Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> VS Code a PHP
q.michal
post 27.06.2018, 15:18:10
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 111
Pomógł: 1
Dołączył: 24.12.2013

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Hello,

Postanowilem ostatnio sprawdzic zachwalany przez wiele osob (chociaz nie bezposrednio zwiazanych z PHP) IDE jakim jest VS Code.
Pierwsze wrazenie jest jak najbardziej pozytywne, jednak po dluzszej chwili jest kilka drobiazgow, ktore przyprawiaja o zawrot glowy.
Chcialbym w zwiazku z tym zaczac nowy temat. Byc moze czesc z Was miala juz stycznosc z tym IDE. Moze nawet ktos z Was go uzywa?

Sposrod calej gamy dodatkow, zdecydowalem sie zainstalowac do tej pory kilka. Sa to:
* Bracket Pair Colorizer - ladnie koloruje nawiasy i rzeczywiscie pomaga to gdy jakis sie zgubi.
* MySQL - mozna z poziomu IDE polaczyc sie z baza MySQL i wykonac dowolna kwarende.
* PHP Debug - integruje sie z XDebug
* PHP Intelephense - obsluga jezyka PHP

Mimo to zauwazam kilka niedociagniec.
Pierwszym z nich jest otwieranie wielu plikow w tej samej zakladce. Jezeli na pliku klikne dwa razy, to otwiera sie w nowej zakladce i jego nazwa wypisana jest normalna czcionka. Jezeli klikne raz - nazwa pliku jest pisana kursywa. Po pojedynczym kliknieciu na innym pliku, ten wskakuje w zakladke tego poprzedniego. jest to strasznie irytujace i wolalbym aby pod jednym kliknieciem poprostu zaznaczalo plik, albo jezlei juz musi go otworzyc - otwieralo w nowej karcie.

Drugim problemem jaki napotkalem to podpowiadanie skladni PHP. Ten problem jest bardziej uciazliwy, poniewaz piszac np "$this->" podpowiada mi doslownie wszystko. i nie mam tutaj zawartosci calej klasy, a wszystkie funkcje i stale i zmienne globalne. Oczywiscie w miare pisania kodu ilosc podpowiedzi spada i na liscie widac wymieszane metody z klasy z funkcjami dostepnymi w PHP.


Jakie sa Wasze odczucia odnoscie VS Code? Ktos jeszcze probowal uzywac tego IDE? Moze spotkaliscie sie z tymi samymi problemami? Jak sobie z nimi poradziliscie?
Go to the top of the page
+Quote Post
Pyton_000
post 27.06.2018, 15:29:19
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 8 068
Pomógł: 1414
Dołączył: 26.10.2005

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Dla mnie feature jak to nazwałeś "otwierania w tej samej zakładce" jest mega, bo czasami skaczę po plikach aby tylko przeglądać co one mają dzięki czemu nie muzę odpalać 100000 zakładek i potem zastanawiać się które mam zaknąć.

Co do podpowiadania składni to też to zauważyłem że podpowiada wszystko tak na prawdę.
Nie wiem czy ten plugin instalowałeś https://marketplace.visualstudio.com/items?...hp-intellisense ale wydaje się rozwiązywać ten problem.
Ja na co dzień używam PHPStorma, a VSCode/Sublime jako coś na szybko w plikach.
Go to the top of the page
+Quote Post
q.michal
post 27.06.2018, 15:34:00
Post #3





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 111
Pomógł: 1
Dołączył: 24.12.2013

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Nie mam Intellisense, ale mam za to Intelephense.
Zauwazylem doslownie przed chwila, ze jak sie w ustawieniach przestawi "php.suggest.basic" na "false", to VS Code przestaje podpowiadac skladnie PHP.
Podpowiada natomiast dodatek Intelephense i dziala to zdecydowanie lepiej. Tak, jak sobie wyobrazalem, tj. po wpisaniu $this-> na liscie ma mtylko to, co jest wewnatrz klasy.
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 19.04.2024 - 00:39