Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> [MySQL][PHP][Projekt] Górne i boczne menu
virnik
post 19.11.2015, 17:39:15
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 5
Pomógł: 2
Dołączył: 19.11.2015

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Siemka!
Na zaliczenie przedmiotu piszę prosty CMS w formie bloga w czystym php. Mam już praktycznie wszystko gotowe, zastanawiam się teraz tylko jak rozwiązać problem ładowania z bazy danych menu. Mam dwa: górne i boczne.
Teraz pytanie jak zrobić to lepiej? Jedna tabela w bazie "menu" z kolumną "where(up|down|double)" czy rozdzielić to na dwie tabele dla menu górnego i dolnego?
Co proponujecie?
Z góry dzięki za podpowiedzi wink.gif
Go to the top of the page
+Quote Post
olszam
post 19.11.2015, 18:01:27
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 342
Pomógł: 23
Dołączył: 20.01.2011
Skąd: Chełm

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Lepiej 1 dodatkową kolumnę zrobić niż 2 tabele a sprawdzasz tylko po ifie czy w takim i w takim wypadku potrzebne ci dane menu.

Cytat
Na zaliczenie przedmiotu

Mi pozwolili na zaliczenie pracy magisterskiej zrobić czystego CMSa w formie pokazania krok po kroku co i jak trzeba robić. Zostaw sobie na później może ci pozwolą to wtedy projekt masz gotowy a zostanie ci samo pisanie pracy biggrin.gif
Go to the top of the page
+Quote Post
virnik
post 19.11.2015, 18:36:51
Post #3





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 5
Pomógł: 2
Dołączył: 19.11.2015

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Tak też myślałem, ale wolałem się upewnić wink.gif

Hah, to się raczej nie uda szczególnie, że nie używałem OOP. Jakoś po przyzwyczajeniach z Javy nie potrafię się przerzucić.
Niby i tu i tu obiekty ale samo działanie jak by inne. PHP interpretowany, linijka po linijce... Nie wiem jak ten mój kod w OOP miałby wyglądać ;p
Właśnie, może masz jakiś projekt mały w czystym PHP czy z frameworkiem gdzie mógłbym podejrzeć jak te OOP tam ugryźć? wink.gif
Go to the top of the page
+Quote Post
olszam
post 19.11.2015, 23:42:26
Post #4





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 342
Pomógł: 23
Dołączył: 20.01.2011
Skąd: Chełm

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat
Właśnie, może masz jakiś projekt mały w czystym PHP czy z frameworkiem gdzie mógłbym podejrzeć jak te OOP tam ugryźć?

Z frameworkiem nigdy się nie bawiłem bo raczej z mojego widzimisie jeśli całej filozofii OOP nie poznam to się nie rzucam na żadnego frameworka w PHP. W OOP podstawy obiektowego wystarczy znać. Ja głównie tworzyłem tylko klasy, rozszerzenia ich o inną klasę i odwoływałem się do nich głównie oraz includowałem na sztywno jak trzeba było z innego pliku coś brać. Trzeba po prostu pomału bawić się z OOP zaczynając od pierwszej głupiej klasy potem rozwijać je o więcej klas i powiedzmy analizować co z czego się czego bierze.

  1. ///strukturlanie
  2. function funkcja($a){
  3. return $a;
  4. }
  5.  
  6. echo funkcja('taka tam funkcja');


  1. //obiektowo
  2. class klasa{
  3.  
  4. public function funkcjaklasy($a){
  5. return $a;
  6. }
  7.  
  8. }
  9.  
  10. $klasa = new klasa->funkcjaklasy('takie tam biggrin.gif');
  11.  
  12. echo $klasa;


Taka różnica między OOP a strukturalnym. Nie chcę rozpatrywać różnych przypadków bo to można zwariować od tego, ale OOP nie jest takie straszne powiem że bardziej przyjazne dla oka niż to co się wyprawia z przeklętą java(Zło jakich mało za wszelką cenę unikam programów napisanych w Javie, jedynie co to tylko netbeans ale reszty stanowczo unikam).
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 20.04.2024 - 17:07