Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Wycena portalu pożyczkowego
marek1985
post 24.04.2018, 17:34:04
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 8
Pomógł: 0
Dołączył: 24.04.2018

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cześć wszystkim. Proszę o informację ile kosztowałoby zrobienie takiego portalu pożyczkowego jak https://finanto.pl/. Chodzi mi o dokładnie coś w tym stylu, żeby też były zakładki typu darmowe pożyczki, pożyczki na raty itp. - podobny układ, trochę inna kolorystyka, żeby nikt nie posądzał o plagiat.

Chodzi mi o konkretną wycenę - budżet jaki potrzebuję na takie zlecenie.

Mile widziana osoba, która podpowie co można zrobić jeszcze lepiej na takim portalu, a nie tylko programista, który jest "odtwórcą" - wolę kogoś, kto myśli trochę szerzej i robi jak "dla siebie".
Go to the top of the page
+Quote Post
Pyton_000
post 24.04.2018, 18:36:02
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 8 068
Pomógł: 1414
Dołączył: 26.10.2005

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Tak na luźno mogę strzelić ~30k
Go to the top of the page
+Quote Post
marek1985
post 24.04.2018, 18:48:05
Post #3





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 8
Pomógł: 0
Dołączył: 24.04.2018

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Czemu aż tyle? 30 tysięcy za taką prostą stronę?
Go to the top of the page
+Quote Post
daro0
post 24.04.2018, 18:59:01
Post #4





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 88
Pomógł: 12
Dołączył: 17.09.2014
Skąd: Krasnystaw

Ostrzeżenie: (0%)
-----


To nie jest prosta strona tylko dość poważny serwis. Z porównywarką kredytów. Wcale by mnie nie zdziwiła cena ~50 - ~100K, zależy od wymagań.
Go to the top of the page
+Quote Post
marek1985
post 24.04.2018, 19:10:03
Post #5





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 8
Pomógł: 0
Dołączył: 24.04.2018

Ostrzeżenie: (0%)
-----


No to ja chyba rzucę wszystko i wyjadę w Bieszczady, bo na takie imprezy to mnie nie stać...
Go to the top of the page
+Quote Post
kapslokk
post 24.04.2018, 19:16:39
Post #6





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 965
Pomógł: 285
Dołączył: 19.06.2015
Skąd: Warszawa

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(marek1985 @ 24.04.2018, 19:48:05 ) *
Czemu aż tyle? 30 tysięcy za taką prostą stronę?


biggrin.gif Jak taka prosta, to zamiast w bieszczady jechać sie poucz programowania, 30k zaoszczędzisz jak sam sobie ja zrobisz biggrin.gif
Go to the top of the page
+Quote Post
marek1985
post 24.04.2018, 19:21:18
Post #7





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 8
Pomógł: 0
Dołączył: 24.04.2018

Ostrzeżenie: (0%)
-----


A ile potrzebuję czasu, żeby ogarniać na takim poziomie, żeby napisać sobie taki serwis?
Go to the top of the page
+Quote Post
kapslokk
post 24.04.2018, 19:23:57
Post #8





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 965
Pomógł: 285
Dołączył: 19.06.2015
Skąd: Warszawa

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Zakładam że niewiele, skoro już posiadasz wiedzę, która pozwala Ci ocenić czy strona jest prosta czy skomplikowana. Kwestia pewnie paru godzin nauki ;D

Ten post edytował kapslokk 24.04.2018, 19:27:42
Go to the top of the page
+Quote Post
marek1985
post 24.04.2018, 19:28:52
Post #9





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 8
Pomógł: 0
Dołączył: 24.04.2018

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Dobra panowie, widzę, że zaczynacie po mnie jechać, przepraszam, że Wam wszedłem w kompetencje. Po prostu stronka wygląda mi na prostą i nie sądziłem, że trzeba na to tyle pieniędzy. Teraz tak serio - gdybym przysiadł do tematu, to ile czasu zajęłoby mi napisanie takiego serwisu, biorąc pod uwagę, że jestem zielony?
Go to the top of the page
+Quote Post
kapslokk
post 24.04.2018, 19:32:03
Post #10





