Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> Nowy Komputer, Nowy komp
przemasek
post 16.12.2007, 21:16:36
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 3
Pomógł: 0
Dołączył: 16.12.2007

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Mam zamiar kupić nowy komputer + monitor i jakąś drukarke mam prośbe czy moglibyście mi doradzić mam do dyspozycji 4000 zł nie ukrywam że sprzęt będzie mi służyć generalnie do grania słuchania muzyki oglądania filmów od czasu do czasu zaprojektowania jakiejś grafiki oto mój pomysł na złożenie komputera
drukarka przeznacze 300 zł
monitor Benq94VW HDMI za około 750zł
płyta główna Gigabyte p35-ds3p (lga 77) około 450 zł
procesor core 2 duo e6750 -570zł
pamięc 2x2gb Kingston ddr2 667MHz-240 zł
dysk samsung 320GB
mam problem zastanawiam sie nad kartą graficzną nagrywarką zasilaczem moglibyście mi doradzić questionmark.gif
Go to the top of the page
+Quote Post
NuLL
post 17.12.2007, 04:17:24
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 2 262
Pomógł: 21
Dołączył: 3.05.2004
Skąd: Sopot, Krakow, W-wa

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Karta graficzna - poczekac chwile na GeForce'a 8800 GT za tysiaka - masz 10% mniejsza wydajnosc niz GTX za cene smieszna porownujac smile.gif
Nagrywarka - dowolny Pioneer - niezniszczalne - czasem troche drozsze, czasem ciezej dostepne ale warte tego smile.gif
Zasilacz - hmm - jakis Tagan albo Topower - jakis drozszy i problem z banki smile.gif


--------------------
Javascript, Coffeescript, Node.js, Mongo, CouchDb, chmury, workery & inne bajery - zycie jest zbyt krotkie aby miec nudna prace :)
Go to the top of the page
+Quote Post
przemasek
post 17.12.2007, 19:03:24
Post #3





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 3
Pomógł: 0
Dołączył: 16.12.2007

Ostrzeżenie: (0%)
-----


dzięki za podpowiedź właśnie sie zastanawiam nad GF 8800GT miałem zamiar cieszyć sie z kompa jeszcze przed nowym rokiem ale chyba sie wstrzymać do ferii
Go to the top of the page
+Quote Post
pantomas
post 19.12.2007, 15:34:51
Post #4





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 5
Pomógł: 2
Dołączył: 12.12.2007

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Pamięci to bym radził dzisiaj co najmniej 800MHz a zaoszczędź na płycie: weź DS3 zamiast DS3P
Go to the top of the page
+Quote Post
hwao
post 21.12.2007, 01:15:07
Post #5


Developer


Grupa: Moderatorzy
Postów: 2 844
Pomógł: 20
Dołączył: 25.11.2003
Skąd: Olkusz




Dźwięk Sound Blaster X-Fi mX Xtreme Gamer - czemu taki wybór? X-Fi, takiej jakości dźwięku nigdzie nie uraczysz (filmy,gry). Jeżeli autentycznie dużo grasz i zależy Ci na wszystkich bajerach EAX 5.0 (czytaj więcej) (jeżeli nie chcesz genialnie klimatycznych bajerów do gier EAX 5.0 to możesz spokojnie kupić wersje Audio - ciut okrojona wersja ale i tak niszczy konkurencje:) ). Koniecznie dobre słuchawki/głośniki.

Co do karty grafiki to zależy co od niej oczekujesz, wg mnie inwestowanie teraz tylko dla DirectX10 to pomyłka, gdyż nie są na tyle mocne by zapewnić płynna/przyjemną grę.

2gb ram'u na dualu, koniecznie bierz 800mhz, będziesz chciał podkręcić procek to jest to niezbędne - a ten wydatek naprawdę się opłaca.

