Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Ubijanie za złe praktyki.
!*!
post 16.07.2012, 09:09:09
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 4 298
Pomógł: 447
Dołączył: 16.11.2006

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Przeczytajcie to http://forum.php.pl/index.php?s=&showt...st&p=977797

W zasadzie można by coś z tym zrobić. Prócz dobrych rad w postach oczywiście. Mianowicie dokleić podobny mechanizm jak "ostrzeżenia" do każdego użytkownika, który podaje w postach stary kod, cokolwiek co by wskazywało na lata 90 z global, mysql_* itd.

Jakby to miało działać? Każdy użytkownik, który ma już jakiś staż na forum mógłby raportować takiego delikwenta.
Zalety? Nikłe, ale może choć jeden użytkownik zobaczy u siebie przy nicku "twój kod jest marny: -100ptk" zacznie nad tym pracować, aby był lepszy.

Może i jest to porywanie się z motyką na słońce, ALE chyba czas zacząć w końcu pozbywać się śmieci w postaci tutoriala z '99, który jeszcze mówi o tym że dane z post, mogą być odbierane jako zmienne.


--------------------
Nie udzielam pomocy poprzez PW i nie mam GG.
Niektóre języki programowania, na przykład C# są znane z niezwykłej przenośności (kompatybilność ze wszystkimi wersjami Visty jest wiele warta).
Go to the top of the page
+Quote Post
Mephistofeles
post 16.07.2012, 09:24:31
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 182
Pomógł: 115
Dołączył: 4.03.2009
Skąd: Myszków

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Można zrobić komentarze z plusami i minusami jak na Stack Exchange, ale (naprawdę, nie w statystykach) aktywnych użytkowników jest za mało, żeby to się sprawdziło.
Go to the top of the page
+Quote Post
Adi32
post 16.07.2012, 11:00:58
Post #3





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 348
Pomógł: 26
Dołączył: 8.10.2008
Skąd: Lublin

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Jeżeli ktoś "musi" pracować na kodzie z lat 90, ma jakiś problem - wkleja kod z pytanie i prośbą o pomoc i w tej sytuacji może dostać "minusa" za stary kod? Czy bardziej osoba pomagająca która rzuca starociami jest nominowana do ostrzeżenia?


--------------------
Wolałem języki z rodziny C ale poszedłem na łatwizne...
Go to the top of the page
+Quote Post
!*!
post 16.07.2012, 11:13:03
Post #4





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 4 298
Pomógł: 447
Dołączył: 16.11.2006

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Adi32 - jeśli ktoś "musi" pracować na starym kodzie, to prawdopodobnie ma już doświadczenie z Nim, przez tyle lat wink.gif Jeśli nie, przetwarza to na coś nowszego. Bez znaczenia kto będzie wklejał ten syf, każdy powinien mieć to na uwadze.


--------------------
Nie udzielam pomocy poprzez PW i nie mam GG.
Niektóre języki programowania, na przykład C# są znane z niezwykłej przenośności (kompatybilność ze wszystkimi wersjami Visty jest wiele warta).
Go to the top of the page
+Quote Post
melkorm
post 16.07.2012, 11:58:01
Post #5





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 366
Pomógł: 261
Dołączył: 23.09.2008
Skąd: Bydgoszcz

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Co nie zmienia faktu że poziom merytoryczny jak i kultura trochę na forum podupadło .... kwiatki typu XSS przy podawaniu hasła i wiele innych. Czasami nawet jak to widzę i patrzę na autora to nie chce mi się odpowiadać w myśl : "gadaj z dupą to cię osra" :/ Później wchodzi jakiś osobnik i widzi bzdury w tematach, w ogóle pytanie do moderatorów jak Wy odnosicie się do takich zachowań ? Bo tak trochę ostatnio aż "strach" się wypowiadać by nie zostać wyzwanym od nubów i zagonionym do nauki PHP biggrin.gif


