Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

3 Stron V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> X-KOM.PL - OMIJAJ!
darekg
post 11.07.2014, 13:28:20
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 11
Pomógł: 0
Dołączył: 18.06.2010

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Witam,
jeśli chcecie mieć szybko komputer bo akurat Wasz stary grat padła nie wybierajcie firmy x-kom.pl.
Na stronie pięknie piszą że jeżeli zamówisz za X:xx godzin to komputer będziesz miał jutro. No to zamówiłem czym prędzej (zapłaciłem przelewem na konto) bo sprawa gardłowa - nie mam na czym pracować - został mi stary 10 letni komputer.
Czas w oczekiwaniu na nowy komputer szybko mija - a na stronie i mailu żadnych informacji o liście przewozowym, cisza.
Zadzwoniłem - w kolejce byłem 7-my. Odebrał miły Pan, kazał podać numer zamówienia i... potwierdził że kasa jest u nich na koncie a komputer... sie składa!!! I że w poniedziałek pewnie złożą to we wtorek może bedzie i że powinienem dostać informacje na maila że to tyle trwa.
Otwieram poczte sprawdzam jeden mail, drugi, przeszukuje spam nic nie ma.
Nie przeprosił - powiedział tylko że oczywiście mogę zrezygnować z zamówienia. Taaak jasne i kasę będą mi przesyłać przez tydzień - pomyślałem. Poczekam i zobaczę co dalej.
Skoro oni składają i się spieszą to już mogę sobie wyobrazić jak szybko komputer sie popsuje.
Jeśli admini i moderatorzy nie skasują z jakiegoś powodu tego wątku poinformuję Was o rozwoju sytuacji.

Tak na marginesie - ich slogan reklamowy X-KOM - satysfakcja gwarantowana.
Go to the top of the page
+Quote Post
memory
post 11.07.2014, 14:17:48
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 616
Pomógł: 84
Dołączył: 29.11.2006
Skąd: bełchatów

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Przecież wiadomo, że nikt ci nie zagwarantuje na drugi dzień komputera, może gotowy zestaw. Na zrealizowanie zamówienia chyba maja 14 dni. Naprawdę nie rozumiem Ciebie, jak ci zależało szybko na komputerze było iść do sklepu wskazać paluchem i wyjść z nim pod pachą

Ten post edytował memory 11.07.2014, 14:18:26
Go to the top of the page
+Quote Post
viking
post 11.07.2014, 14:44:13
Post #3





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 6 365
Pomógł: 1114
Dołączył: 30.08.2006

Ostrzeżenie: (0%)
-----


A próbowałeś może skontaktować się z salonem (jeżeli jest w Twoim mieście)? Jeśli będą mieć części na stanie jest szansa że dostaniesz od ręki. Sam przerabiałem i to jeszcze 2 maja pomiędzy świętami. Tylko ich przycisnąłem mailowo i telefonicznie o odbiór osobisty.


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
aras785
post 11.07.2014, 15:25:00
Post #4





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 859
Pomógł: 177
Dołączył: 29.10.2009

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(darekg @ 11.07.2014, 14:28:20 ) *
Witam,
jeśli chcecie mieć szybko komputer bo akurat Wasz stary grat padła nie wybierajcie firmy x-kom.pl.
Na stronie pięknie piszą że jeżeli zamówisz za X:xx godzin to komputer będziesz miał jutro. No to zamówiłem czym prędzej (zapłaciłem przelewem na konto) bo sprawa gardłowa - nie mam na czym pracować - został mi stary 10 letni komputer.
Czas w oczekiwaniu na nowy komputer szybko mija - a na stronie i mailu żadnych informacji o liście przewozowym, cisza.
Zadzwoniłem - w kolejce byłem 7-my. Odebrał miły Pan, kazał podać numer zamówienia i... potwierdził że kasa jest u nich na koncie a komputer... sie składa!!! I że w poniedziałek pewnie złożą to we wtorek może bedzie i że powinienem dostać informacje na maila że to tyle trwa.
Otwieram poczte sprawdzam jeden mail, drugi, przeszukuje spam nic nie ma.
Nie przeprosił - powiedział tylko że oczywiście mogę zrezygnować z zamówienia. Taaak jasne i kasę będą mi przesyłać przez tydzień - pomyślałem. Poczekam i zobaczę co dalej.
Skoro oni składają i się spieszą to już mogę sobie wyobrazić jak szybko komputer sie popsuje.
Jeśli admini i moderatorzy nie skasują z jakiegoś powodu tego wątku poinformuję Was o rozwoju sytuacji.

