Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> Automatyzacja pracy
darekg
post 5.06.2017, 18:01:26
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 11
Pomógł: 0
Dołączył: 18.06.2010

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cześć, jakich narzędzi używacie do zautomatyzowania pracy. Z doświadczenia wiem że większość rzeczy które robię to rzeczy powtarzalne. Takie które z powodzeniem można by zautomatyzować. Np. gdy piszę paczkę (moduł) dla cms-a cały szkielet plików i folderów bardzo często powtarza się - występują tylko niewielkie zmiany - raz trochę mniej folderów raz więcej. Zmienia się nazwa paczki co za sobą niesie zmiany nazwy kontrollera, namespace itd. itp.
Czy istnieje środowisko graficzne którym można zobrazować układ folderów plików klas funkcji zmiennych.

Dla mnie idealnym rozwiązaniem byłoby np. zakładam projekt wpisując podstawowe dane - wyświetla się diagram np. uml podstawowego schematu, który następnie modyfikuję - otrzymuję automatycznie kod z szkieletem aplikacji (łącznie z treścią funkcji), który na koniec ostatecznie poprawiam, dodaję drobiazgi i wysyłam na serwer - testuję, poprawiam błędy i mam zakończoną pracę.

Bardzo często zdarza mi się że pisząc "ręcznie" kod popełniam drobny błąd - literówkę - a potem mam urwanie głowy bo nawet jak szybko go znajdę to czasem przez mechanizm cache'owania ciężko doprowadzić wszystko do porządku. Coś co przy modelu opisanym powyżej zajęło by 30 minut pracy, rozwleka się do wielogodzinnego siedzenia i stresu.

Znam kilka rozwiązan - nie idelanych - celowo nie podaję żeby nie tunelować dyskusji.

Z góry dziękuję za pomoc.
Go to the top of the page
+Quote Post
robert0770
post 20.06.2017, 11:00:29
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 42
Pomógł: 1
Dołączył: 18.02.2015

Ostrzeżenie: (0%)
-----


we frameworkach masz zazwyczaj automatyzacje pracy, możesz korzystać z generatorów podstawowych funkcji np w symfony masz generator encji, formularzy a nawet cruda wraz z controlerami i akcjami, po prostu podajesz parę właściwości w command linie a symfony Ci generuje już cały szkielet kodu, potem sobie go dostosowujesz do własnych potrzeb
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 28.03.2024 - 13:27