Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> [HTML] dodawanie czasu do wiadomości mailowej
longman
post 2.10.2020, 09:37:23
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 3
Pomógł: 0
Dołączył: 2.10.2020

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cześć, próbuję stworzyć newsletter. Zamysł jest taki, aby wysłać wiadomość mailową z podaniem kodu promocyjnego i ważnością kodu. Kod ma być ważny dwa dni, czyli data powinna równać się "data wysłania maila + 2 dni". Mogłabym wpisać po prostu tę datę ale maile będą wysyłać się automatycznie. Czyli jeśli ktoś zapisze się do newslettera, wtedy dostanie kod o ważności 2 dni. Czy może ktoś z was wie w jaki sposób mogę zapisać taką zależność?
Go to the top of the page
+Quote Post
trueblue
post 2.10.2020, 10:30:19
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 6 761
Pomógł: 1822
Dołączył: 11.03.2014

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Google Twoim przyjacielem: https://www.google.com/search?q=php+current+date+%2B+days


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
viking
post 2.10.2020, 10:31:01
Post #3





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 6 365
Pomógł: 1114
Dołączył: 30.08.2006

Ostrzeżenie: (0%)
-----


A jak ten mailing robisz? Ja bym stworzył jakiś system eventów który emitowałby np emailSent.


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
longman
post 2.10.2020, 11:15:17
Post #4





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 3
Pomógł: 0
Dołączył: 2.10.2020

Ostrzeżenie: (0%)
-----


  1. <div><p style="text-align:center">KOD: XXXXXXXXX<br>
  2. Ważny tylko do XXXXXXXXXXXX</p></div>


W miejscu gdzie są xxxx powinny aktualizować się daty. Event jak najbardziej, tylko problem z tym, że data ma się aktualizować. Nie bardzo wiem na jakiej zasadzie miałby działac event. Korzystam z programu customer i wydaje mi się, że nie jestem w stanie zrobić tam takiego eventu.
Go to the top of the page
+Quote Post
Tomplus
post 2.10.2020, 15:15:43
Post #5





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 835
Pomógł: 225
Dołączył: 20.03.2005
Skąd: Będzin

Ostrzeżenie: (0%)
-----


To powiedz nam teraz, gdzie trzymasz te kody?

Powinny być trzymane w bazie, a w bazie wraz z nim powinna być data ważności.
Następnie po kliknięciu powinieneś zrobić weryfikacje czy KOD jest ważny tyle ile nadałeś w momencie wygenerowania i tyle.
Go to the top of the page
+Quote Post
gino
post 3.10.2020, 07:55:27
Post #6





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 319
Pomógł: 52
Dołączył: 18.02.2008

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Co do kodów masz (pewnie ?) jak pytał @Tomplus bo musisz bazę z tabelą maili, stwórz więc tabele kodów. I tutaj zaczynają się wybory: możesz utworzyć kod zaraz przed wysłaniem wiadomości do klientów, określić date powstania kodu, datę do której kod jest ważny, albo liczbę dni ważności kodu, możesz też generować kody wcześniej, nie określać ich dat końcowych, tylko w momencie wysyłania wiadomości mailingowej wybrać kod i wpisać ile ma być waży, możesz wysyłać kody do grupy odbiorców, możesz wreszcie decydować który klient czy grupa klientów dostanie kod o wydłużonym czasie działania. To wszystko trzeba ładnie ubrać w bazę danych, później ładny system eventów jak napisał @viking i ma działać.
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 24.04.2024 - 06:32