Tak na marginesie - ich slogan reklamowy X-KOM - satysfakcja gwarantowana.


Widać, że mało rzeczy zamawiałeś w życiu wink.gif Jak się spieszy to idziesz do sklepu i znim wychodzisz - proste prawda?

A po drugie jeśli wątpisz w ich staranność to może lepszym pomysłem byłoby zamówić same części i złożyć to samemu? Byłoby szybciej wink.gif

Go to the top of the page
+Quote Post
O$iek
post 11.07.2014, 17:21:54
Post #5





Grupa: Nieautoryzowani
Postów: 45
Pomógł: 16
Dołączył: 28.02.2009

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Podobnie miałem z RTV Euro AGD. Na stronie Tablet krzyczał, że jest dostępny w sklepie w mojej okolicy(do odbiory w godzinę, czy jakoś tak), a jak złożyłem rezerwację na stronie, to wyświetlili mi czas oczekiwania do 30 dni. Na szczęście za niego nie zapłaciłem i następnego dnia zrobiłem zamówienie z Allegro.
Go to the top of the page
+Quote Post
Turson
post 11.07.2014, 17:53:45
Post #6





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 4 291
Pomógł: 829
Dołączył: 14.02.2009
Skąd: łódź

Ostrzeżenie: (0%)
-----


A czy przypadkiem nie mają 24 godzin roboczych?
Go to the top of the page
+Quote Post
Pyton_000
post 11.07.2014, 18:10:37
Post #7





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 8 068
Pomógł: 1414
Dołączył: 26.10.2005

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Jakby nie patrzeć trzeba wszystko brać z lekkim przymrużeniem oka. Chyba że w wiadomości potwierdzającej złożenie zamówienia jest wyraźnie napisane.
Go to the top of the page
+Quote Post
darekg
post 11.07.2014, 20:36:24
Post #8





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 11
Pomógł: 0
Dołączył: 18.06.2010

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat
Przecież wiadomo, że nikt ci nie zagwarantuje na drugi dzień komputera, może gotowy zestaw. Na zrealizowanie zamówienia chyba maja 14 dni. Naprawdę nie rozumiem Ciebie, jak ci zależało szybko na komputerze było iść do sklepu wskazać paluchem i wyjść z nim pod pachą

Memory w sklepie widnieje mega napis przy produkcie że jest Dostępny w magazynie. Ja nie zamawiałem komputera który mieli mi złożyć na zamówienie.

Viking - skoro składają to znaczy ze nie mają gotowych.

aras785 i Memory - to porposzę o adres sklepu stacjonarnego w którym jest duży wybór komputerów PC. Teraz sprzedają przede wszystkim laptopy. Czasem na okrasę stoi jedna czy dwie skrzynki. Tak na marginesie te lapki to jedne wielkie oszustwo. Po co komu komputer z mikro ekranem?

Cytat
A po drugie jeśli wątpisz w ich staranność to może lepszym pomysłem byłoby zamówić same części i złożyć to samemu? Byłoby szybciej


Hehe aras785 - mam nadzieję że sie mylisz z tym składaniem że byłoby szybciej ;-).

Pyton_000 - już mi troche przeszło - ale nerwy miałem straszne. Choć nie bardzo wierzyłem w te 24 godziny - to rozbroiła mnie informacja że mój komputer jeszcze nie istnieje ;-)
Go to the top of the page
+Quote Post
semafor1985
post 11.07.2014, 20:48:20
Post #9





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 61
Pomógł: 3
Dołączył: 18.10.2012
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie

Ostrzeżenie: (0%)
-----


miałeś pecha, zdarza się po co się unosić?
Pisze tak bo też kupowałem w tym sklepie i wszystko było w porządku
więc nie ma co odrazu psioczyć na cały sklep.
(nie, nie pracuje tam ani nikt z moich znajomych nie ma nic wspólnego z tym sklepem)
Go to the top of the page
+Quote Post
Turson
post 11.07.2014, 20:55:47
Post #10





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 4 291
Pomógł: 829
Dołączył: 14.02.2009
Skąd: łódź

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(darekg @ 11.07.2014, 21:36:24 ) *
Teraz sprzedają przede wszystkim laptopy. Czasem na okrasę stoi jedna czy dwie skrzynki. Tak na marginesie te lapki to jedne wielkie oszustwo. Po co komu komputer z mikro ekranem?