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 965
Pomógł: 285
Dołączył: 19.06.2015
Skąd: Warszawa

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Nie tyle jechać, co uświadamiać ;D A czas potrzebny na zdobycie kompetencji zależy od człowieka. Jeden ogarnie w 6 miesięcy, inny w kilka lat. Nie da się tego jednoznacznie powiedzieć.
Go to the top of the page
+Quote Post
Pyton_000
post 24.04.2018, 20:37:32
Post #11





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 8 068
Pomógł: 1414
Dołączył: 26.10.2005

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(marek1985 @ 24.04.2018, 19:48:05 ) *
Czemu aż tyle? 30 tysięcy za taką prostą stronę?


No widzisz. Dla Ciebie to prosta strona bo nie masz doświadczenia w programowaniu.
Przyszedłeś podałeś stronę i że chcesz coś bardzo podobnego. Nawet nie zadjesz sobie sprawy ile rzeczy jest w środku która to wszystko ogarnia.

Poza tym powiedz mi może po czym oceniłeś że to prosta strona? Po wyglądzie?

Widzisz. Gdybyś przyszedł i powiedział że chcesz stronę podobną do tej i wypisał dokładnie jakie funkcjonalności chciałbyś to wtedy można rozmawiać.

No i tak już ode mnie na koniec... strasznie wkur... są ludzie którzy przychodzą, czegoś chcą a jak ktoś powie że kosztuje to tyle i tyle to wielki płacz i lament bo to proste, bo to tylko 2 kliknięcia... Skoro to takie proste to zrób to sam, a jak się nie znasz to pozwól zrobić to komuś kto się na tym zna.

Przykład. Ja jadę do mechanik i pytam: Panie, ile wymiana tarcz i klocków na 4 koła. no ze 200zł + części... I teraz ja wiem że:
- albo mogę oddać auto i przyjechać po gotowe i zapłacić bo wiem ile.
- albo zrobić to samemu bo wiem jak to zrobić, ale zajmie mi to trochę więcej czasu no i mój czas na dłubanie.
Ale są sytuacje gdzie jestem w stanie coś sam zrobiić ale wolę zapłacić za to komuś z różnych powodów.

I tym miłym akcentem życzę powodzenia w szukaniu wykonawcy lub czasu w ilości kilku/nastu miesięcy na naukę a potem kolejnnych kilku miesięcy na napisanie systemu.

Pozdrawiam wink.gif
Go to the top of the page
+Quote Post
ohm
post 24.04.2018, 20:42:08
Post #12





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 618
Pomógł: 143
Dołączył: 22.12.2010

Ostrzeżenie: (0%)
-----


A ile będzie kosztowało wyprodukowanie samochodu, takiego żeby jeździł, miał 4 koła, dobrze byłoby żeby te 200KM w nim było. Mogłaby to być kopia Porsche, ale z kilkoma zmianami, np z terenowym zawieszeniem i żeby mógł przyczepkę campingową pociągnąć. A no i na gaz, żeby było tanie.

Nikt się nie czepia, po prostu wielu z nas już ma za sobą wiele osób którym "wydaje się" że stworzenie strony to instalacja wordpressa i dorzucenie 3 pluginów + skórki tongue.gif A no i klikać w kąputer to nawet syn Janusza umie wink.gif


Ten post edytował ohm 24.04.2018, 21:00:29
Go to the top of the page
+Quote Post
Pyton_000
post 24.04.2018, 20:53:57
Post #13





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 8 068
Pomógł: 1414
Dołączył: 26.10.2005

Ostrzeżenie: (0%)
-----


@ohm co do auta to strzelam że tak pewnie ze 300k wink.gif
Go to the top of the page
+Quote Post
marek1985
post 24.04.2018, 21:00:33
Post #14





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 8
Pomógł: 0
Dołączył: 24.04.2018

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(Pyton_000 @ 24.04.2018, 21:37:32 ) *
No widzisz. Dla Ciebie to prosta strona bo nie masz doświadczenia w programowaniu...



