Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

4 Stron V   1 2 3 > »   
Closed TopicStart new topic
> [www] stronka do oceny
emp
post 22.02.2011, 21:00:00
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 195
Pomógł: 14
Dołączył: 12.01.2006
Skąd: Gotham City

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Odwiedź moją stronę
Ostatnia prze zemnie wykonana stronka, ogólnie nie wykonuje stronek prawie w ogóle.
Strona jest oparta o mój własny cms.
Do oceny szablon ( cała grafika wykonana przez mnie w gimpie ) nad którym trochę siedziałem bo zawsze bardzo mozolnie mi to idzie i zabezpieczenia.

Ten post edytował emp 22.02.2011, 21:02:18


--------------------
Temat zamykam i przenoszę do Bangladeszu.
To jest wiadomość śmierci jeśli ją czytasz to znaczy że pozostało ci 30 sekund życia, więc lepiej zacznij się modlić.
Go to the top of the page
+Quote Post
awerd95
post 22.02.2011, 21:10:50
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 56
Pomógł: 2
Dołączył: 20.05.2010

Ostrzeżenie: (0%)
-----


ostatnio zastanawiałem się kto zmienił stronę skoku tongue.gif ogólnie ocena 8/10
Nie podoba mi się hover w podmenu i ikonki od W3C
Go to the top of the page
+Quote Post
JoShiMa
post 22.02.2011, 21:35:07
Post #3





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 374
Pomógł: 149
Dołączył: 1.03.2006

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Jak dla mnie ten mozoł trochę widać. Za dużo kolorów. Za dużo różnych (często niepasujących ) odcieni zielonego

A jeśli chodzi o kod. Oparcie layoutu na tabelach dyskwalifikuje tę robotę w moich oczach.


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
Fifi209
post 22.02.2011, 21:49:38
Post #4





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 4 655
Pomógł: 556
Dołączył: 17.03.2009
Skąd: Katowice

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(JoShiMa @ 22.02.2011, 21:35:07 ) *
A jeśli chodzi o kod. Oparcie layoutu na tabelach dyskwalifikuje tę robotę w moich oczach.

Dokładnie, tutaj jest największy problem.

Co do W3C - wstawiasz "ikonki" o poprawności kodu, który tak naprawdę nie jest poprawny i zgodny z ich standardami - taki szablon powinien być zrobiony w oparciu o div.


--------------------
Zainteresowania: C#, PHP, JS, SQL, AJAX, XML, C dla AVR
Chętnie pomogę, lecz zanim napiszesz: Wujek Google , Manual PHP
Go to the top of the page
+Quote Post
emp
post 22.02.2011, 21:51:51
Post #5





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 195
Pomógł: 14
Dołączył: 12.01.2006
Skąd: Gotham City

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(JoShiMa @ 22.02.2011, 21:35:07 ) *
Jak dla mnie ten mozoł trochę widać. Za dużo kolorów. Za dużo różnych (często niepasujących ) odcieni zielonego

Też to zauważyłem, ale nie jestem grafikiem i nie robię prawie w ogolę stron dlatego nie wiem czy coś mi się uda z tym zrobić. To jest w tej chwili najlepsze na co mnie stać. W wolnym czasie postaram się nad tym popracować może coś urodzę w wielkich bólach.

Cytat(JoShiMa @ 22.02.2011, 21:35:07 ) *
A jeśli chodzi o kod. Oparcie layoutu na tabelach dyskwalifikuje tę robotę w moich oczach.


Kodu nie dawałem do oceny tongue.gif nie interesuje mnie niczyje zdanie na ten temat , ale oczywiście można ja wyrazić.
Tabelki są stosowane z konkretnego powodu w moim systemie można stworzyć wiele elementów kolumnowych i powsadzać w nie wiele innych elementów i ustawić szerokość procentową tych kolumn i innych elementów. Na divach to nie działa dobrze chyba że weźmiemy pod uwagę tylko nowsze przeglądarki. Divy nie dają rady z rozciąganiem wielu kolumn a w nich innych kolumn plus valigny. Poza tym kod jest generowany nic nikogo nie boli w szablonie tabelek nie trzeba używać jak komuś to przeszkadza, ale można jak nie boją się czepiących się nad tym "profesjonalistów" ja osobiście mam to w nosie to nic nie zmianie poza tym że niektórzy się nad tym czepią i poniecają udając że to ma jakieś znaczenie.

