Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

2 Stron V   1 2 >  
Closed TopicStart new topic
> php.pl - zarzad i struktura organizacyjna, temat wydzielony z php.pl vol. 2
patrycjusz
post 25.10.2004, 16:17:29
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 263
Pomógł: 0
Dołączył: 13.07.2003
Skąd: wawa

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Wydzielone z http://forum.php.pl/index.php?showtopic=21...40&#entry133296





no to pozwole się sobie wypowiedzieć smile.gif
Nawiązując do wypowiedzi Hawk'a. Zgadzam się ale nie dokońca.
Widzisz jako osoba która uczestniczyła i uczestniczy w mnóstwie projektów na zasadzie non-profit (głównie projekty ostro PR-owskie) dostrzegam pewien problem w istnieniu php.pl. Właściwie kilka winksmiley.jpg.
No to pokolei.

1. Grupa docelowa - jak każde rozwiązanie tak i php.pl powinno mieć grupę (grupy) docelową. Problem pojawia się jednak taki że zdefiniowanie jako grupy docelowej programistów php jest moim zdaniem zbyt ogólne. Trza wyraźnie powiedzieć że programowanie php to ogromna dziedzina mająca mnóstwo subdziedzin i można tutaj rozmawiać o początkujących (takich co nie rozróżniają zmiennej od tablicy) i o "rzeźnikach" ale nie w tym rzecz. Trza podzielić te grupy docelowe ze względu na rozwiązania (framework,skrypcik newsów, rozwiązania dla biznesu itd), i dodatkowo podzielić to na rozwiązania komercyjne i otwarte.

2. Charakter proponowanych rozwiązań php.pl. I tutaj w oparciu o pkt.1. należy zdefiniować poszczególne elementy php.pl, a mianowicie przykładowo:
- część serwisu bazująca na ocenie gotowych rozwiązań e-biznes - opinie na temat przykładowych rozwiązań,
- programowanie w php - i tutaj również będzie dalszy podział na programowanie proste (skrypciki wpięte w html) po programowanie złożone (tworzenie dużych rozwiązań).
I wiele innych. Oczywiście jest powiedziane stosunkowo ogólnikowo ale sądze że jednodniowa burza mózgów jak co rozwiązać i co zaproponowąć wystarczy aby się wyklarowała sytuacja.

3. Struktura php.pl (obowiązki itp). Tutaj również w oparciu o pkt pierwszy należy wytypować osoby odpowiedzialne jedynie za ten element.

4. Status php.pl. Tutaj coś się ostatnio dzieje (dokładnie nie wiadomo smile.gif ale sądze że php.pl powinno uzyskać jakiś status prawny. Jest to o tyle problem że ewentualne rozmowy z kontarhentami są nie możliwe (wiadome jest że nikt nie będzie pchał pieniędzy w niewiadomą formę).

To tak ogólnikowo (baaardzooo ogólnikowo winksmiley.jpg.
Generalnie nie spotkałem się z czymś w życiu co było nie komercyjne a było dobre, oczywiście w tej dziedzinie. Więc należy podjąć decyzje, albo wytypujecie osobę która jest odpowiedzialna za całość (nie 5 a jedna osoba), która ma określony zysk w potencjalnych wpływach i zajmuje się php.pl jako zarządzający albo macie patową sytuacje tak jak dzisiaj, kiedy nawet znalazła by się osoba która przygotowała by odpowiedni plan strategiczny (biznesplan) i krok po kroku go wprowadzała to sądze że obecny status na to nie pozwala (zarząd 5 osobowy tongue.gif to w największych spółkach w tym kraju w zarządzie siedza 2,3 osoby tongue.gif a reszta to tylko głos doradczy tongue.gif).
To chyba tyle.
Pozdrawiam patS
P.S. Reasumując, ostra reforma i najpierw wszystkich wypierdo... a później przyjmować już na konkretne miejsca, ustalić głównego zarządzającego który przygotuje odpowiedni plan i go wprowadzi w życie.
W przeciwnym wypadku nawet najlepsze pomysły forumowiczów przyniosą co najwyżej pociechę jakiemuś mańkowi co ma problem z zainicjowaniem tablicy.

Ten post edytował DeyV 28.10.2004, 11:47:52


--------------------
www.tigroup.pl Rozwiązania informatyczne dla sektora MSP.
Projektowanie i tworzenie stron www, dedykowane rozwiązania e-biznes, outsourcing usług programis
Go to the top of the page
+Quote Post
bregovic
post 25.10.2004, 19:22:52
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 562
Pomógł: 15
Dołączył: 8.08.2003
Skąd: Denmark/Odense

Ostrzeżenie: (0%)
-----


@patrycjusz: Ale zes chlopie walnal... Biznespan? Jedna osoba? I moze jeszcze forumowicze beda zrzucac sie na place dla pana dyrektora?

Bez zartow. Jest masa serwisow prowadzonych przez 'zarzad' skaldajacy sie z 4-5 doswiadczonych i zaslurzonych czlonkow spolecznosci. Biznesplan nie jest konieczny - wystarczy zalorzyc organizacje, aby miec osobe prawna, i jasno okreslic na co pojda pieniadze z ewentualnej reklamy i ewentualnych umow. Oczywiscie masz racje co do jasnego podzialu obowiazkow, aczkolwiek nie zgadzam sie co do jednego sluszneo szefa. Wystarczy nieparzysta liczba czlonkow zarzadu i juz.