W takim razie co tam ma kosztować 30 tys PLN? Przyznam, że ja tego nie dostrzegam, ale jestem laikiem w temacie...

Cytat(ohm @ 24.04.2018, 21:42:08 ) *
A ile będzie kosztowało wyprodukowanie samochodu, takiego żeby jeździł, miał 4 koła, dobrze byłoby żeby te 200KM w nim było. Mogłaby to być kopia Porsche, ale z kilkoma zmianami, np z terenowym zawieszeniem i żeby mógł przyczepkę campingową pociągnąć. A no i na gaz, żeby było tanie.

Nikt się nie czepia, po prostu wielu z nas już ma za sobą wiele osób którym "wydaje się" że stworzenie strony to instalacja wordpressa i dorzucenie 3 pluginów + skórki tongue.gif A no i klikać w kąputer to nawet syn Janusza umie wink.gif


Bo w większości przypadków dokładnie tak jest i kosztuje to grosze. Jestem potencjalnym klientem, na którego naskakujecie, zamiast pomóc mi zrozumieć, z jakiego powodu taki serwis powinien kosztować tyle, co dobrej klasy używane auto smile.gif
Go to the top of the page
+Quote Post
ohm
post 24.04.2018, 21:00:54
Post #15





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 618
Pomógł: 143
Dołączył: 22.12.2010

Ostrzeżenie: (0%)
-----


//
A no i żeby nie było, na szybko kwestia rzeczy które trzeba zrobić:
- Grafik - stworzenie makiet, podstron, kilkaset-kilka tysięcy zł. kwestia wymagań, ilości podstron.
- Cięcie grafiki - kilkaset zł.
Moduły wymagane na stronie:
- CMS - standardowy moduł
- Newsletter + obsługa newslettera
- SEO
- Komentarze z ocenami
- Podpięcie pociętych grafik wraz z "bajerami"
- Jakiś panel admina

To takie standardowe moduły, to wszystko możesz dostać nawet za te 10000-20000zł (mniej w przypadku oklepanych gotowców), ale w przypadku utworzenia "modułu" pożyczkowego sprawa się mocno komplikuje, czyli teraz:
- Potrzebne jest pobranie utworzenie listy ofert - czy oferty mają być pobierane z zewnętrznych serwisów, czy będą wrzucane i aktualizowane ręcznie przez admina? czyli pełna obsługa wg jakichś wymagań
- Moduł opinii
- Pewnie jakaś porównywarka danych ofert
- Kalkulator pożyczkowy z przeliczaniem powyższych ofert - jak widać ma on różne parametry
- Jakieś zmiany wg Twoich specyfikacji

Dodaj sobie do tego wszystkiego czas na konsultacje, czas pracy project managera i się nagle uzbiera kwota rzędu kilkudziesięciu tysięcy zł. Oczywiście możesz iść do firmy która Ci powie że spokojnie w 5000 się ogarną (albo studenta za 2000zł), ale będziesz miał projekt "jakiś", może będzie działał, może nie, może zobaczysz go za pół roku, a może nigdy, zmiany będą mocno skomplikowane ze względu na "jakieś" rozwiązania, supportu możesz nie uświadczyć albo support będzie Cię kosztował x3 niż norma smile.gif


No, to chyba z takich ogólników tyle smile.gif


@Pyton_000 a nie da sie tak za 20000? biggrin.gif

Ten post edytował ohm 24.04.2018, 21:02:34
Go to the top of the page
+Quote Post
marek1985
post 24.04.2018, 21:14:40
Post #16





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 8
Pomógł: 0
Dołączył: 24.04.2018

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(ohm @ 24.04.2018, 22:00:54 ) *
//
A no i żeby nie było, na szybko kwestia rzeczy które trzeba zrobić:
- Grafik - stworzenie makiet, podstron, kilkaset-kilka tysięcy zł. kwestia wymagań, ilości podstron.
- Cięcie grafiki - kilkaset zł.
Moduły wymagane na stronie:
- CMS - standardowy moduł
- Newsletter + obsługa newslettera
- SEO
- Komentarze z ocenami
- Podpięcie pociętych grafik wraz z "bajerami"
- Jakiś panel admina