To zależy smile.gif
Go to the top of the page
+Quote Post
Pyton_000
post 11.07.2014, 20:57:29
Post #11





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 8 068
Pomógł: 1414
Dołączył: 26.10.2005

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Reasumując temat ihmo rochę nie trafiony. Sklep Cię generalnie nie oszukał. Obsuwa w dostawie zawsze może się zdarzyć, sam kupowałem u nich kilka razy i nie było problemów.

Sklep sam w sobie jest godny polecenia pomimo że ceny nie są najniższe (na allegro czasami robią promocje i to ciekawe).
Rozumiem Twoje zbulwersowanie że nie dostałeś kompa w 24h, a postaw się np. w mojej sytuacji gdzie swojego lapka odsyłałem na gwarancje. O tym możesz poczytać na moim blogu, to wtedy zrozumiesz co to znaczy czekanie wink.gif
Go to the top of the page
+Quote Post
Turson
post 11.07.2014, 21:01:14
Post #12





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 4 291
Pomógł: 829
Dołączył: 14.02.2009
Skąd: łódź

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Ceny nie są najniższe? Wręcz przeciwnie. Ceny jedne z najniższych i można odebrać osobiście w salonie w jakieś normalnej galerii handlowej, a nie sklep widmo, to na plus. Mam 2 laptopy od nich i nie zawiodłem się.
Go to the top of the page
+Quote Post
Damonsson
post 11.07.2014, 21:06:04
Post #13





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 2 355
Pomógł: 533
Dołączył: 15.01.2010
Skąd: Bydgoszcz

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Albo to jakaś antyreklama na zlecenie, albo gimbus, który się napalił na komputer. Normalny człowiek tak nie reaguje, sorry.
Go to the top of the page
+Quote Post
darekg
post 11.07.2014, 21:15:18
Post #14





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 11
Pomógł: 0
Dołączył: 18.06.2010

Ostrzeżenie: (0%)
-----


semafor1985 - pecha?? Oni to robią celowo. Złapać klienta za wszelką cenę. Ja rozumiem że czasem po prostu się nie wyrabia, wszystko się wali na głowę. Co ja wtedy robię? Przesyłam klientowi informację z prawdziwą informacją o przyczynach obsuwy czasowej i wszyscy są zadowoleni. Zresztą oni na stronie piszą że w przypadku braku w magazynie poinformują klienta (to dziwne bo myślalem że działa tam jakiś progam magazynowy sprzężony ze stroną). Gdybym nie zadzwonił to pewnie do teraz bym zastanawiał się dlaczego? Może przelew nie doszedł, może firma upadła ;-)

Nie wiem dlaczego robicie się adwokatami x-kom.pl. Przecież jawnie oszukują. Piszą że jest w magazynie - a nie ma oraz podają informacje że komp bedzie w 24 godziny - choć wiedzą że nie ma szans. Nie byłoby sprawy gdybym dostał maila że przepraszają ale komputer będzie za miesiąc ;-)

Turson - są wyjątki choć gdzie przenośny komp sie przydaje. Dla programisty to bardzo niebezpieczne narzędzie bo kusi na urlopie ;-).

Pyton_000 - jak nie oszukał? Do tego nie grają fair. Zabierają klienów uczciwym sprzedawcom. Gdybym wiedział wybrałbym inny uczciwy sklep - poczekał kilka dni - i cieszył się z nowej maszyny.