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
!*!
post 16.07.2012, 12:35:17
Post #6





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 4 298
Pomógł: 447
Dołączył: 16.11.2006

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(melkorm @ 16.07.2012, 12:58:01 ) *
Bo tak trochę ostatnio aż "strach" się wypowiadać by nie zostać wyzwanym od nubów i zagonionym do nauki PHP biggrin.gif


Właśnie o to chodzi, jak już coś robisz, to rób to dobrze tongue.gif


--------------------
Nie udzielam pomocy poprzez PW i nie mam GG.
Niektóre języki programowania, na przykład C# są znane z niezwykłej przenośności (kompatybilność ze wszystkimi wersjami Visty jest wiele warta).
Go to the top of the page
+Quote Post
melkorm
post 16.07.2012, 12:39:08
Post #7





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 366
Pomógł: 261
Dołączył: 23.09.2008
Skąd: Bydgoszcz

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Moje odpowiedzi zawsze testują i staram się by były na jak najwyższym poziomie wink.gif To był bardziej zarzut do pewnych nowych osób którym nie da się po prostu przetłumaczyć że to co mówią / piszą jest totalną bzdurą, lub że jest złe / nieaktualne itp.


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
Adi32
post 17.07.2012, 13:08:23
Post #8





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 348
Pomógł: 26
Dołączył: 8.10.2008
Skąd: Lublin

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Przy poście z archaicznym kodem mogłoby być ostrzeżenie, a po kliknięciu krótka informacja co w tym poście jest zacofane.
Ewentualnie mógłby być przyklejony ważny temat ze zbiorem staroci i nowszych zamienników. Ktoś kto prezentuje błędny kod byłby do niego odsyłany.

Ten post edytował Adi32 17.07.2012, 13:09:07


--------------------
Wolałem języki z rodziny C ale poszedłem na łatwizne...
Go to the top of the page
+Quote Post
darko
post 17.07.2012, 13:30:55
Post #9





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 2 885
Pomógł: 463
Dołączył: 3.10.2009
Skąd: Wrocław

Ostrzeżenie: (0%)
-----


@autor: Hmm... a propos zaśmiecania forum Temat: Potrzebuje pieniedzy najlepiej zacząć od samego siebie... Żenada.

Ten post edytował darko 17.07.2012, 13:35:33


--------------------
Nie pomagam na pw, tylko forum.
Go to the top of the page
+Quote Post
!*!
post 17.07.2012, 13:45:22
Post #10





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 4 298
Pomógł: 447
Dołączył: 16.11.2006

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(darko @ 17.07.2012, 14:30:55 ) *
@autor: Hmm... a propos zaśmiecania forum Temat: Potrzebuje pieniedzy najlepiej zacząć od samego siebie... Żenada.

Jakbym chciał znać Twoje zdanie to bym zapytał smile.gif pomijając już fakt że przytoczyłeś coś o czym nie masz pojęcia i nie na temat.


--------------------
Nie udzielam pomocy poprzez PW i nie mam GG.
Niektóre języki programowania, na przykład C# są znane z niezwykłej przenośności (kompatybilność ze wszystkimi wersjami Visty jest wiele warta).
Go to the top of the page
+Quote Post
toffiak
post 17.07.2012, 14:19:16
Post #11





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 395
Pomógł: 80
Dołączył: 24.08.2009

Ostrzeżenie: (0%)
-----


A może zamiast ciągłego upominania co należy a co nie stworzyć temat "Dobre praktyki" i przykleić go w tematach. Z tą różnicą że bez możliwości komentowania, w formie artykułu. Wszelkie uwagi i "dobre pratyki" można zgłaszać poza głównym tematem.
Aktualizacją tematu zajmowałaby wybrana grupa osób.