To takie standardowe moduły, to wszystko możesz dostać nawet za te 10000-20000zł (mniej w przypadku oklepanych gotowców), ale w przypadku utworzenia "modułu" pożyczkowego sprawa się mocno komplikuje, czyli teraz:
- Potrzebne jest pobranie utworzenie listy ofert - czy oferty mają być pobierane z zewnętrznych serwisów, czy będą wrzucane i aktualizowane ręcznie przez admina? czyli pełna obsługa wg jakichś wymagań
- Moduł opinii
- Pewnie jakaś porównywarka danych ofert
- Kalkulator pożyczkowy z przeliczaniem powyższych ofert - jak widać ma on różne parametry
- Jakieś zmiany wg Twoich specyfikacji

Dodaj sobie do tego wszystkiego czas na konsultacje, czas pracy project managera i się nagle uzbiera kwota rzędu kilkudziesięciu tysięcy zł. Oczywiście możesz iść do firmy która Ci powie że spokojnie w 5000 się ogarną (albo studenta za 2000zł), ale będziesz miał projekt "jakiś", może będzie działał, może nie, może zobaczysz go za pół roku, a może nigdy, zmiany będą mocno skomplikowane ze względu na "jakieś" rozwiązania, supportu możesz nie uświadczyć albo support będzie Cię kosztował x3 niż norma smile.gif


No, to chyba z takich ogólników tyle smile.gif


@Pyton_000 a nie da sie tak za 20000? biggrin.gif


No i taka powinna być odpowiedź - teraz ja rozumiem Ciebie i Ty wykazałeś się zrozumieniem mnie i to jest w porządku, natomiast "naśmiewanie" się z kogos kto się nie zna raczej klientów Wam nie przysporzy.

Biorac pod uwagę, że taki serwis to minimum 30 tys, na marketing potrzeba pewnie ze 20 tys na start, to okazuje się, że budowa takiego serwisu jest dla nielicznych i...

... teraz pytanie do fachowców. Czy Wy naprawdę macie tylu klientów (spośród tych nielicznych), którzy wykładają lekką ręką 30 tysięcy i macie ich non stop, tak, że komputer Wam nie stygnie, czy po prostu wyceniacie na kilkadziesiąt tysięcy każdą pracę i czekacie az ktoś tyle zapłaci?

Idac tym tropem, to w zasadzie kazdy serwis na Wordpress - byle jaki blog, to 10 tys zł (grafika, cięcie itp.) a gotowa skórka 70 dolarów - zastanawiam się, kto jest Waszym klientem tak naprawdę, bo wydaje się, że pośrodku jest jakaś przepaść...


I też podłączam się do pytania, czy nie da się za 20 tys PLN?
Go to the top of the page
+Quote Post
ohm
post 24.04.2018, 21:28:33
Post #17





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 618
Pomógł: 143
Dołączył: 22.12.2010

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Tak jak pisałem, da się i za 10000 całą stronę, tyle że może być różnie z realizacją, ogólnie i za 50000 możesz nie mieć w 100% realizacji wg założeń, kwestia podejścia do firmy.

Idąc tym tropem, możesz mieć taki serwis pożyczkowy też na wordpressie, sama strona będzie Cię kosztowała 1000-2000zł z gotowym szablonem, ale sam moduł pożyczek to cholera wie, zależy ile firma wyceni bo raczej wątpię żeby był jakiś darmowy plugin. Ogólnie rzecz ujmując, jeśli chcesz mieć 100% profesjonalny serwis, to zazwyczaj firmy albo mają własne moduły (typu komentarze, panel admina) i może to obniżyć cenę, ale jeśli chcesz mieć jakiś własny moduł komentarzy z jakimiś konkretnymi funkcjami, to już musisz zapłacić za dany moduł, licząc niech będzie 100 godzin, roboczogodzina firmy niech będzie 100zł/h to już wychodzi 10000zł czyli praca grafika, cięcie szablonu, programowanie w JS, programowanie PHP, co najmniej 2 osoby, w normalnych firmach, praca 5 osób. A to tylko za jeden niestandardowy moduł.

