Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Co dalej?
Outside
post 4.09.2013, 22:17:04
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 63
Pomógł: 1
Dołączył: 28.08.2013

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Witam, niedługo skonczę przerabiac ksiazkę PHP i MySQL Tworzenie stron WWW Vademecum profesjonalisty i chciałbym się zapytać co dalej?
Mam zamiar kształcić się w tym kierunku jak najwięcej i nie wiem jaki kolejny krok będzie najlepszy, mam do wyboru kilka rzeczy ale nie wiem która najlepsza
1. Zakupić książkę i douczyć się obiektówki aby wszystko w 100% bez żadnych problemów rozumieć
2. Zakupić sobie ksiązkę z JavaScript i AJAX (html i css już znam)
3. Zacząć robić same praktyczne ćwiczenia- jak tak to jakie najlepiej?

Prosiłbym o pomoc które uczyły się tego wszystkiego i w jakich krokach najlepiej to robić aby być jak najlepszym?smile.gif
Go to the top of the page
+Quote Post
!*!
post 5.09.2013, 10:35:19
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 4 298
Pomógł: 447
Dołączył: 16.11.2006

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat
Prosiłbym o pomoc które uczyły się tego wszystkiego i w jakich krokach najlepiej to robić aby być jak najlepszym?

Programowanie to jedna z tych dziedzin w której książki się nie przydają, a nawet szkodzą. Jak chcesz być najlepszy to weź się za praktykę, rób/pisz cokolwiek i czytaj na bieżąco aktualności z blogów/planet/manual.


--------------------
Nie udzielam pomocy poprzez PW i nie mam GG.
Niektóre języki programowania, na przykład C# są znane z niezwykłej przenośności (kompatybilność ze wszystkimi wersjami Visty jest wiele warta).
Go to the top of the page
+Quote Post
pyro
post 5.09.2013, 11:20:10
Post #3





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 2 148
Pomógł: 230
Dołączył: 26.03.2008

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(!*! @ 5.09.2013, 11:35:19 ) *
Programowanie to jedna z tych dziedzin w której książki się nie przydają, a nawet szkodzą.


facepalmxd.gif

Zredaguj swoją wypowiedź.


--------------------
ET LINGUA EIUS LOQUETUR IUDICIUM
Go to the top of the page
+Quote Post
Turson
post 5.09.2013, 11:24:37
Post #4





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 4 291
Pomógł: 829
Dołączył: 14.02.2009
Skąd: łódź

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Same książki owszem się nie przydają.
Ale ćwiczenia praktyczne na podstawie wiedzy z książki jak najbardziej.
Go to the top of the page
+Quote Post
Outside
post 5.09.2013, 13:19:04
Post #5





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 63
Pomógł: 1
Dołączył: 28.08.2013

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Wiem o tym, ale ciężko przejść do programowania obiektowego tak od razu bez poznania np dziedziczenia, teoria według mnie również jest przydatna do tego aby łatwiej było przejść do praktyki i wykorzystać całą nabytą wiedzę.
Go to the top of the page
+Quote Post
emp
post 6.09.2013, 01:19:06
Post #6





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 195
Pomógł: 14
Dołączył: 12.01.2006
Skąd: Gotham City

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(!*! @ 5.09.2013, 09:35:19 ) *
Programowanie to jedna z tych dziedzin w której książki się nie przydają, a nawet szkodzą. Jak chcesz być najlepszy to weź się za praktykę, rób/pisz cokolwiek i czytaj na bieżąco aktualności z blogów/planet/manual.


Słuchaj tego typa , a bedziesz takim samym lamerem jak on. Ja pier..... jak można coś takiego napisać. Czytaj dużo książek, ale fejmów, a nie jakis nołnejmow o jakis piardach.
Przeczyatj moj post z tego tematu i wszystkie ksiażki..... i dziesiątki innych... i programuj kilka godzin dziennie, codziennie.
Każdego dnia masz wiedzieć więcej, każdego dnia masz umieć więcej, robić więcej, rozumieć więcej.

