Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

> Logowanie
!*!
post 2.05.2013, 08:14:14
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 4 298
Pomógł: 447
Dołączył: 16.11.2006

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Jak już z pewnością zauważyliście mam dość nietypowy nick (a nie chcę go zmieniać). Odkąd pamiętam były z nim problemy przy logowaniu. Po wgraniu nowej planety nie mogę się znowu zalogować na wortal czy wikipedię,o niej samej nie wspominając.

Proponowałbym w końcu zmianę sposobu logowania, lub po prostu dodanie możliwości zalogowania na email. Tylko nie idźcie z tym za szeroko i nie implementujcie logowania przez serwisy społecznościowe ;)

ps. ostatnio widziałem użytkownika który na forum zarejestrował tzw. kotwicę ... #tunick :D

Ten post edytował !*! 2.05.2013, 08:15:23


--------------------
Nie udzielam pomocy poprzez PW i nie mam GG.
Niektóre języki programowania, na przykład C# są znane z niezwykłej przenośności (kompatybilność ze wszystkimi wersjami Visty jest wiele warta).
Go to the top of the page
+Quote Post
 
Start new topic
Odpowiedzi
hwao
post 14.05.2013, 13:41:54
Post #2


Developer


Grupa: Moderatorzy
Postów: 2 844
Pomógł: 20
Dołączył: 25.11.2003
Skąd: Olkusz




Na przykladzie MediaWiki.

Po poprawnym zalogowaniu przenosi email z forum na wiki, ale nie pozwala już zalogować się przy pomocy email, tylko przy pomocy pola login (ktore to w mediawiki ma "ichszy" standard).
Nie chcemy doprowadzic do sytuacji na kazdej usludze bedzie "tutaj loguj sie loginem, tutaj loguj sie mailem gdy masz dziwny login, a na tej usludze loguj sie zawsze loginem, nawet gdy masz go `nie w standardzie`" - bylo to by zbyt skomplikowane i duzo osob by sie gubilo.

Dlatego chcemy uproscic loginy (z mozliwoscia pozostania przy starym gdy ktos korzysta tylko z forum)
Go to the top of the page
+Quote Post

Posty w temacie


Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 24.04.2024 - 00:10