Co do galerii kodu, to mozna to rozwiazac poprzez glosowania na forum - zeby dodac kod do galerii trzeba uzyskac min 10 pozytywnych glosow w tym 1 z zarzadu albo cos w tym stylu.

Co do zaangarzowania to nie jest problem. Zrobcie tak zeby za 5 artykolow lub 10 opublikowanych kodow bylo konto mailowe, pozniej male konto www i juz - to chyba nie problem dac paru autorom skrzynki 10-20MB i jakies konto www po 50-60MB - ostatecznie tych ludzi strasznie duzo nie bedzie.


--------------------
Prank - for the fun. Mac - for the simplicity. Deviantart - for the kick.
Life is ours, We live it our way -- Metallica
Go to the top of the page
+Quote Post
toszcze
post 26.10.2004, 14:01:10
Post #3





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 20
Pomógł: 0
Dołączył: 18.12.2003

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Wiele juz zostalo powiedziane, wiec nie bede powielal wypowiedzi moich przedmowcow.

Jedna z rzeczy, ktora drazni mnie na forum php.pl, to nie do konca przetlumaczone teksty w skryptach (konkretnie ALTy pod przyciskami graficznymi i pare linkow w edycji profilu). Uwazam to przeoczenie za przejaw niechlujstwa i braku dbalosci o szczegoly (a to u programistow - jakimi z pewnoscia sa osoby prowadzace ten serwis - nie jest pozadana cecha).

Druga rzecz to wspomniana juz 'pompatycznosc' prowadzacych. Tworzenie 'zarzadu' do serwisu, ktory iloscia tresci raczej nie grzeszy, jest dzialaniem (IMHO) 'na wyrost'. Moze zamiast bawic sie w wymyslanie struktury organizacyjnej zajac sie serwisem (ktory notabene nie spelnia moich oczekiwan jesli chodzi o tematyke 'php dla zaawansowanych i srednio zaawansowanych uzytkownikow')? Wiem, ze taka struktura nikomu nie przeszkadza, ale dla mnie osobiscie jest to lekko 'niesmaczne' - praktycznie pusty serwis z 'wielkim zarzadem'...

Trzecia rzecz (rowniez AFAIR wspomniana przez innych) to ilosc i jakosc tekstow w serwisie. Artykulow jest 20 (slownie: dwadziescia), z czego okolo polowa zdecydowanie nie stoi na najwyzszym poziomie. Czy tak ma wygladac najwiekszy polski serwis poswiecony programowaniu w php? Na dodatek czytanie tekstow jest mocno utrudnione dzieki maksymalnemu skomplikowaniu nawigacji po ich rozdzialach (a raczej akapitach czy czesciach).

Mam nadzieje, ze moja wypowiedz nie zostanie odebrana jako atak na ekipe serwisu. Po prostu przedstawilem moje (w miare konstruktywne) uwagi dotyczace php.pl.


--------------------
WebHelp.pl
Go to the top of the page
+Quote Post
Fo
post 26.10.2004, 15:41:12
Post #4





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 401
Pomógł: 0
Dołączył: 18.04.2003
Skąd: Trójmiasto

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Witam Państwa aarambo.gif

wiecie co, tak pobieznie przeczytalem ten topic... hmm, minelo juz duzo czasu, bardzo duzo, zarzad sie chyba wg. mnie tak naprawde rozpadl, ludzie nie maja juz czasu bo poprostu poniektorzy z nich rowniez uwazaja ze nie warto inwestowac swojego czasu tutaj, bo... nic sie nie dzieje - dlatego wlasnie zbraklo developerow i innych ludzi... chcacych.

rok temu, poltorej nawet, forum.php.pl tetnilo zyciem jak zadne inne miejsce w e-polsce programistycznej... bylo duzo checi, duzy potencjal, teraz w sumie malo sledze wszystko co tu sie dzieje bo poprostu nie potraficie przykuc uwagi ludzi na dluzej.

tak jak pats powiedzial, potrzebny jest biznes plan... bo potrzebny jest cel. czy wy macie cel ? kiedys czuc bylo ze ludzie tutaj przebywajacy maja cel, teraz tego niestety nie czuc ani nie slychac.

narazie wydaje mi sie ze zycie php.pl zatrzymalo sie nad rozpatrywaniem podobnym do sejmowego rozpatrywania dziury budzetowej... po krotce tak mi sie wydaje ze narazie nastawienie jest takie ze bedziemy rozmawiac o tym co powinno byc w vol. 2 o tym ze wszystkie te prace ktore byly realizowane przez ten caly "wiek" ... one sa wogole ?


proponuje, okreslic najpierw cel przyszlego vol. 2
okreslic osobe decyzyjna trzymajaca wszystko i wszystkich w ryzach
okreslic te osoby pod szefem - przeprowadzic moze jakies rozplanowanie zasobow ludzkich ktore maja jeszcze checi, dokladnie okreslic godziny pracujace oraz obowiazki.
okreslic czego potrzebujecie - mam tu na mysli np. dostep do ftp, do cvs itp itd.