Tak na koniec powiem że moja żona od razu powiedziała że to nie realne żeby zrealizowali to zamóiwnie tak szybko ;-) Trzeba słuchać żon ... czasami ;-)


Go to the top of the page
+Quote Post
Pyton_000
post 11.07.2014, 21:30:55
Post #15





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 8 068
Pomógł: 1414
Dołączył: 26.10.2005

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Informacja podana na stronie owszem dotyczy dostępności ale jest ona podawana jako suma sprzętu na magazynie + wszystkie salony w Polsce.
Może być tak że jest 1 szt (status dostępny) ale ta sztuka leży sobie w sklepie w Zapierdułkowie.
Go to the top of the page
+Quote Post
darekg
post 11.07.2014, 21:39:28
Post #16





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 11
Pomógł: 0
Dołączył: 18.06.2010

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Damonsson - gimbus ma 40 lat i po prostu nie lubi być oszukiwany. A komputer potrzebny mi jest do pracy, dla mnie to nie jest kwestia czy sobie pogram, ja mam zobowiązania, mam swoich klientów i jak nie wywiązuje się to mogę stracić zamówienie i pieniądze. Ciekawe jakbyś Ty zareagował musiał kończyć zamówienie na 10 letnim komputerze :-)

Normalny człowiek tak reaguje - tylko lemingi siedzą cicho i dają się robić w konia.

Cytat
Normalny człowiek tak nie reaguje, sorry.

Hehe to sorry zabrzmiało jak "Sorry taki mamy klimat". Nie ma co piętnować nieuczciowości - "bo sorry taki mamy system".

Ja też wiele dobrego słyszałem o nich - dlatego mimo iż oferta wydawała się mało realna (czas dostawy) zamówiłem tam komputer.

A i jeszcze jeden kwiatek - teraz zauważyłem - pogrubiłem

Cytat
Twoje zamówienie o numerze XXX407109XXX jest kompletne i oczekuje na wysyłkę. Prosimy o dokonanie wpłaty na poniższy numer konta. Twoje zamówienie zostanie wysłane dopiero po zaksięgowaniu wpłaty na naszym koncie.


Dobra nie odpowiadam już adwokatom x-kom-u. Poinformuję Was tylko jak się sprawa skończyła. może stanie się cud i komputer bedzie u mnie już w poniedziałek. A może dpstanę jakiegoś gratisa za opóźnienie ;-)Trzymajcie kciuki ;-).



Go to the top of the page
+Quote Post
Damonsson
post 11.07.2014, 22:04:13
Post #17





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 2 355
Pomógł: 533
Dołączył: 15.01.2010
Skąd: Bydgoszcz

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(darekg @ 11.07.2014, 22:39:28 ) *
Damonsson - gimbus ma 40 lat i po prostu nie lubi być oszukiwany. A komputer potrzebny mi jest do pracy, dla mnie to nie jest kwestia czy sobie pogram, ja mam zobowiązania, mam swoich klientów i jak nie wywiązuje się to mogę stracić zamówienie i pieniądze. Ciekawe jakbyś Ty zareagował musiał kończyć zamówienie na 10 letnim komputerze :-)

Trzeba tak konstruować umowy, żeby nie tracić zamówień i pieniędzy w przypadku takich okoliczności.

Zamów sobie http://merlin.pl/Sciezka-buddyzmu-tybetans...ewB4aArsf8P8HAQ , zaoszczędzisz nam tematów na forum wink.gif

Go to the top of the page
+Quote Post
Posio
post 11.07.2014, 23:34:09
Post #18





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 417
Pomógł: 44
Dołączył: 23.06.2011

Ostrzeżenie: (0%)
-----


W X-KOM mam zrealizowanych około 5-6 zamówień, każde po 1-5 tys zł. Laptopy idą w jeden dzień o ile są dostępne to wysyłają prosto z magazynu gdzie go mają. i tyczy się to wszystkich pojedynczych przedmiotów. Jeśli chodzi o PC, to czasami warto zadzwonić, przed złożeniem zamówienia i zapytać się czy wszystko jest na jakimś magazynie. Z tego co się orientuję X-KOM posiada jeden główny magazyn z którego leci dystrybucja na punkty, ale czasami zdarza się tak, że towar w punkcie jest a na głównym nie ma, więc trzeba coś gdzieś dosłać. Ceny ? Moim zdaniem jest to jeden z 4 sklepów w których można kupić to co potrzebne za normalne pieniądze.