Co do procesora to cóż... wybór należy do Ciebie. Jak ja bym kupował dziś to zdecydowanie zainwestował bym w procesor 4ro rdzeniowy Intel'a. Jeżeli 2 rdzeniowy to z rodziny 6xxx posiadają wirtualizacje i inne bajerki (jak odpalasz 2 systemy na raz bardzo przydatne) jeżeli nie to polecał bym procesor Intel Core 2 Duo E4400 (gdyż wydajnością nie odstępuję od pozostałych, kręci się do @3,2ghz a "brak" mu wirtualizacji, z czego mało kto korzysta).

Na razie to tyle ode mnie.

Ps.
Cytat
dzięki za podpowiedź właśnie sie zastanawiam nad GF 8800GT miałem zamiar cieszyć sie z kompa jeszcze przed nowym rokiem ale chyba sie wstrzymać do ferii

Przed świętami nie warto kupować, dobrze jest poczekać na inwentaryzacje trafiają sie naprawdę dobre okazje (duużo taniej).

Cytat
procesor core 2 duo e6750 -570zł
pamięc 2x2gb Kingston ddr2 667MHz-240 zł

Ja mam e6420, polowałem na niego długo, a to z tej przyczyny że ma tą rozszerzona pamięć cache L2. Architektonicznie
nie różni się niczym od e6750, także nie wiem czy warto wydawać pieniądze - bez problemu osiągam nawet lepsze rezultaty od e6750 przy podkręcaniu na standardowym chłodzeniu, a procek się nie grzeje bardziej niż fabryczny e6750. Ram kupuj koniecznie 800mhz na dualu 2 kości, tylko nie wiem czy aż 4gb Ci trzeba, ja mam 2gb odpalam photoshopa, firefox'a, winampa, konnekta, jakąś grę w tle i całą masę innych rzeczy i nigdy mi jeszcze ramu nie brakło (rzadko przekraczam 1gb ramu zużywanego - windows xp)
Go to the top of the page
+Quote Post
przemasek
post 23.12.2007, 12:44:37
Post #6





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 3
Pomógł: 0
Dołączył: 16.12.2007

Ostrzeżenie: (0%)
-----


odpuściłem zakup nowego w kompa w tym roku. Bede czekał na jakies promocje zastanawiam sie nad prockiem 4 rdzeniowym ale jakoś jest bardziej do 2 przekonany ponieważ jeszcze przez jakiś czas 4 rdzenie na pewno nie będe wykorzystywane. Choć czas pokaże jak będzie
co do ram-u to zdecydowałem na 800mhz a rozmiaru to jeszcze sie zastanowie
dzieki za pomoc jakby co to dopisujcie jeszcze jakieś propozycje

Mam jeszcze pytanie do płyty głównej zacząłem sie ostatnio zastanawiać nad Asusem czy polecacie jakiegoś czy lepiej pozostać przy tym gigabyte który napisałem questionmark.gif
Go to the top of the page
+Quote Post
hwao
post 23.12.2007, 14:41:08
Post #7


Developer


Grupa: Moderatorzy
Postów: 2 844
Pomógł: 20
Dołączył: 25.11.2003
Skąd: Olkusz




Ja z mojej strony mogę polecić Asus p5b ale z niczym innym nie miałem specjalnie styczności - płyta jak dla mnie boska.
Go to the top of the page
+Quote Post
sztosz
post 23.12.2007, 21:46:05
Post #8





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 866
Pomógł: 32
Dołączył: 2.06.2004
Skąd: Wrocław

Ostrzeżenie: (0%)
-----


2 rdzenie na razie nie są prawie wcale wykorzystywane (pomijam profesjonalne aplikacje do obróbki wideo itp.) tak więc pakowanie kasy w 4 rdzenie jest moim skromnym zdaniem głupotą jeżeli się tego nie wykorzysta. Zgadzam się zaś z przedmówcą co do "p5b", niemniej jednak zastanowił bym się w inwestowanie w nowsze chipsety niż P/G965 taki jak np. P/G35 z prostego powodu: obsługa szyny 1333Mhz

Ten post edytował sztosz 23.12.2007, 21:51:02


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
hwao
post 23.12.2007, 23:09:25
Post #9