przypominaja mi sie caly czas sytuacje w ktorych 3 osoby wzgledem jednej kwestii probowaly ustalic jedna droge i nic z tego nie wyszlo ? i wiecie czemu ? bo nie bylo JEDNEJ OSOBY DECYZYJNEJ. dajcie sobie wkoncu to powiedziec ze gdzie kucharek szesc tam nie ma co jesc mad.gif

bez poczatkowych krokow o jakich napisal pats i ktore rowniez wymienilem ja, nie widze wogole sensu tworzenia vol. 2, poniewaz wasze prace beda krecic sie tempem slimaczym a wkoncu albo ktos je zdepcze albo poprostu sobie przystana gdzies na trawce... albo poprostu juz umra wogole jakiekolwiek checi w tym miejscu niegdys ich pelnym.

Panowie - okreslcie sie sami, czego potrzebujecie, kto ma tym wszystkim kierowac i czy wogole jeszcze chcecie nad tym pracowac...
Go to the top of the page
+Quote Post
dag
post 26.10.2004, 17:25:51
Post #5





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 180
Pomógł: 0
Dołączył: 24.12.2003

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Spójrzcie choćby na spółki akcyjne. Rządzi nimi zarząd, akcjonariusze ale nad wszystkim opiekę sprawuje prezes.

IMHO powinien poprzez głosowanie wybrany prezes na określoną kadencję.
Zarząd to Ci co dość mocno przyczynili się do powstania czy rozwoju serwisu.
A akcjonariusze to reszta społeczności.


--------------------

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
scanner
post 26.10.2004, 18:23:11
Post #6





Grupa: Zarząd
Postów: 3 503
Pomógł: 28
Dołączył: 17.10.2002
Skąd: Wrocław




Ludzie... powoli znowuy zaczyna się bicie piany a nie o to w tym wątku chodzi.
Czepiacię się słowa "Zarząd"? To no cholewki jasnej zaraz zmienię to na "Ludzie, którzy mieli wizję a nie tylko wytykali błędy" i będzie spokój.

Brakło developerów? No przepraszam bardzo, ale nie wystarczy być, trzeba cos robić. To nie jest gra typu "point-and-click". To jest życie i tu się zapierdala. Kto z "developerów" próbuje pomóc w czymkoliek? Nikt.. a tych którzy robią coś na palcach możńa policzyć.

Biznes plan.. będzie.
Kadencyjność, wybieralność zarządu.. będzie..
ale wszytsko - a w szczególności kwestie prawne potrafią zając nieco czasu. "Zarząd" który takie okreslenie przyją tylko dlatego, ze jest krótkie pracuje nad formą prawną, statutem, umiejscowieniem właśności zarówno do wartości intelektualnej, serwerów, domeny jak i nawet bazy danych uzytkowników. To nie są sprawy do zrobienia w 5 minut.

Chcemy postawiśc php.pl2 - bo dużo się nauczyliśmy przy stawianiu tego co jest obecnie. Niektórzy ludzie się po prostu zmęczyli ciągłym wytykaniem a brakiem realnej pomocy. I się im nie dziwię - a nawet zazdroszczę.
Tak jak zazdroszczę zwykłym userom.

Czy te wasze posty nie mogłyby wyglądać tak:

"Proponuję zmienić to, to i to. Znam eZ Publish (IPB) (nieznam, ale chcę poznać), powiedzcie co mogę pomóc".

Wiem, że nie zawsze od razu ktoś odpowie na takie coś. Ale jesli nie dostabniecie odpowiedzi, piszccie do mnie - ja już pokieruje odpowiednio (choć może tez nie w ciągu pol godziny). Aktywnoiśc nie polega tylko na wytykaniu błędów.


--------------------
scanner.info
Warto pamiętać: KISS, DRY
Go to the top of the page
+Quote Post
toszcze
post 26.10.2004, 21:54:57
Post #7





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 20
Pomógł: 0
Dołączył: 18.12.2003

Ostrzeżenie: (0%)
-----


scanner: ja sie nie czepiam slowa 'zarzad'. Ja sie 'czepiam' tego, ze ten 'zarzad' zarzadza niczym. I to staje sie powoli parodia 'najwiekszego polskiego serwisu poswieconemu php'. Popatrz, jak to sie robi 'na zachodzie'. Z taka organizacja (jak Wasza) Linux bylby dzisiaj tylko zlepkiem kawalkow kodu, zdatnym do uzywania jedynie przez tworcow (przepraszam za ten przyklad, ale jest on dosc obrazowy). Popatrz na strukture organizacyjna takich (duzych badz co badz) projektow, jak phpMyAdmin, eGroupWare, Compiere CRM czy (ostatnio malo rozwijany) phpGroupWare. Zlozonosc tych projektow jest spora, a nie przeklada sie to na pewno na ilosc 'czlonkow zarzadu'. Tam sie stawia na jakosc efektu koncowego. Wiem, ze projekt to nie serwis - ale tutaj dzialaja takie same prawa i reguly. Istniejesz, bo cos soba prezentujesz. Forum stoi na pewnym, dosc wysokim poziomie merytorycznym. I to jest jak najbardziej 'in plus'. Dlaczego serwis nie moze prezentowac tego samego poziomu?...