Szanowny autorze tematu. Styl twojego pisania, panika, że komputer idzie 2 dni dłużej i tłumaczenia się nie wskazuje abyś miał 40 lat, ale może to tylko pozory. W każdym razie, nikt kto używa do pracy jakichkolwiek narzędzi, czy to kowal młota, czy rolnik ciągnika nie myśli, że jego sprzęt będzie działał wiecznie i każdy logicznie myślący człowiek w jakimś stopniu zabezpiecza się przed taką sytuacją. Nie możesz zwalać winy na X-KOM, bo gdyby do Ciebie w zadzwonił klient, że chce kupić laczki i czapke, i chce to w jednej paczce, a ty masz i laczki i czapki w 2 różnych magazynach to raczej nie rzucisz wszystkiego w pi*du i pojedziesz mu skompletować to co chce, tylko poprosisz o cierpliwość i skompletujesz gdy dostaniesz normalną dostawę z któregoś z magazynów. BTW. Założę się, że gdybyś zamówił wszystkie podzespoły osobno to doszłyby na czas.

W czwartek rano zamówiłem z X-KOM pare rejestratorów do auta, i kilka kart pamięci, to nie dość że przesyłke dostałem gratis to paczka była w piątek w południe ...
Go to the top of the page
+Quote Post
Forti
post 12.07.2014, 12:09:11
Post #19





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 655
Pomógł: 73
Dołączył: 2.05.2014

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Nie czytałem tematu, jednak jako osoba pracująca na stanowisku specjalisty ds. handlowych w podobnym sklepie powiem ci co zrobiłeś źle:

Zakupiłeś tanio myśląc że dostaniesz sprawnie i szybko!

Tak samo jak ludzie robią z RTV euro AGD itp. produkt dostępny na miejscu ale jednak kilka dni trzeba czekać. Inna sprawa: kupujesz coś co w ceneo jest baardzo tanio. Okazuje się że czekasz nawet kilka tygodni! i dodatkowo masz przesyłka 2x droższą niż powinna być (ups mnie skasował 19zł za komputer do 10kg, dany sklep wysyła takie rzeczy za 39zł u UPS ;], za odbiór osobisty również zapłacisz kilka złoty itp.

Jest kilka firm w polsce które:

złożą Ci komputer w 2 godziny z dostępnych części
złożą Ci komputer w 1-2 dni z przetestowaniem, zianstalowaniem systemu itp. z części niedostępnych od ręki - czas może się wydłużyć gdy okaże się że np. płyta główna jest wadliwa, na twoje szczęście bo next day firma ta otrzymuje nową płyte, a ty czekałbyś miesiąc na reklamacji gwarancyjnej.

ale są też takie jak tutaj czy "tanie markety" gdzie ludzie sądzą że będą lepiej obsłużeni lub dostaną sprzęt taniej i szybciej niż w małej prywatnej firmie za rogiem. Przykre, prawda?

Sam jesteś sobie winien, x-kom jedynie zawinił tym że postępują tak jak 90% polskich firm na rynku - byle ściągnąć klienta do siebie, byle otrzymać zapłate a co dalej to już inna sprawa... większość klientów machnie ręką i poczekają, inni z kolei po proszą o zwrot kasy. Problem jest u ludzi - klientów że kupują tam gdzie im się lepsze bajki wciśnie.

Ja osobiście x-kom itp. firm nie lubie - szanuje ich jedynie za ich wyszukiwarkę produktów na stronie - nie ma lepszej w polsce ;] zwłascza notebooków.


Nie będę reklamować swojego sklepu, jednak zawsze mówie że czas oczekiwania do 2-3 dni roboczych pod warunkiem ze nie będzie problemów w trakcie produkcji.


--------------------
Overwatch24 - najbardziej zaawansowany Polski portal Overwatch od fanów dla fanów.

Fachowo.co

Behance.net/fachowo
Go to the top of the page
+Quote Post
darekg
post 12.07.2014, 20:18:43
Post #20





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 11
Pomógł: 0
Dołączył: 18.06.2010

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Forti - nie wybierałem bo tanio. Wybrałem bo psali że szybko ralizują. Wysłałem im zapytanie jaki komputer polecają do zadań jakie im opisałem i taki zestaw mi podali a ja po prostu zamówiłem i zapłaciłem.
To nie był komputer w promocji czy super okazja. Dla mnie komputer to tylko narzędzie.
Ostatnio trochę kupowałem w sieci i nawet gdy była wpadka czasowa to dostawałem informację, przeprosiny + gratisy. A tu dostałem informację ze mogę zrezygnować z zamówienia.
Go to the top of the page
+Quote Post

3 Stron V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 18.04.2024 - 02:51