Cytat(TursoN @ 5.09.2013, 09:35:19 ) *
Same książki owszem się nie przydają..

Nie, nie, nie, nie ! Co to jest ? Co to ma być ?
Straszne farmazony ciśniecie. To jest niedopuszczalne. Przecież to są herezje.





Ten post edytował emp 6.09.2013, 01:28:28


--------------------
Temat zamykam i przenoszę do Bangladeszu.
To jest wiadomość śmierci jeśli ją czytasz to znaczy że pozostało ci 30 sekund życia, więc lepiej zacznij się modlić.
Go to the top of the page
+Quote Post
buliq
post 6.09.2013, 07:29:57
Post #7





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 559
Pomógł: 93
Dołączył: 4.03.2008
Skąd: Olsztyn

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Jeżeli ktoś potrzebuje książki bo nie potrafi w internecie znaleźć przykładów, algorytmów, tutoriali, manuala(!) to coś słabo u niego, wszystkiego w książce nie znajdziesz ...

Najlepiej wiedzę zdobywa się poprzez ćwiczenie praktyczne, żadna książka nie poda ci ostatecznego rozwiązania potrzebnego klientowi, stąd też warto nauczyć się szukać.


--------------------
KTOŚ TU PACZY???

Kompedium wiedzy
Go to the top of the page
+Quote Post
!*!
post 6.09.2013, 07:55:57
Post #8





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 4 298
Pomógł: 447
Dołączył: 16.11.2006

Ostrzeżenie: (0%)
-----


  1. rezultat += "<P>Wartość końcowa: <I>" + getValueOn(get_total_max()) + "</I><P>\n";


  1. class NaszaKlasa
  2. {
  3. private $_nick;
  4. function podaj_dane($login)
  5. {
  6. echo $login;
  7. }
  8. }


  1. CREATE TABLE `login`(
  2. `id` CHAR(100) NOT NULL


To tylko niektóre przykłady z dość popularnych pozycji, po więcej zapraszam do księgarni. Jeśli Was zadowala taki poziom serwowanej wiedzy... Chyba, że nie widzicie w nich nic złego.
Jak już wspomniałem, książki o programowaniu są i zawsze będą w tyle. Nawet jak to będzie wydanie czterdzieste poprawione.
A jeśli w internecie, na blogach są podobne śmieci, to zawsze istnieją komentarze które je weryfikują.

@emp - chyba coś Ci się pomyliło.

Ten post edytował !*! 6.09.2013, 07:56:36


--------------------
Nie udzielam pomocy poprzez PW i nie mam GG.
Niektóre języki programowania, na przykład C# są znane z niezwykłej przenośności (kompatybilność ze wszystkimi wersjami Visty jest wiele warta).
Go to the top of the page
+Quote Post
semafor1985
post 6.09.2013, 09:05:10
Post #9





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 61
Pomógł: 3
Dołączył: 18.10.2012
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie

Ostrzeżenie: (0%)
-----


również nie zgodzę się z wypowiedzią że "książki się nie przydają, a nawet szkodzą"
lekka herezja
to, że znajdują się w nich błędy, nie przekreśla ich wartości
moim zdaniem książka to dobry wstęp, internet to rozwinięcie
nie odwrotnie
Go to the top of the page
+Quote Post
adamtomas
post 20.09.2013, 09:30:40
Post #10





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 5
Pomógł: 0
Dołączył: 20.09.2013
Skąd: Bydgoszcz/Toruń

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Zawsze w książkach możemy starać się wylapywać te blędy , i właśnie przez to się uczymy tongue.gif
Go to the top of the page
+Quote Post
com
post 20.09.2013, 18:13:42
Post #11





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 3 033
Pomógł: 366
Dołączył: 24.05.2012