Ja sobie zdaje sprawe, ze nie macie czasu. Wiadomo, ze kazdy ma swoje zajecia - szkola, praca, utrzymanie rodziny. Ale nikt tutaj nie napisal: 'chlopaki, opieprzacie sie, wezcie sie do roboty'. Prosiliscie o opinie na temat obecnej wersji serwisu - i je otrzymaliscie. Napisz do mnie np.: 'toszcze, napisz mi dobry artykul o optymalizacji aplikacji bazodanowych'. A ja Ci odpisze: 'nie ma sprawy, ale zamiesc go w serwisie, ktorego nie bede sie wstydzil'. A takim serwisem nie jest na dzien dzisiejszy php.pl...

Ten post edytował toszcze 26.10.2004, 21:55:28


--------------------
WebHelp.pl
Go to the top of the page
+Quote Post
kszychu
post 27.10.2004, 09:58:09
Post #8





Grupa: Przyjaciele php.pl
Postów: 2 712
Pomógł: 23
Dołączył: 27.10.2003
Skąd: z kontowni

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(toszcze @ 2004-10-26 21:54:57)
Napisz do mnie np.: 'toszcze, napisz mi dobry artykul o optymalizacji aplikacji bazodanowych'. A ja Ci odpisze: 'nie ma sprawy, ale zamiesc go w serwisie, ktorego nie bede sie wstydzil'. A takim serwisem nie jest na dzien dzisiejszy php.pl...

A nie wydaje Ci się, że to raczej Ty powinieneś się zgłosić, jeśli chcesz/potrafisz napisać coś ciekawego? Skąd, do cholery, możan wiedzieć, że toszcze jest akurat niezłym wyżeraczem i potrafi coś takiego napisać?! Nawet do Idola trzeba się zgłosić samemu!


--------------------
"Coś się kończy, coś się zaczyna." Andrzej Sapkowski
Go to the top of the page
+Quote Post
toszcze
post 27.10.2004, 10:19:14
Post #9





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 20
Pomógł: 0
Dołączył: 18.12.2003

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(kszychu @ 2004-10-27 10:58:09)
A nie wydaje Ci się, że to raczej Ty powinieneś się zgłosić, jeśli chcesz/potrafisz napisać coś ciekawego?

Chyba nie zrozumiales mojej aluzji - najwazniejsze w tej czesci mojej wypowiedzi bylo to zdanie:
Cytat
A ja Ci odpisze: 'nie ma sprawy, ale zamiesc go w serwisie, ktorego nie bede sie wstydzil'. A takim serwisem nie jest na dzien dzisiejszy php.pl...


--------------------
WebHelp.pl
Go to the top of the page
+Quote Post
DeyV
post 27.10.2004, 10:50:33
Post #10





Grupa: Zarząd
Postów: 2 277
Pomógł: 6
Dołączył: 27.12.2002
Skąd: Wołów/Wrocław




Ta rozmowa przestała mi się podobać. o ile pierwsze kilka stron to były propozycjie i sugestiie - to kolejne 2 - to zarzuty - my - oni , gdzie każda ze stron zarzuca się przeróżnymi argumentami, (rzeczywiście jak w sejmie)

A fakt jest taki, że rzeczywiście - niedopisujemy. I wcale nie zamierzamy sie z tym ukrywać. Z drugiej jednak strony - nie robimy tego celowo (przecież nikt nie zakładał, że celowo skopiemy php vol. 1 aby było co poprawiać)
Prawda jest taka, że nie chcieliśmy robić marnego serwisu, a zrobienie "dobrego" okazało się znacznie trudniejsze niż to się mogło wydawać.
Zresztą - takie trudności ma większość projektów prowadzonych w Polsce, chyba z uwagi na specyfikację warunków życia w naszym "kochanym kraju" gdzie bardzo trudno pracować dużej nad jednym projektem, szczególnie gdy nie przynosi on wymiernych zysków.
Mimo to staramy się coś zmienić. Dlatego pojawił się ten wątek.
Dlatego kilka osób już od paru msc. jest zaangażowana w tworzenie zupełnie nowego designu i mechanizmów które go obsłużą.
Dlatego wdrażane jest nowe forum.
Dlatego w ogóle jeszcze coś robimy.

I z tego powodu = choć wiemy, że wielokroć na krytykę zasługujemy, to jednak... tak trudno jest nam ją przyjmować, i bardzo często traktujemy ją tak "osobowo" . Wybaczcie - ale dla niektórych z nas php.pl to nie jest jeden z wielu projektów. To kawałek życia, projekt który jest jak dziecko, które niezależnie od tego, czy jest ładne, czy brzydkie, mądre czy głupie, to jednak jest Twoim dzieckiem i je kochasz. A widziałeś kiedyś kochających rodziców którzy pozwolili by otwarcie krytykować ich dzieci?
Dlatego też nam czasem tak ciężko przyjąć krytykę.