Ten post edytował emp 22.02.2011, 21:53:23


--------------------
Temat zamykam i przenoszę do Bangladeszu.
To jest wiadomość śmierci jeśli ją czytasz to znaczy że pozostało ci 30 sekund życia, więc lepiej zacznij się modlić.
Go to the top of the page
+Quote Post
JoShiMa
post 22.02.2011, 22:05:43
Post #6





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 374
Pomógł: 149
Dołączył: 1.03.2006

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(emp @ 22.02.2011, 21:51:51 ) *
Tabelki są stosowane z konkretnego powodu w moim systemie można stworzyć wiele elementów kolumnowych i powsadzać w nie wiele innych elementów i ustawić szerokość procentową tych kolumn i innych elementów.

To wszystko daje się zrobić poprawnie czyli bez tabelek. Tabelki nie służą do tworzenia layoutu tylko do prezentacji danych tabelarycznych i koniec. Nie ma tu, doprawdy, o czym dyskutować.


Cytat(emp @ 22.02.2011, 21:51:51 ) *
Na divach to nie działa dobrze

Działa, tylko trzeba umieć zrobić. Inaczej to jest partanina i tyle.


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
gszesiek
post 23.02.2011, 10:47:59
Post #7





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 152
Pomógł: 1
Dołączył: 17.09.2006

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Strona przejrzysta i przyjemna.

Nie pasuje mi kolor po najechaniu wskaźnikiem na menu.
Na linux, firefox 3.6.12 "Zaświadczenie o zarobkach" ucieka po menu


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
Cypherq
post 23.02.2011, 16:56:35
Post #8





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 181
Pomógł: 9
Dołączył: 28.08.2006
Skąd: Katowice

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat
ale można jak nie boją się czepiących się nad tym "profesjonalistów" ja osobiście mam to w nosie to nic nie zmianie poza tym że niektórzy się nad tym czepią i poniecają udając że to ma jakieś znaczenie.


Hah, jesteś naprawdę śmieszny, wyszło na to, że Ci, którzy piszą według standardów i używają znaczników ZGODNIE Z ICH PRZEZNACZENIEM to "profesjonaliści". Tekst "udajć, że ma to jakieś znaczenie" naprawde mnie rozbawił. To straszne, że wszyscy się mylą, a Ty masz rację i tworzenie stron na tabelkach nie ma znaczenia sad.gif

Co do Twojego głupiego i intantylnego tłumaczenia, analogicznie, młotkiem 'wkręcisz' śrubkę, możesz też kopać grabiami doły a kombinerek używac do obcinania paznokci. Da się? Da. Pytanie, kto jest śmieszny i "profesjonalny". Ten który użyje powyższych czy śrubkręta i łopaty?


--------------------
"Zero 'errorów' nic nie oznacza. Walidator sprawdza tylko składnię. Kod strony jest jak psu z d**y wyjęty i to, że walidator świeci się na zielono nie oznacza, że ta kupa jest ładna" - mike
Go to the top of the page
+Quote Post
everth
post 23.02.2011, 17:13:59
Post #9





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 782
Pomógł: 153
Dołączył: 21.07.2010

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Szczerze mówiąc "profesjonalizm" jeśli idzie o HTML jest bardziej przykrywką marketingową niż ma rzeczywiste przełożenie - klienci rzadko wiedzą o co chodzi, tak samo jak większość użytkowników tych stron (gdzie Google często równa się Internet). Jeśli dla 95% przeglądających strona wygląda tak samo to co za znaczenie ma zgodność ze standardami? Tu chodzi bardziej o wygodę developerów niż rzeczywistych użytkowników.

Jeśli chodzi o wygląd - denerwują mnie hovery w na głównej belce - kojarzą mi się z bardzo starymi czasami. Reszta w miarę ok. Swoją drogą to aż tak słabo płacą że nie stać cię na wynajęcie grafika od szablonu wink.gif ?


--------------------
Już mi się ani wiedzieć, ani tym bardziej myśleć nie chce.
[Think different]!
Go to the top of the page
+Quote Post
JoShiMa
post 23.02.2011, 19:39:37
Post #10





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 374
Pomógł: 149
Dołączył: 1.03.2006

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(everth @ 23.02.2011, 17:13:59 ) *
Szczerze mówiąc "profesjonalizm" jeśli idzie o HTML jest bardziej przykrywką marketingową niż ma rzeczywiste przełożenie - klienci rzadko wiedzą o co chodzi, tak samo jak większość użytkowników tych stron (gdzie Google często równa się Internet). Jeśli dla 95% przeglądających strona wygląda tak samo to co za znaczenie ma zgodność ze standardami? Tu chodzi bardziej o wygodę developerów niż rzeczywistych użytkowników.

