Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> aplikacja wysyłająca obraz po LANie
ukaszq
post 1.01.2011, 16:36:29
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 128
Pomógł: 0
Dołączył: 8.08.2007

Ostrzeżenie: (10%)
X----


Witam,

Szukam rozwiązania ale nie wiem czy będę mógł użyć do tego PHP czy inny język programowania. Nie wiem co będzie lepsze i wydajniejsze. Planuję zrobić taką aplikację: Mam kilka sal konferencyjnych w firmie. Chcę aby przed każdą salą był monitor który będzie wyświetlał informacje o rezerwacji sali na daną godzinę. Wszelkie dane rezerwacji są umieszczone w bazie MySQL. Na monitorze chcę aby wyświetliła się informacja: godzina, temat i kto rezerwował + logo. Nic więcej, prosta grafika. Do każdego monitora podłączę adapter: i-tec Ethernet Display Adapter DVI. Każdy adpater będzie miał nadany odpowiedni adres IP. Chciałbym napisać taką aplikację która będzie pobierała poprzez LAN z serwera informacje o rezerwacji danego dnia. Na monitorze pojawić się powinna tylko formatka do wyświetlenia, bez dodatkowych obramówek np. internet explorer. Czy w PHP uda mi się coś takiego zrobić? Jeśli tak, to proszę o wskazówki jak wziąć się do tego.

Z góry dziękuję za rady.
Go to the top of the page
+Quote Post
krowal
post 1.01.2011, 16:46:06
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 561
Pomógł: 72
Dołączył: 15.11.2006

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Możesz przeglądarkę odpalić w trybie pełnoekranowym (zazwyczaj F11) i odpalić w niej stronę z serwera na którym masz dane. Jeśli te dane się zmieniają to możesz dodać wywoływanie jakiegoś skryptu, który AJAX'em będzie sprawdzał czy są jakieś nowe rezerwacje i zwracał nowy html do pokazania na monitorze klienta.


--------------------
Nawet świnka może wejść na drzewo kiedy jest chwalona :)
Go to the top of the page
+Quote Post
ukaszq
post 1.01.2011, 17:05:09
Post #3





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 128
Pomógł: 0
Dołączył: 8.08.2007

Ostrzeżenie: (10%)
X----


Ok ale co w takim razie, gdy mam kilka adresow IP, czyli kilka sal? W takim razie na kazdy monitor musi byc wyslany inny obraz.
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 24.04.2024 - 19:26