Mimo to bardzo ją cenimy. Szczególnie jeśli jest konkretna, i zawiera dokładne rady.
Nie wszystkie jednak są możliwe do wdrożenia.
Nie możliwe jest np. ustanowienie jednej osoby odpowiedzialnej za podejmowanie decyzji. Dlaczego? Ponieważ php.pl tym różni się od wielu innych projektów (np. dva.pl ) że nie ma jednej osoby, która by stanowiła trzon i jądro projektu, która by zasuwała nad rozwojem go, i tylko szukała pomocy wśród innych.
Nie ma takiej osoby, bo jest to "spontaniczny" twór społeczności, i nikt nie ma ani śmiałości, ani czelności, by go przejąć. Zresztą - chyba nawet byśmy tego nie chcieli.
Pamiętajcie bowiem, że nie w podejmowaniu decyzji jest problem. Prawdę mówiąc - w tej chwili nie ma rzadnych znaczących decyzji, czekających na podjęcie, których nie potrafilibyśmy podjąć w swoim 4-osobowym gronie.
Problemem jest praca a dokładniej jej nadmiar, z którą sobie nie radzimy. I nic nie pomoże najlepszy 'plan' jeśli nie będzie środków na jego zrealizowanie. Niektórzy z Was wiedzą, jak trudno jest prowadzić wielosobowe projekty. Ja od pewnego czasu działam w 3-4 osobowym komercyjnym zespole, i chyba tylko tp.sa wie, ile kosztuje to rozmów i ustaleń.
Oczywiście jest potrzebna osoba, która będzie miała "silniejeszy" głos, i nie ważne jak się będzie nazywała (nie powiem "prezes", bo znowu pojawi się zarzut, że używamy pompatycznych słów, tak jak by nie można było zrozumieć, że "zarząd" to swoisty dowcip leksykalny, bo właściwie, przynajmniej w pewnym okresie - zarząd to były praktycznie jedyne osoby, które zasuwały przy tworzeniu tego serwisu i rozwoju forum. Na szczęście z czasem to się zmieniło, co nas bardzo cieszy, i za co bardzo dziękujemy ekipie osób które nas dzielnie wspierają, i których tu wszystkich nie chce mi się wymieniać winksmiley.jpg )

A mimo to prace jakoś się toczą. Nie tak może jak powinny, ale jednak.
Jesteśmy z tego mimo wszystko zadowoleni, nadal jednak czekamy na propozycje konkretnej pomocy i sugestii, co powinien zawierać ten 'biznesplan", jak wy go sobie wyobrażacie, jak można poprawić działanie ez (bo na innego cms'a przechodzić narazie nie planujemy) oraz inne tego typu propozycje.

Pozdrawiam


--------------------
"Niezależnie od tego, jakie masz osiągnięcia, ktoś Ci pomaga..."
Go to the top of the page
+Quote Post
patrycjusz
post 27.10.2004, 18:39:33
Post #11





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 263
Pomógł: 0
Dołączył: 13.07.2003
Skąd: wawa

Ostrzeżenie: (0%)
-----


DeyV ale wytłumacz mi co ma krytyka do elementarnego budowania PR-u tego wortalu bo to jest problem,
aby zoobrazować ci to moze link do topica http://forum.php.pl/index.php?showtopic=16...20&#entry115071
i nie kumam jak kolwiek bym chcial jak wam mozna choćby poczęści zaufać w sprawach zarządzania jakością. I tłumaczenie ze nie macie czasu, że to że tamto jest bezsensu i działa jedynie na waszą nie korzyść. Proponuję jakąkolwiek książeczke przeczytać o zarządzaniu (cokolwiek) a dużo z tamtąd wyniesiecie.
Panowie PR, PR, PR i jeszcze raz PR, i wy chcecie budować markę?questionmark.gif Za coś takiego winnien ktoś polecieć.
Chociarzby skromny poscik z wyjaśnieniem. Bo mi tutaj nie chodzi o problem włąsciciela tego posta, ale o wasze podejście do tematu. I wy uważacie że pracujecie na markę?questionmark.gif Kpiny, drogi zarządzie.


--------------------
www.tigroup.pl Rozwiązania informatyczne dla sektora MSP.
Projektowanie i tworzenie stron www, dedykowane rozwiązania e-biznes, outsourcing usług programis
Go to the top of the page
+Quote Post
Michał Fikus
post 27.10.2004, 21:25:09
Post #12





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 31
Pomógł: 0
Dołączył: 17.03.2003
Skąd: Wejherowo

Ostrzeżenie: (0%)
-----


patrycjusz -> Ty masz jakąś manię czy jakiś kompleks? Gdzie tu mowa narazie o budowaniu marki? Posługując sie słownictwem marketingowym, wytłumaczę Ci o co chodzi.

Ten temat powstał, by poznać oczekiwania przyszłych konsumentów odnośnie produktu finalnego. W tej chwili (a napewno nie w tym temacie) nie chodzi o budowanie marki, wzamacnianie jej pozycji. Jeśli przeczytasz pierwszy post, najprawdopodobniej zrozumiesz, iż w tym temacie składamy konkretne pomysły na zawartość/wygląd/funkcjonalność przyszłego produktu, jakim będzie php.pl vol2.

Przykład: proponuję by dać na stronie taki mini panel użytkownika jak na np. digart.pl czy dva.pl. Uważam, iż to zwiększy funkcjonalność oraz pomoże w budowaniu społeczności lub też w aktywnym uczestnictwie w jej.

