Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> serwer vps w ovh a emaile
Mefiuu
post 6.08.2021, 07:38:28
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 371
Pomógł: 18
Dołączył: 23.11.2008

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Witam

Szukam pomocy w internecie bo nie do końca wiem jak ugryźć temat. Potrzebuję mieć na serwerze możliwość wysyłania maili, chcę umożliwić u siebie na stronie rejestrację użytkowników wraz z aktywacją poprzez link aktywacyjny. Do tego oczywiście przypomnienie hasła itp. W tym celu zarejestrowałem domenę poprzez ovh, nazwijmy ją www.test_123.pl . Dokupiłem do tego vps, zainstalowałem sobie apache, stworzyłem hello world. Podpiąłem do vps domenę poprzez wpisy dns i wszystko śmiga. Brak jest obsługi wysyłania poczty. Dokupiłem w ovh emails pro za kilka złotych miesięcznie, podpiąłem pod to moją domenę i stworzyłem dwa konta: admin@test_123.pl oraz kontakt@test_123.pl . Jak teraz skonfigurować swojego vps aby wysyłanie maili z poziomu php działało? Chciałbym aby link aktywacyjny do użytkownika przychodził z adresu kontakt@test_123.pl . Co trzeba skonfigurować lub co doinstalować? Czytałem nieco o sendmail oraz o postfix ale nie jestem pewien czy to jest w ogóle dobry kierunek. Mógłbym zakupić w ovh zwykły hosting aczkolwiek zależy mi na tym aby móc uruchamiać też programy backendowe napisane w C i vps wygląda pod tym względem idealnie.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam
Go to the top of the page
+Quote Post
vokiel
post 9.08.2021, 12:36:05
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 2 592
Pomógł: 445
Dołączył: 12.03.2007

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Wysyłaj przez SMTP za pomocą np Swift mailer lub PHPMailer


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 25.04.2024 - 05:32