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
!*!
post 17.07.2012, 15:01:04
Post #12





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 4 298
Pomógł: 447
Dołączył: 16.11.2006

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(toffiak @ 17.07.2012, 15:19:16 ) *
A może zamiast ciągłego upominania co należy a co nie stworzyć temat "Dobre praktyki" i przykleić go w tematach. Z tą różnicą że bez możliwości komentowania, w formie artykułu. Wszelkie uwagi i "dobre pratyki" można zgłaszać poza głównym tematem.
Aktualizacją tematu zajmowałaby wybrana grupa osób.


I podać link delikwentowi? Nie przejdzie, jest kilka przyklejonych tematów, a i tak nikt ich nie czyta.


--------------------
Nie udzielam pomocy poprzez PW i nie mam GG.
Niektóre języki programowania, na przykład C# są znane z niezwykłej przenośności (kompatybilność ze wszystkimi wersjami Visty jest wiele warta).
Go to the top of the page
+Quote Post
Adi32
post 17.07.2012, 15:17:19
Post #13





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 348
Pomógł: 26
Dołączył: 8.10.2008
Skąd: Lublin

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(!*! @ 17.07.2012, 16:01:04 ) *
I podać link delikwentowi? Nie przejdzie, jest kilka przyklejonych tematów, a i tak nikt ich nie czyta.

Ktoś na pewno czasem by zajrzał. Ja widzę sens takiego tematu.


--------------------
Wolałem języki z rodziny C ale poszedłem na łatwizne...
Go to the top of the page
+Quote Post
toffiak
post 17.07.2012, 15:23:12
Post #14





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 395
Pomógł: 80
Dołączył: 24.08.2009

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(!*! @ 17.07.2012, 16:01:04 ) *
I podać link delikwentowi? Nie przejdzie, jest kilka przyklejonych tematów, a i tak nikt ich nie czyta.


Większość z tych przyklejonych ma po kilka/kilkanaście stron co większość odstrasza, dlatego napisałem o temacie bez możliwości dodawania komentarzy w formie artykułu. Aktualizowanego według potrzeb.

Choć niestety jest też dużo przyklejonych tematów i jeszcze jeden mógłby po prostu zostać przeoczony.




--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
!*!
post 17.07.2012, 15:28:49
Post #15





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 4 298
Pomógł: 447
Dołączył: 16.11.2006

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Może nie tyle temat na forum co strona, ale coś lepszego od wortalu, bo ten moim zdaniem to porażka (jeśli chodzi o kursy) :D Tylko to by musiało wyglądać:

a) ładnie
b) inaczej od wikipedii
c) być zarządzane przez grupę osób, które myślą

Przydałaby się wypowiedź kogoś z moderatorów, zarządu itd.

Ten post edytował !*! 17.07.2012, 15:29:25


--------------------
Nie udzielam pomocy poprzez PW i nie mam GG.
Niektóre języki programowania, na przykład C# są znane z niezwykłej przenośności (kompatybilność ze wszystkimi wersjami Visty jest wiele warta).
Go to the top of the page
+Quote Post
Damonsson
post 17.07.2012, 15:30:20
Post #16





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 2 355
Pomógł: 533
Dołączył: 15.01.2010
Skąd: Bydgoszcz

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Raczej bez sensu, jak ktoś napisze coś głupiego to wystarczy go zbesztać i ktoś przeglądający temat widzi, że ktoś kto ma 1000 pomógł uważa, że to jest źle i oleje tamtą złą poradę. Zresztą większość tematów jest rozwiązywanych dawno temu i co, teraz będziemy je wszystkie kasować? Wiadomo, że irytują takie posty, ale jeśli parę razy komuś zwróci się uwagę, że źle radzi to przestanie, albo 10 razy się zastanowi. No chyba, że robi to specjalnie, to walka z wiatrakami.
Go to the top of the page
+Quote Post
Adi32
post 17.07.2012, 15:33:32
Post #17





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 348
Pomógł: 26
Dołączył: 8.10.2008
Skąd: Lublin

Ostrzeżenie: (0%)
-----


W każdym razie - ja odczuwam lekki brak polskiego miejsca rozwijającego tematykę dobrych praktyk.
Myślę, że ogólny pomysł !*! jest dobry i przy odrobinie doszlifowania i zainteresowaniu moderacji/zarządu mogłoby powstać coś ciekawego.