Więc narazie (a przynajmniej nie tu) nie czepiajmy się strukury i nazwy, tylko skoro ten "dumnie brzmiący 'zarząd'" jeszcze coś robi - lub zamierze - pomożmy im choćby samymi sugestiami.
A moim zdaniem, co do samej struktury, nazwy itd. - jest to dość ważne, zwłaszcza dla dalszej działalności php.pl. I chyba każdy wie, że jeśli zacznie się pomijać "szczególy", to potem powstanie wielki - nieprzebierając w słownictwie - burdel. A tego chyba chcemy uniknąć.

Więc koniec narzekania, mówienia co w jakiej kolejności itp. Podajemy konkretne rady:

- jeśli będą blogi, stworzyć możliwość subskrypcji, w stylu supsrypcji konkretnych tematów/for w IPB;
- ograniczyć ilość grafiki do minimum - niech w layoucie przeważa prostota i elegancja - kolorystyka jak na forum jest odpowiednia. Ew. odrobine zwiększyć kontrast;
- możliwość zmiany rozmiaru czcionki czytanego materiału - nawigacja może nie podlegać zmianom.
Go to the top of the page
+Quote Post
patrycjusz
post 27.10.2004, 22:16:05
Post #13





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 263
Pomógł: 0
Dołączył: 13.07.2003
Skąd: wawa

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(Michał Fikus @ 2004-10-27 22:25:09)
patrycjusz -> Ty masz jakąś manię czy jakiś kompleks? Gdzie tu mowa narazie o budowaniu marki? Posługując sie słownictwem marketingowym, wytłumaczę Ci o co chodzi.

co ty mówisz ? człowieku... widze ze poziom dyskusji zanikł, jeżeli przeczytałbyś uważnie posta to domyśliłbyś się że na forum jest temat taktujący o konkursie a ostatni w nim post to prośba o wyjaśnienie braku nagrody dla osoby której się to należy i bynajmniej nie nadała ten post dzisiaj!!! To własnie mówi o "profesjonalizmie" osób na dzień dzisiejszy odpowiadających za php.pl. Być może nawet ta osoba dostała nagrode ale post który czytają inni użytkownicy ukazuje im w najlepszym wypadku brak ochoty na wyjaśnienia ze strony "zarządu".
A teraz co do konkretów:
- newsletter - i to nie jakiś prosty a jak najbardziej złożony, z możliwością definiowania konkretnych grup informacji które chciałoby się otrzymywać,
- Newsy z innych serwisów - bardzo miło by było gdyby php.pl zbierał newsy z innych serwisów taktujących o php itp, że np gdzieś tam jest nowy art, broń boże by to był model w jakim obecnie funkcjonuje Tygodniowy przegląd artykułów,
- FAQ - i to zarówno dla początkujących jak i bardziej zaawansowanych,
- Katalog oprogramowania napisanego w php - i bynajmniej nie chodzi mi tutaj o rozbudowaną bazę skryptów, ale wystarczy katalog pogrupowanych tematycznie opisów softu plus linków do ich stron,
i to wszystko ładnie opisane i intuicyjna nawigacja (nawigacja dzisiaj po artach woła o pomste do nieba!) plus powiadomienie na email o czymś nowym w wybranym temacie.
I tak na koniec dodam, czasami naprawa obuwia nie ma sensu lepiej jest je wypier... i kupić nowe.


--------------------
www.tigroup.pl Rozwiązania informatyczne dla sektora MSP.
Projektowanie i tworzenie stron www, dedykowane rozwiązania e-biznes, outsourcing usług programis
Go to the top of the page
+Quote Post
Seth
post 27.10.2004, 22:53:01
Post #14





Grupa: Przyjaciele php.pl
Postów: 2 335
Pomógł: 6
Dołączył: 7.03.2002

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Zgadzam sie z Michalem, ze temat mial byc zupelnie na inny temat.
Budowaniem marki mozemy zajac sie pozniej.

@patrycjusz: Co do tematu o ktorym pisales to faktycznie ktos z (dawnej) zalogi, nie bede wymienial kto bo nie o to chodzi, zaniedbal ten temat ale nagroda zostala wyslana (z opzonieniem).

btw: IMO temat organizacji powinen zostac podjety przez osoby z zarzadu bo jest z tym krucho, ale i na to przyjdzie czas, wiec nie mieszajmy watkow.
Go to the top of the page
+Quote Post
itsme
post 27.10.2004, 23:33:42
Post #15





Grupa: Zarząd
Postów: 1 512
Pomógł: 2
Dołączył: 22.04.2002
Skąd: Koszalin




a mnie to smieszy naprawde mam niezly ubaw takie fajne pomysly tutaja padaja lecz musza sie przegrazac przez wypowiedzi patrycjusza ...