Ostrzeżenie: (0%)
-----


emp

Rozumiem twoją frustrację, bo poniekąd jest w tym trochę racji, że czytając o czymś, pogłębiamy swoją wiedzę, ale prawda jest taka, że Helion nie jest wcale, źródłem wiedzy dla profesjonalistów... ich książki, może i kusza chwytliwymi nagłówkami, bujnymi opisami czego to się nie dowiesz po przeczytaniu tej własnej pozycji, ale wszytko to jest jeden wielki buulshit, połowa pozycji na rynku to czysta amatorszczyzna, opatrzona milionami błędów, z którymi przeciętny laik nie potrafi sobie nawet poradzić , a potem trafia do nas na forum i jako wielki programista, z problemami które tak naprawdę by nie istniały jakby pomyślał... Przecież połowa wpisów z przedszkola to jakaś kpina i nie wiem ale mnie to było by nawet wstyd o takie rzeczy pytać, a ludzie właśnie tak bazują na Helionie i myślą, że jak tam czegoś nie ma to już jest wielki problem i przychodzą z tym do nas... dlatego to co napisał !*! ma naprawdę sens, trzeba w końcu nauczyć społeczeństwo korzystać z Googla, a wtedy liczba żałosnych postów zmniejszy się może i nawet o połowę...

adamtomas owszem, ale po pierwsze to przeciętny kowalski nie potrafi sobie z tym poradzić, a po drugie to książki maja nas uczyć a nie my poprawiać autorów...

Jedno jest pewne nic nie zastąpi nam kilku godzin spędzonych na pogłębianiu wiedzy praktycznej, wspieranej wujkiem Google i manualem, który jest biblia programisty wink.gif

W dodatku problem z tym mają nie tylko nowicjusze na forum, bo ostatnio osoba z przeszło 1k wpisów i ciesząca się dość dobrą wiedzą zadała pytanie, którego nikt by się po niej nie spodziewał, a odpowiedź brzmiała manual, albo jeszcze inny przypadek na przedszkole trafia osoba która nie wie do czego służy $_GET i $_POST, a potem się nas pyta czy jej kod to nie bubel bo chce go sprzedawać... to są właśnie efekty nauki z Helionem...
Go to the top of the page
+Quote Post
Outside
post 20.09.2013, 18:33:01
Post #12





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 63
Pomógł: 1
Dołączył: 28.08.2013

Ostrzeżenie: (0%)
-----


No dobra, a jak się uczyć z manuala? Lecieć od początku do końca, czy wymyślać sobie jakieś projekty i wtedy korzystać z manuala gdy nie wiemy jak coś zrobić?
Go to the top of the page
+Quote Post
com
post 20.09.2013, 18:43:26
Post #13





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 3 033
Pomógł: 366
Dołączył: 24.05.2012

Ostrzeżenie: (0%)
-----


powiem tak ja bym to zrobił tak pomiędzy jednym a drugim, po prostu bierzesz sobie jakiś projekt, a potem szukasz wiedzy na ten temat zaglądając do neta tak jak powiedział !*! na blogi/planety czy też do manual`a a potem na podstawie tej wiedzy próbujesz stworzyć coś samodzielnie, bo wiadomo bez podkładu niczego nie stworzysz, a nawet jeśli by Ci się udało, to po pierwsze poco wymyślać koło na nowo, a po drugie często wtedy uczymy się złych praktyk... powiem tak to nie jest tak, że książka to od razu jest zło, chodzi o to, że tak naprawdę nie da się polecić Ci takiej która nie miała by błędów i która by dala Ci fachową wiedzę, bo nawet jak dziś się taka znajdzie to może się okazać że jutro już czegoś w niej brakuje, dlatego w chwili obecnej szczególnie jeśli chodzi o języki webowe najlepszym źródłem wiedzy jest internet...
Go to the top of the page
+Quote Post
Outside
post 20.09.2013, 19:42:04
Post #14





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 63
Pomógł: 1
Dołączył: 28.08.2013

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Czyli np planuję sobie
Zrobię stronę jakieś ligi piłki nożnej, bedzie panel administratora, logowanie, dodawanie/edytowanie/usuwanie newsów, ustawianie terminarzu, wpisywanie punktów i wpisywanie kto wygrał dany mecz wszystko z bazy mysql. I zaczac to robic od podstaw i to czego nie wiem szukać w internecie, może byc na poczatek?
Go to the top of the page
+Quote Post
com
post 20.09.2013, 19:52:44
Post #15