--------------------
Wolałem języki z rodziny C ale poszedłem na łatwizne...
Go to the top of the page
+Quote Post
!*!
post 17.07.2012, 15:35:31
Post #18





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 4 298
Pomógł: 447
Dołączył: 16.11.2006

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(Damonsson @ 17.07.2012, 16:30:20 ) *
Raczej bez sensu, jak ktoś napisze coś głupiego to wystarczy go zbesztać i ktoś przeglądający temat widzi, że ktoś kto ma 1000 pomógł uważa, że to jest źle i oleje tamtą złą poradę. Zresztą większość tematów jest rozwiązywanych dawno temu i co, teraz będziemy je wszystkie kasować? Wiadomo, że irytują takie posty, ale jeśli parę razy komuś zwróci się uwagę, że źle radzi to przestanie, albo 10 razy się zastanowi. No chyba, że robi to specjalnie, to walka z wiatrakami.


Nie, ponieważ nie zawsze czytasz posty które są pod, szczególnie gdy wyszukasz daną frazę z google, dlatego potrzebna byłaby informacja przy użytkowniku, Nic nie trzeba kasować. Punktowanie może być chociażby motorem motywacyjnym, tak jak to ma miejsce w serwisach społecznościowych.


--------------------
Nie udzielam pomocy poprzez PW i nie mam GG.
Niektóre języki programowania, na przykład C# są znane z niezwykłej przenośności (kompatybilność ze wszystkimi wersjami Visty jest wiele warta).
Go to the top of the page
+Quote Post
Damonsson
post 17.07.2012, 15:41:18
Post #19





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 2 355
Pomógł: 533
Dołączył: 15.01.2010
Skąd: Bydgoszcz

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Ja zawsze przeglądam cały temat, do ostatniego posta i wyciągam wnioski, po to jest właśnie forum, a nie tutorial bez alternatywy. Czemu wszystko ma być podane na tacy?
Go to the top of the page
+Quote Post
batman
post 17.07.2012, 15:43:06
Post #20





Grupa: Moderatorzy
Postów: 2 921
Pomógł: 269
Dołączył: 11.08.2005
Skąd: 127.0.0.1




Cytat(!*! @ 17.07.2012, 16:28:49 ) *
Może nie tyle temat na forum co strona, ale coś lepszego od wortalu, bo ten moim zdaniem to porażka (jeśli chodzi o kursy) biggrin.gif Tylko to by musiało wyglądać:

a) ładnie
cool.gif inaczej od wikipedii
c) być zarządzane przez grupę osób, które myślą

Przydałaby się wypowiedź kogoś z moderatorów, zarządu itd.

To nie przejdzie z jednego prostego powodu - bo trzeba to zrobić za darmo. Ponieważ żyjemy w świecie, w którym trzeba płacić rachunki, podatki, a czasami dobrze się zabawić, poświęcanie czasu na coś, co nie przynosi wymiernych korzyści, bardzo szybko przegrywa z rzeczywistością. Nie twierdzę, że nie ma zapaleńców, którzy z chęcią by się podjęli czegoś takiego, ale za jakiś czas ktoś taki pozna dziewczynę, zatrudni się w nowej pracy, odkryje nowe hobby i po pewnym czasie zabraknie czasu na rozwijanie tego projektu.
Rozwiązaniem tego problemu jest edukowanie narybku w komentarzach. Resztą zajmą się moderatorzy ;)


--------------------
I would love to change the world, but they won't give me the source code.
My software never has bugs. It just develops random features.
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 19.04.2024 - 15:30