A co do klientów, to tak, są tacy co wykładają dziesiątki/setki tysięcy, ale są to zazwyczaj firmy które potrzebują konkretnego produktu za konkretne pieniądze. Osoby indywidualne się w mojej firmie nie trafiają wink.gif
Go to the top of the page
+Quote Post
marek1985
post 24.04.2018, 21:35:57
Post #18





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 8
Pomógł: 0
Dołączył: 24.04.2018

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(ohm @ 24.04.2018, 22:28:33 ) *
Tak jak pisałem, da się i za 10000 całą stronę, tyle że może być różnie z realizacją, ogólnie i za 50000 możesz nie mieć w 100% realizacji wg założeń, kwestia podejścia do firmy.

Idąc tym tropem, możesz mieć taki serwis pożyczkowy też na wordpressie, sama strona będzie Cię kosztowała 1000-2000zł z gotowym szablonem, ale sam moduł pożyczek to cholera wie, zależy ile firma wyceni bo raczej wątpię żeby był jakiś darmowy plugin. Ogólnie rzecz ujmując, jeśli chcesz mieć 100% profesjonalny serwis, to zazwyczaj firmy albo mają własne moduły (typu komentarze, panel admina) i może to obniżyć cenę, ale jeśli chcesz mieć jakiś własny moduł komentarzy z jakimiś konkretnymi funkcjami, to już musisz zapłacić za dany moduł, licząc niech będzie 100 godzin, roboczogodzina firmy niech będzie 100zł/h to już wychodzi 10000zł czyli praca grafika, cięcie szablonu, programowanie w JS, programowanie PHP, co najmniej 2 osoby, w normalnych firmach, praca 5 osób. A to tylko za jeden niestandardowy moduł.

A co do klientów, to tak, są tacy co wykładają dziesiątki/setki tysięcy, ale są to zazwyczaj firmy które potrzebują konkretnego produktu za konkretne pieniądze. Osoby indywidualne się w mojej firmie nie trafiają wink.gif


Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. W takim razie zostanę tutaj z Wami na dłużej i będę się uczył PHP, żeby radzić sobie z takimi portalami. Przepraszam jeśli kogoś uraziłem - wynika to tylko z mojego niezrozumienia i zwyczajnej niewiedzy smile.gif
Go to the top of the page
+Quote Post
daro0
post 25.04.2018, 06:09:55
Post #19





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 88
Pomógł: 12
Dołączył: 17.09.2014
Skąd: Krasnystaw

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Tylko że to nie jest robota dla kogoś kto jest zielony, bo w tym przypadku to musiałbyś się uczyć min. 5 lat, korzystając przy tym z dobrych źródeł i jeszcze doświadczeń innych i w tym czasie musiałbyś napisać kilka projektów, zaczynając rzecz jasna od najprostszych aż po poważniejsze i dopiero wtedy do tego przysiąść. Tu nie wystarczy tylko to że nauczysz się PHP i dowolnego frameworka, tylko wiedza jak podejść do problemu i to we właściwy sposób.

Na Oferii to nie raz widziałem porównywarki cen za co najmniej 30K a nawet 50 a w skrajnych przypadkach to i 100K, oczywiście nie od samodzielnych freelancerów. Agencje interaktywne też muszą zarobić, programista dostanie tylko jakąś część tego. Dość dużo pracy, mając na uwadze stopień złożoności projektów, generalnie to jednak nie płaci się za to ile jest klepania tylko za wiedzę.

Taniej (w okolicach 10 - 15k) to by wyszło jak zlecasz jakimś samodzielnym freelancerom czy tam może grupce, gdzie odpadają Ci koszty prowadzenia agencji interaktywnej i zatrudniania pracowników i zysk dla szefa.
Go to the top of the page
+Quote Post
aras785
post 25.04.2018, 08:03:13
Post #20





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 859
Pomógł: 177
Dołączył: 29.10.2009

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Swoją drogą to strona stoi na wordpressie biggrin.gif
Może dogadaj się z nimi za %% smile.gif
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 19.03.2024 - 09:57