem grafiki, UI, jak i sposobu funkcjonowania) winksmiley.jpg.


--------------------
Sygnatura niezgodna z regulaminem.
Go to the top of the page
+Quote Post
Chillout
post 27.01.2011, 21:48:25
Post #11





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 15
Pomógł: 0
Dołączył: 24.01.2011

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Ja przyznam szczerze grafika to dla mnie czarna magia... Niestety nie mam na tyle wyobraźni, żeby na spokojnie coś wymyślić, kolorystykę czy też coś podobnego. Po prostu w tej kwestii to potrzebowałbym już kogoś, kto zaproponowałby odpowiedni szablon. Bo oczywiście jeśli chodzi o programowanie skryptów czy też innych rzeczy to z tym problemów nie mam i ta strona to jest taki mój mały własny cms'ik budowany od podstaw :].

Dlatego jak ma ktoś jakieś propozycje na jakie by można było zmienić kolory żeby nie raziło czy też nie rozmywało się to można tutaj w tym temacie lub też do mnie napisać prywatnie. Nie często człowiek dziękuje za krytykę biggrin.gif ale ja po to tutaj piszę żeby takową ocenę wysłuchać :]. Pozdrawiam wszystkich programistów tongue.gif i grafików oraz użytkowników tego forum.
Go to the top of the page
+Quote Post
emajl22
post 27.01.2011, 22:07:47
Post #12





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 273
Pomógł: 21
Dołączył: 28.11.2010

Ostrzeżenie: (10%)
X----


Na pewno biały + albo jasno - niebieski, albo hm.. zółto - pomarańczowy. Kolor nie jest jakoś specjalnie ważny, najważniejsze jest to, żeby strona była przejrzysta, estetyczna.


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
Zyx
post 28.01.2011, 08:20:33
Post #13





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 952
Pomógł: 154
Dołączył: 20.01.2007
Skąd: /dev/oracle

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Wszystko to kwestia zdobycia źródeł inspiracji. Ja też się grafiką na co dzień nie zajmuję, natomiast jak już muszę coś zrobić, przeglądam ileśtam stron, analizuję, dlaczego mi się one podobają, a dlaczego nie i staram się iść w kierunku tych podobających się. Kilka linków do inspiracji:

http://www.mpk.krakow.pl/ - strona MPK Kraków, utrzymana właśnie w kolorystyce biało-kremowo-niebieskiej.
http://www.webdesignfromscratch.com/web-de...gn-style-guide/ - poradnik projektowania w stylu Web 2.0.


--------------------
Specjalista ds. głupich i beznadziejnych, Zyx
Nowości wydawnicze: Open Power Collector 3.0.1.0 | Open Power Autoloader 3.0.3.0
Go to the top of the page
+Quote Post
thomson89
post 28.01.2011, 12:23:41
Post #14





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 178
Pomógł: 51
Dołączył: 7.01.2009
Skąd: Gdańsk

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Kolorystyka najlepiej taka, jak autobusy które prezentujesz. W topie możesz użyć kilku połączonych zdjęć autobusów, a kolorystykę utrzymaj w ich barwach. U ciebie w żółtym i czerwonym.

Przykład: autobusy ztm'u w Gdańsku są czerwono kremowe. Strona Ztm'u również jest w tej kolorystyce. http://ztm.gda.pl/


--------------------
Sklep 70%
Go to the top of the page
+Quote Post
Chillout
post 28.01.2011, 20:00:15
Post #15





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 15
Pomógł: 0
Dołączył: 24.01.2011

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Zmieniłem lekko wygląd strony głównej czy nadal nie jest aż tak przejrzysta?
Go to the top of the page
+Quote Post
Zyx
post 29.01.2011, 10:08:25
Post #16





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 952
Pomógł: 154
Dołączył: 20.01.2007
Skąd: /dev/oracle

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Już jest nieco lepiej, ale przed Tobą jeszcze sporo pracy. Ja bym tam wszystko przeprojektował. Popatrz na te odnośniki, które Ci wysłaliśmy. Obejrzyj, jaka kolorystyka dominuje na tamtejszych stronach i poczytaj komentarze autora drugiego linka - zawierają one sporo cennych uwag, jak to zrobić dobrze.