1. Ma to znaczenie, jeśli ktoś chce zamieszczać ikonki W3C
2. Ma to znaczenie jesli się rozumie co to jest usability
3. Ma to znaczenie nawet jeśłi by miało to znaczenie tylko dla 5% użytkowników

Niniejszym strona powinna wylądować w osiołkach, szczególnie iż jest to strona należąca do banku.

Proponuję profesjonalnemu autorowi wątku zapoznanie się z artykułem na temat tabel: http://osiolki.net/tabelki/


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
everth
post 23.02.2011, 20:07:49
Post #11





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 782
Pomógł: 153
Dołączył: 21.07.2010

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Przecież ja nie pochwalam tego stanu rzeczy - ta budowa jest dzisiaj anachronizmem. Zastanawiam się tylko czy klienci tego banku (SKOKi w końcu stały się bankami?) w ogóle zauważą ten nakład pracy poniesiony na dostosowanie do standardów. Pod Operą/FF/Chrome przynajmniej pobieżnie nic się nie sypie.

Osiołki nie żyją od jakiegoś czasu. I tam jest trochę inna argumentacja dlaczego zakończyli działalność. Zgoda co do ikonek - z tym że ich zastosowanie jest zależne od dobrej woli autora i o niczym nie świadczy (jak w tym przypadku). Ostatni argument jest ważny o ile jest ważny z perspektywy klienta - tak samo zresztą jak z oprogramowaniem desktopowym. Na końcu zostaje najważniejszy argument - wygoda dla dewelopera. Ale to już nie jest pytanie do mnie.


--------------------
Już mi się ani wiedzieć, ani tym bardziej myśleć nie chce.
[Think different]!
Go to the top of the page
+Quote Post
pain3hp
post 23.02.2011, 21:34:39
Post #12





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 87
Pomógł: 2
Dołączył: 23.01.2010

Ostrzeżenie: (0%)
-----


jak dla mnie bardzo dobra strona 8/10, czy tabele czy divy, ja używam divy ale kogo to obchodzi, jak sie udało na tabelach to niech bedzie na tabelach. Mi naprawdę wygodniej na divach.

zgodność W3C świadczy o jakości autora. Podziwiam że udało się to zrobic w GIMPIE, zmieniłbym hover w menu
Go to the top of the page
+Quote Post
JoShiMa
post 23.02.2011, 23:10:54
Post #13





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 374
Pomógł: 149
Dołączył: 1.03.2006

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(everth @ 23.02.2011, 20:07:49 ) *
Przecież ja nie pochwalam tego stanu rzeczy - ta budowa jest dzisiaj anachronizmem. Zastanawiam się tylko czy klienci tego banku (SKOKi w końcu stały się bankami?) w ogóle zauważą ten nakład pracy poniesiony na dostosowanie do standardów.

Niektórzy tak. Nie każdy ma na tyle sprawny wzrok, by polegać na tym co mu wyświetla monitor. A automaty do czytania stron WWW na takim syfie grzęzną. No ale kto by się przejmował taką garstką ludzi, prawda?


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
pyro
post 23.02.2011, 23:21:55
Post #14





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 2 148
Pomógł: 230
Dołączył: 26.03.2008

Ostrzeżenie: (0%)
-----


@JoShiMa, jeszcze nie wspomniałaś, że strony na tabelach ciężej się pozycjonuje. Czyli ma to też znaczenie dla wyszukiwarek.


--------------------
ET LINGUA EIUS LOQUETUR IUDICIUM
Go to the top of the page
+Quote Post
everth
post 24.02.2011, 00:32:16
Post #15





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 782
Pomógł: 153
Dołączył: 21.07.2010

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat
A automaty do czytania stron WWW na takim syfie grzęzną

Co znaczy grzęzną? Są trudniejsze dla strawienia ale nie są nie do przełknięcia, z prostego powodu - gdy Google zaczynał tak właśnie wyglądała sieć. I mimo to udało im się ją w miarę porządnie sklasyfikować według treści. Owszem roboty będą promować strony zgodne ze standardami bo mają większą pewność co do znaczenia treści którą indeksują. Ale też nie wypną się na stronki zrobione w tabelkach. To przypomina trochę przykład ze stronkami we flashu które kiedyś w ogóle nie były tykane przez roboty a mimo to powstawały (i dalej powstają). Google w końcu dał za wygraną i wprowadził indeksowanie flash (inną sprawą jest jakość tego indeksowania).