jestescie zli bo kolorystyka jest zla bo nie ma biznes planu bo slonce jest okragle zas mrowki chodza w innym kierunku niz rak

gorzej niz moja tesciowa ogolnie juz na ten temat rozmawialem wizje cele zespoly zarzady prezesi szefowie moderatorzy opiekunowie i zawze ze wszystkich rozmow byl jeden wniosek jak sie nie zapierdala to nic sie nie dzieje

zas co do Ciebie pat zmien nicka na maruda .... zawsze wielkie tresci wklejales i pokazywales choryzonty wlasnej wiedzy (wieleosobowe projekty phpbb.com.pl - to chyba Twoje [moge sie myslic]questionmark.gif ) nudzisz juz mnie zas twoja argumentacja jak zwykle niezwykle rozwinieta "smierdzi" pustota

co do ksiazek z nagrodami seth jest w bledzie nadal leza u mnie pod biurkiem i jest mi styd z tego powodu lecz jest to jedynie moja wina nie php.pl

mam do Ciebie prosbe - nie pomagaj "niedzwiadku" zapadnij sen w zimowy wstan na wiosne dorwij wiewiorke i przyjdz zobacz php.pl 2 .....

i tak na koniec
"Przykro tylko, że debili nie sieją.
Jeszcze bardziej przykro, że ich nie orzą."
- Bojarska

za ostro ? moze teraz do Ciebie dotrze ze juz nudzisz jest zle zle zle zle zle zle zle ziew zle zle zle zle znowu ziew - potrawisz cos jeszcze ?

i tak na marginesie to byl jeden z wielu powodow dla ktorych mnie juz nie ma w "zarzadzie" badz w grupie trzymajacej wladze jak i nie jestem juz pierwszym .....
mialem dosc maruderow ktorym nie pasowal przecinek w ksiazce 600 stronicowej i za kazdym razem trzeba sie bylo tlumaczyc dlaczego to wlasnie w tym miejscu jest ten przecinek ....

i jak zwykle temat zszedl na psy ja tez sie do tego przyczynilem ale pelna swiadomoscia ....

pozdrawiam


--------------------
brak sygnaturki rowniez jest sygnaturką
Go to the top of the page
+Quote Post
patrycjusz
post 28.10.2004, 00:09:28
Post #16





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 263
Pomógł: 0
Dołączył: 13.07.2003
Skąd: wawa

Ostrzeżenie: (0%)
-----


itsme bez komentarza,
chcesz mnie opluwać błotem? prosze bardzo PW, mail, dla twojej statysfakcji moge ci podać nawet nr mojego mieszkania i bloku jak ci sie nudzi bedziesz mógł przyjechac i wyżalic mi sie. Ale staryyyy... opluwam Cie? Cokolwiek wyraziłem doslownie pod katem któregoś z was? z dawnego "Zarządu" ? Nie!
A jeżeli dzisiaj itsme paru małolatów na twoim "pożegnaniu" z php.pl wchodzi ci w dupe to nie unoś się do nieba bo staryyyy... potencjał jaki był w php.pl 2 lata temu mógłbyć dzisiaj warty fortune tylko trzeba było podejmować męskie decyzje. I dzisiaj nawet najpiękniejsze zabiegi wam nie pomogą. Temat spalony i tyle.
Jak w każdej innej działalności są chwile lepsze i gorsze ale nigdy nie ma dobrze.
Dzisiaj php.pl ma tendencje zniżkową, 2 lata temu było ok.
I zdanie wyjaśniające argument z phpbb.com.pl - projekt sie udał dużo bardziej niż ci się wydaje a że nie masz pojęcia jaki był cel więc racz ze swojej strony pytać a nie opluwać.
_____
@itsme przepraszam kur... bardzo ale gdzie w mojej wypowiedzi nie ma konkretów? Gdzie ci smierdzi pustotą? Mało pomysłów? Mogę wymyślić znacznie więcej. I jeszcze jedno pytanie gdzie ja napisałem że jest zle zle zle zle questionmark.gif
Itsme traktuje twój post jako gówniarskie zachowanie. Wydawało mi się że jesteś dorosły, żona, dzieci, no cóż.. zdarza się. Ale krytyke zawsze należy przyjmować i odpowiadać argumentami bo krytyka na krytykę to żadna krytyka a jedynie pusta szczeniacka gadka.
Przepraszam za OT, czytelników.
_________________________
jeszcze jedno pytanie, z mojej strony do "Zarządu"
jednym z waszych tłumaczeń do tej pory jest to jak wiele się nie narobiliscie przy tym vortalu ... przepraszam bardzo a co obchodzi odbiorce końcowego (użytkowników) to jak wiele się przy tym narobiliscie?? NIC!
Odbiorce interesuje jedynie to czy produkt (php.pl) sie mu przyda czy nie i tyle!!!!
I w dup... ma czy sie przy tym narobiliscie czy nie i czy bylo zapier....

Ten post edytował patrycjusz 28.10.2004, 00:31:01


--------------------
www.tigroup.pl Rozwiązania informatyczne dla sektora MSP.
Projektowanie i tworzenie stron www, dedykowane rozwiązania e-biznes, outsourcing usług programis
Go to the top of the page
+Quote Post
spenalzo
post 28.10.2004, 01:21:08
Post #17





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 2 064
Pomógł: 1
Dołączył: 22.01.2003
Skąd: Poznań