--------------------
Specjalista ds. głupich i beznadziejnych, Zyx
Nowości wydawnicze: Open Power Collector 3.0.1.0 | Open Power Autoloader 3.0.3.0
Go to the top of the page
+Quote Post
Chillout
post 29.01.2011, 12:27:10
Post #17





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 15
Pomógł: 0
Dołączył: 24.01.2011

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Powiem szczerze, może i każda komunikacja ma dopasowany kolor strony do komunikacji miejskiej w swoim mieście, ale u nas tej jednolitości nie ma... Dlaczego? Ponieważ u nas są prywaciarze i wynajmują różne firmy przewozowe, a transgór, który też u nas jeździ nie ma tej barwy jednolitej... Są różne białe, żółte, żółto-zielone jelcze zapewne zakupione z Tychów, ostatnio nawet widziałem Solarisa Urbino 12 zapewne z Sosnowieckiej Komunikacji... Po prostu u nas jest masakra z komunikacją;P Jeśli o to chodzi. Dlatego też nie przywiązuje barw autobusów do strony internetowej.
Go to the top of the page
+Quote Post
Cypherq
post 29.01.2011, 12:40:35
Post #18





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 181
Pomógł: 9
Dołączył: 28.08.2006
Skąd: Katowice

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Guzik prawda. Strona KZK GOPu nie ma nic wspólnego z kolorystyką jej autobusów (nawiasem mówiąc, u nas też jeżdżą prywaciarze związani szyldem KZK GOP), więc nie chodzi tutaj o kolorystykę komunikacji miejskiej tylko o to, żeby była ona spójna i przejrzysta.


--------------------
"Zero 'errorów' nic nie oznacza. Walidator sprawdza tylko składnię. Kod strony jest jak psu z d**y wyjęty i to, że walidator świeci się na zielono nie oznacza, że ta kupa jest ładna" - mike
Go to the top of the page
+Quote Post
darko
post 29.01.2011, 13:22:47
Post #19





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 2 885
Pomógł: 463
Dołączył: 3.10.2009
Skąd: Wrocław

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(Zyx @ 28.01.2011, 08:20:33 ) *
http://www.mpk.krakow.pl/ - strona MPK Kraków, utrzymana właśnie w kolorystyce biało-kremowo-niebieskiej.

Przypomina nieco strony biuletynu informacji publicznej, naprawdę Ci się to podoba?


--------------------
Nie pomagam na pw, tylko forum.
Go to the top of the page
+Quote Post
Zyx
post 29.01.2011, 15:51:53
Post #20





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 952
Pomógł: 154
Dołączył: 20.01.2007
Skąd: /dev/oracle

Ostrzeżenie: (0%)
-----


A czemu ma mi się NIE podobać? Jest czytelna, estetyczna i funkcjonalna - tego oczekuję po stronie przewoźnika, a nie poziomu a'la freski w Kaplicy Sykstyńskiej. Dlatego mi się właśnie ta strona podoba.

Chillout -> branie kolorystyki od barw miejskich przewoźników nie zawsze wychodzi na zdrowie, choćby z tego powodu, że w Polsce malowanie taboru może wymyślić KAŻDY i niestety często kończy się to taką pstrokatością i kiczem, że aż oczy bolą. A nawet jeśli nie, to barwy dobrze wyglądające na autobusie nie zawsze wyglądają dobrze jako tło dla strony internetowej. "Najlepszy" przykład to Poznańska Galeria Komunikacyjna; jak śledzę wiele galerii, to tej po prostu nie jestem w stanie przez tę wszechogarniającą zieleń. Na drugim biegunie mamy krakowską Fotozajezdnię, która ma kolorystykę czarno-białą mimo, iż krakowskie tramwaje i autobusy są w zdecydowanej większości niebieskie. Może ona nie powala, ale tę stronę przegląda się 100 razy przyjemniej, niż poznańską. Twoim pierwszym celem powinno być znalezienie lekkich, nieprzytłaczających barw, a ewentualną zgodność z czyimkolwiek malowaniem zostaw jako zadanie drugoplanowe.

Ten post edytował Zyx 29.01.2011, 15:59:41


--------------------
Specjalista ds. głupich i beznadziejnych, Zyx
Nowości wydawnicze: Open Power Collector 3.0.1.0 | Open Power Autoloader 3.0.3.0
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 19.04.2024 - 11:11