Owszem dłużej mu zajmie wypchanie jej w wynikach - tylko czy jemu na tym zależy? On pewnie miał tylko opracować strukturę + wygląd. Od pozycjonowania są inni ludzie. Możliwe że zleceniodawca w ogóle nie będzie myślał o pozycjonowaniu bo wystarczy mu że strona wyskakuje na pierwszym miejscu po wpisaniu "skok jaworzno". Ale jak mówię - to sprawa między nim a jego zleceniodawcą, jak ją rozegra tak będzie miał teraz i w przyszłości.


--------------------
Już mi się ani wiedzieć, ani tym bardziej myśleć nie chce.
[Think different]!
Go to the top of the page
+Quote Post
Pawel_W
post 24.02.2011, 00:44:00
Post #16





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 675
Pomógł: 286
Dołączył: 15.06.2009
Skąd: Wieliczka

Ostrzeżenie: (0%)
-----


tak jak reszcie nie podoba mi się hover smile.gif

a to:
  1. <link rel="stylesheet" href="moduly/cms_silnik/style/zielony/strona.css" type="text/css">
  2. <link rel="stylesheet" href="moduly/cms_silnik/elementy/uklad_kolumnowy/style/zielony/uklad_kolumnowy.css" type="text/css">
  3. <link rel="stylesheet" href="moduly/cms_silnik/elementy/menu_glowne/style/zielony/menu_glowne.css" type="text/css">
  4. <link rel="stylesheet" href="moduly/cms_silnik/elementy/menu/style/zielony/menu.css" type="text/css">
  5. <link rel="stylesheet" href="moduly/cms_silnik/elementy/naglowek/style/zielony/naglowek.css" type="text/css">
  6. <link rel="stylesheet" href="moduly/cms_silnik/elementy/tresc/style/zielony/tresc.css" type="text/css">
  7. <link rel="stylesheet" href="moduly/cms_silnik/elementy/pasek_nawigacyjny/style/zielony/pasek_nawigacyjny.css" type="text/css">
  8. <link rel="stylesheet" href="moduly/cms_silnik/elementy/formularz/style/zielony/formularz.css" type="text/css">
  9. <link rel="stylesheet" href="moduly/cms_silnik/elementy/galerie_pliki/style/zielony/galerie_pliki.css" type="text/css">
  10. <link rel="stylesheet" href="moduly/cms_silnik/elementy/bilbordy/bilbordy.css" type="text/css">
  11. <link rel="stylesheet" href="moduly/cms_silnik/elementy/sondy/style/zielony/sondy.css" type="text/css">
  12. <link rel="stylesheet" href="moduly/cms_silnik/elementy/aktualnosci/style/zielony/aktualnosci.css" type="text/css">
  13. <link rel="stylesheet" href="moduly/cms_silnik/elementy/forum/style/zielony/forum.css" type="text/css">
  14. <link rel="stylesheet" href="moduly/cms_silnik/elementy/konsultacje/style/zielony/konsultacje.css" type="text/css">
  15. <link rel="stylesheet" href="moduly/cms_silnik/elementy/szukaj/style/zielony/szukaj.css" type="text/css">
  16. <link rel="stylesheet" href="moduly/cms_silnik/elementy/biuletyn/style/zielony/biuletyn.css" type="text/css">
  17. <link rel="stylesheet" href="moduly/cms_silnik/elementy/mapa_strony/style/zielony/mapa_strony.css" type="text/css">
  18. <link rel="stylesheet" href="moduly/cms_silnik/elementy/stopki/style/zielony/stopka_rozszerzona.css" type="text/css">
  19. <link rel="stylesheet" href="moduly/cms_silnik/elementy/stopki/style/zielony/stopka_domen.css" type="text/css">
  20. <link rel="stylesheet" href="moduly/cms_silnik/elementy/dane_kontaktowe/style/zielony/dane_kontaktowe.css" type="text/css">
  21. <link rel="stylesheet" href="moduly/cms_silnik/elementy/pracownicy/style/zielony/pracownicy.css" type="text/css">

pozostawię bez komentarza smile.gif
Go to the top of the page
+Quote Post
JoShiMa
post 24.02.2011, 22:40:03
Post #17





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 374
Pomógł: 149
Dołączył: 1.03.2006

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(everth @ 24.02.2011, 00:32:16 ) *
Co znaczy grzęzną? Są trudniejsze dla strawienia ale nie są nie do przełknięcia

Proponuję Ci wyłączenie monitora i przebrnięcie przez tę stronę za pomocą "szczekaczki" Jak CI się uda wystawię Ci dyplom.

Cytat(everth @ 24.02.2011, 00:32:16 ) *
Ale jak mówię - to sprawa między nim a jego zleceniodawcą, jak ją rozegra tak będzie miał teraz i w przyszłości.

I sądzisz, że zleceniodawca ma świadomość za co zapłacił?