Developer


Grupa: Moderatorzy
Postów: 2 844
Pomógł: 20
Dołączył: 25.11.2003
Skąd: Olkusz




@sztosz, mam takie pytanie, miałeś przyjemność pracować na komputerze 2 rdzeniowym, a potem się przesiąść na jedno (chodzi tu o prace pod byle jakim systemem operacyjnym)? Komfort pracy wyraźnie spada, myślę że z 4-ro rdzeniowym będą podobne odczucia gdyż będzie "dzielił" zadania sama na 4ry zamiast robić na jednym.
Go to the top of the page
+Quote Post
sztosz
post 24.12.2007, 12:14:19
Post #10





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 866
Pomógł: 32
Dołączył: 2.06.2004
Skąd: Wrocław

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Nie miałem styczności z procesorami tej samej klasy jednym dwu rdzeniowym drugim zaś jedno rdzeniowym. Nie mniej jednak widzę ogromną różnicę w pracy systemu pomiędzy moim Athalonem XP a 2 rdzeniowym P4 u kumpla, może to wina mojej lepszej karty graficznej, może dlatego że mam więcej RAM'u, a może dlatego że ja mam XPSP2 a on XPMCE. Zabawne jest to że mój komputer działa lepiej, szybciej reaguje itd.

Nie wiem jednak czy wiesz jak wygląda rozdzielanie wątków na rdzenie procesorów? Nie system operacyjny tym steruje ale dany program. Nie wiem czy wiesz, że napisanie aplikacje na 2 rdzenie jest trudne (trudniejsze od 1 rdzenia), a skalowalnej na "n" rdzeni to już w ogóle bywa masakra, bo trzeba pamiętać o tym żeby rdzenie przez przypadek nie pracowały na tych samych danych i żeby w trakcie pracy jednego rdzenia na jakiś danych inny rdzeń nie zmienił danych dla tego pierwszego. Tak więc używając programu typu Cinema 4D czy archiwizera zoptymalizowanego pod 2 rdzenie poczujesz znaczny przyrost bo rdzenie w tych aplikacje nie muszą operować na tych samych danych. Ale już np. w grach nie odczujesz czasami żadnej różnicy. Prostym przykładem jest to że Valve Software nie zdecydowało się na przerobienie engine'u Source2 na 2 rdzeniową aplikację, bo wzrost wydajności był wątpliwy a problemów z tym związanych bez liku.

Jak na razie 1+n rdzeni przeciętnemu użytkownikowi nic nie daje, to zwykły chwyt marketingowy. W tej chwili praktycznie się nie produkuje 1 rdzeniowych procesorów. Tak więc jeśli się przesiadłeś z C2D E6420 na jakiegoś starego Athalona/P4 to się nie dziwię że komfort pracy spadł, ale zapominasz o tym że to zupełnie inna architektura, to tak jakbyś porównywał spektakularne (jak na tamte czasy) PIII do PII.


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
hwao
post 25.12.2007, 00:28:18
Post #11


Developer


Grupa: Moderatorzy
Postów: 2 844
Pomógł: 20
Dołączył: 25.11.2003
Skąd: Olkusz




Z tego co się rozglądałem to Windows XP Pro obsługuje:

W skrócie,
http://www.lockergnome.com/blade/2007/03/2...p-support-both/

Na stronie MS:
http://www.microsoft.com/licensing/highlights/multicore.mspx

Chyba że coś nie do końca dobrze zrozumiałem.
Go to the top of the page
+Quote Post
sztosz
post 25.12.2007, 09:37:02
Post #12





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 866
Pomógł: 32
Dołączył: 2.06.2004
Skąd: Wrocław

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Oczywiście windowsy obsługują n rdzeni (do 4 w Pro chyba[?]) ale w takim sensie, że wykrywają je poprawnie i pozwalają aplikacjom z nich korzystać. Zaś tamte teksty są o licencjonowaniu. A licencje na oprogramowanie to inna sprawa, zostawmy to lepiej*.

_____
* Bo jak czytam o większości licencji na zamknięte oprogramowanie to pochodnia mi się sama w ręku zapala i ciężko mi opanować "flame".


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 25.04.2024 - 18:26