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 3 033
Pomógł: 366
Dołączył: 24.05.2012

Ostrzeżenie: (0%)
-----


widzę, że masz już cały plan, no w ten sposób najwięcej się nauczysz... tylko, twój projekt jest "dość" rozbudowany, wiec napewno napotkasz się na jakieś problemy... tylko jeśli masz jakiś problem to tak jak mówisz najpierw spróbuj go rozwiązać sam, szukając danych informacji na ten temat, a dopiero potem przychodź z nim np tu na forum, bo tak jak powiedziałem połowa problemów, to wina tego, że ludzie zamiast szukać przychodzą po gotowe... a tak naprawdę to 90% odpowiedzi znajdziesz w internecie...
Go to the top of the page
+Quote Post
Outside
post 20.09.2013, 19:59:41
Post #16





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 63
Pomógł: 1
Dołączył: 28.08.2013

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Ja już zrobiłem taki swój mini cms, ale bez zabezpieczen. Jeżeli możesz to spójrz.
http://ezeszyt.ugu.pl
Go to the top of the page
+Quote Post
com
post 20.09.2013, 20:17:13
Post #17





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 3 033
Pomógł: 366
Dołączył: 24.05.2012

Ostrzeżenie: (0%)
-----


powiem tak, w zasadzie w warstwie html/css nie mam co oceniać, a do bebechów na chwile obecną nie mam wglądu... ale powiem tak to jest jedna właśnie z błędnych praktyk, jak tworzymy jakiś projekt to dbajmy o maximum jego bezpieczeństwa, bo po pierwsze czegoś takiego nie możesz puścić na produkcje, a po drugie nikt nie skorzysta z usług kogoś komu gimbaza rozniesie stronę w 5 sekund(mówię ogl nie w konkretnym przypadku)... co do samego projektu to brakuje po pierwsze logowania, po drugie w formularzu sprawdzasz tylko autora wiec wystarczyło że go podałem i ciach posta dodało wink.gif

Bo podejście działa, bo działa i spoczywam na laurach, albo myślenie typu itak mi się na to nie włamią bo poco to kolosalny błąd...
Go to the top of the page
+Quote Post
Outside
post 20.09.2013, 20:19:44
Post #18





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 63
Pomógł: 1
Dołączył: 28.08.2013

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Tak wiem, ale robiłem to tak jakby dla siebie wiec stwierdzilem, ze jakies wielkie zabezpieczenia nie są potrzebne, ale masz rację najlepiej od samego początku wyrabiać nawyki. Logowanie własnie mam zamiar zrobić, na komputerze mam takie preste że tworzy sejsie if login = patryk haslo = test, ale chce zrobic takie na bazie danych. smile.gif
Go to the top of the page
+Quote Post
Turson
post 20.09.2013, 20:21:08
Post #19





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 4 291
Pomógł: 829
Dołączył: 14.02.2009
Skąd: łódź

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(emp @ 6.09.2013, 02:19:06 ) *
Nie, nie, nie, nie ! Co to jest ? Co to ma być ?
Straszne farmazony ciśniecie. To jest niedopuszczalne. Przecież to są herezje.

Jak już cytujesz i się do tego odnosisz to nie do zdania wyrwanego z kontekstu.
Całość brzmi inaczej...
Cytat
Same książki owszem się nie przydają.
Ale ćwiczenia praktyczne na podstawie wiedzy z książki jak najbardziej.

Chyba widzisz już różnicę, co?
Go to the top of the page
+Quote Post
Outside
post 20.09.2013, 20:22:24
Post #20





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 63
Pomógł: 1
Dołączył: 28.08.2013

Ostrzeżenie: (0%)
-----


I jescze chcę tam robić, aby na jednej stronie było usuwanie, a nie przechodziło na inną stronę.
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 23.04.2024 - 10:25