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
everth
post 24.02.2011, 23:16:42
Post #18





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 782
Pomógł: 153
Dołączył: 21.07.2010

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Przytoczę dowcip:
Początek: doradca finansowy ma doświadczenie, ty masz pieniądze
Dokonujecie wymiany
Koniec: teraz ty masz doświadczenie a on ma pieniądze

Resztę interpretuj jak chcesz.


--------------------
Już mi się ani wiedzieć, ani tym bardziej myśleć nie chce.
[Think different]!
Go to the top of the page
+Quote Post
emp
post 25.02.2011, 01:34:59
Post #19





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 195
Pomógł: 14
Dołączył: 12.01.2006
Skąd: Gotham City

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(JoShiMa @ 22.02.2011, 22:05:43 ) *
To wszystko daje się zrobić poprawnie czyli bez tabelek. Tabelki nie służą do tworzenia layoutu tylko do prezentacji danych tabelarycznych i koniec. Nie ma tu, doprawdy, o czym dyskutować.
Działa, tylko trzeba umieć zrobić. Inaczej to jest partanina i tyle.

Jaja se robisz musisz się jeszcze wiele nauczyć dzieciak tongue.gif

JoShiMa strona jest poprawnym dokumentem html i poprawnie się walidującym zgodnym ze standardami ( może nie twoimi , ale jednak ) dlatego są ikony do weryfikacji css, html czy ci się to podoba czy nie. O tym wszystkim co piszecie to ja już wiem od ładnych kilku lat , ale to są dla mnie brednie dla lamusów i zdania nie zmienię bo się ekscytujecie i podniecacie że tabelki nie można użyć do tworzenia szablonów.

Cytat(JoShiMa @ 22.02.2011, 22:05:43 ) *
Jeszcze nie wspomniałaś, że strony na tabelach ciężej się pozycjonuje. Czyli ma to też znaczenie dla wyszukiwarek.

Akurat tabelki mają diametralny wpływ na pozycjonowanie. Nie mają żadnego może 10-15 lat temu.

Dla mnie nie ma znaczenia czy to divy czy to tabelki ja dążę do osiągnięcia celu używam wszystkich elementów w zależności od potrzeb. Dla mnie tabelka jest takim samym elementem jak każdy inny w html ( nie jakimś tam przeklętym ) i go używam i tyle nie porzucę go tylko dlatego żeby się przy lansować na blogu jaki to ze mnie "profesjonalista" Poza tym blogi są dla totalnych lamusów. To że szablon jest oparty na tabelkach w niczym nie przeszkadza developerom chyba że tag tabelki ich przerasta.

Szablon to nawet nie jest 1% nakładu pracy jaki poświęciłem na ten system i dla mnie to jest mało ważne bo każdy gimbus to umie zrobić.

A tutaj parę funkcjonalności systemu
http://pokazywarka.pl/dkqqdx-2/
Rozumiem że większość tabelkowych hejterów nigdy w życiu czegoś takiego nie da rady zrobić więc dlatego ich to tak boli, a ja wam tutaj tabelkami po oczach i co wink.gif terefere ;P
Boli. Wiem że boli.

Jest wiele rzeczy do poprawienia css powinny się ładować tylko te które potrzebne tak samo js. Wiem o tym od dawna. Na razie nie mam czasu tego zrobić bo się zajmuje poważnymi aplikacjami ( robię wężyka wink.gif ) , a nie stronkami. To jest tylko tak dla zabawy. Zrobie to na pewno, ale nie dzisiaj smile.gif

Ten post edytował emp 25.02.2011, 01:47:40


--------------------
Temat zamykam i przenoszę do Bangladeszu.
To jest wiadomość śmierci jeśli ją czytasz to znaczy że pozostało ci 30 sekund życia, więc lepiej zacznij się modlić.
Go to the top of the page
+Quote Post
060156
post 25.02.2011, 02:24:17
Post #20





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 146
Pomógł: 0
Dołączył: 9.03.2006
Skąd: Columbus Georgia

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cos widze, ze nie lubicie tabelek a bez nich nie zbudujesz zadnego HTML emaila.
Wydaje mi sie ze Wasze domorosle opinie czasami sie rozmijaja z ogolnie przyjetymii zasadmi. Moze troche skromnosci w ocenach innych patrzac sie przy tym na siebie. Ja jestem podwrazeniem strony i nakladu pracy ktora w nia wlozono

Ten post edytował 60156 25.02.2011, 02:25:17
Go to the top of the page
+Quote Post

4 Stron V   1 2 3 > » 
Closed TopicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 19.04.2024 - 20:26