Ostrzeżenie: (0%)
-----


No nie moge... po prostu nie moge jak to czytam. Miałem już nic nie odpisywać, ale nie moge sie powstrzymać.
Narzekacie na krytyke? To po co do cholery ten temat? Żeby bylo ochy i achy jakie php.pl jest zajebiste i jak miażdzy konkurencje?
Zobaczcie sobie na php5.pl i porownajcie z php.pl - szata graficzna prostsza, nawigacja banalna, artykulow w stosunku czasu do ilosci tez nieporównywalnie wiecej. Mowie to ze swojej perspektywy - dla mnie (i pewnie wielu innych osob) od ilości pracy, super designu ważniejsza jest TREŚĆ.
Tak jak ktoś napisał: czytelnika NIC nie obchodzi, że uzywacie tego czy tamtego itd itp - jego interesuje efekt. A efekt jest cienki, bo artykułów baaardzo mało w stosunku do takiej skali projektu, takich obietnic (najlepsza strona o php w polsce)
Nawigacja: polecam włączyć modem, połaczyć sie i kazać odszukać coś osobie co średnio zna internet. Miłego oglądania rachunku.
Co do 'zarządu' to nie bede sie wypowiadał, bo nie bede kopiował czyiś wypowiedzi, mam bardzo podobne uczucia. Zarząd niech sobie będzie, ale bez takich pompatycznych wypowiedzi (nie moge teraz coś znaleźć tego posta), obnoszenia sie z tą nazwą... Ogólnie nazwa "zarząd" mi sie nie podoba, kojarzy mi sie to z jakimiś molochami, z którymi sie jest z gory na przegranej pozycji....

Cytat
potencjał jaki był w php.pl 2 lata temu mógłbyć dzisiaj warty fortune tylko trzeba było podejmować męskie decyzje. I dzisiaj nawet najpiękniejsze zabiegi wam nie pomogą. Temat spalony i tyle.

Nikomu tutaj dupy nie smaruje (bo pewnie zaraz sie takie opinie posypią) ale prawda jest taka jak w powyższym cytacie - ludzie odeszli od php.pl, i już raczej nie wroca... I wbrew temu co napisał Deyv brakuje osoby która by stala ponad zarządem, która nie podchodziłaby do tego tak osobiście jak niektórzy, traktowała to z pewnym dystansem i umiała zdecydowanie zarządzać.

Co do przyjmowania konstruktywnej krytyki - wlaśnie pokazaliście jak ją 'umiecie' przyjmować (i to nie pierwszy raz)... Powiedzcie mi prosze, co ja tutaj za bzdury napisałem, że nie jest konstruktywna? Kiedyś też napisałem krytyke (dokładnie przemyślaną, czytam posty przed wysłaniem), to spotkalem sie z takim najazdem, że az mnie zatkało. Nie moge znależć tego tematu (pewnie jest na jakims ukrytym forum) - a szkoda.

Żeby było jasne - w żadnym wypadku nie krytykuje idei php.pl. Krytyka leci na samo wykonanie i podejście. Bo ja sie bardzo, naprawde bardzo mocno rozczarowałem php.pl


--------------------

Go to the top of the page
+Quote Post
itsme
post 28.10.2004, 06:19:26
Post #18





Grupa: Zarząd
Postów: 1 512
Pomógł: 2
Dołączył: 22.04.2002
Skąd: Koszalin




pats: czy sie uniosłem tak czy bede Ciebie przepraszał nie czy nadal wieje pustota tak i nic tego nie zmieni co do phpbb.com.pl pamietam Twoje dyskusje o polaczeniu projektow przepraszam powinienem zmienic slowo dyskusje na rzadania bo nic wiecej tam nie było [nie miales nic procz planow a rzadania - dostep do bazy userow itp hahah i co masz przez ten ponad rok "Nasi użytkownicy napisali 981 wiadomości
Mamy 221 zarejestrowanych użytkowników"] .... nie ma wortalu jest tylko zwykle forum phpbb .... wielki wieloosobowy projekt prowadzony przez Pats-a sorry zrob porzadek wokol wlasnych projektow pozniej moz ze php.pl jest be na makse zepsote .. itp
czy czuje do Ciebie nie chec tak, bo nic procz rzuccania gornolotnych pomyslow nie robisz .... nawet palcem nie ruszyłeś (procz krytykowania od wszech czasów - zreszta zaczelo sie zaarz potym jak ine doszlo do wspolpracy phpbb.com.pl - dziwne) nudzisz mnie czytam Twoje posty i posty innych ktorzy staraja sie pisac iz to nie jest takie latwe - ale do Ciebie to nie dociera i znowu wałkujesz swoja ideologie, wielki potencjał 2 lata temu exclamation.gif!!!!!!
dwa lata temu do php.pl bylo tylko forum zostałem dodany ja zas na admina wszedl dragossani. Pozniej doszedl Seth, Deyv, Scenner odbylo sie spotkanie dev-u i to byl potencjal ludzie ktorzy chca pracowac. teraz sie zminily postacie i potencjal pozostaje ten sam ktos nadal pracuje.

ponadto skoro piszesz iz takie wielkie projekty prowadzisz (phpbb.com.pl jak dla mnie lezy skoro Ty to prowadzisz to nie jest to ladna etykieta - plany Twoje doskonale amietam i nie klam tutaj ze byly inne .. nie mialo sie skonczyc na forum ... pamietam dyskusje ludzi ktorzy z Toba pracowali i tez sie to polozylo - za przeproszeniem publicznie mowie iz zachowujesz sie jak kłamca i powinni Ciebie zaorać ... plany byly efekt koncowy jest innny zas Ty twierdzisz iz efekt mial byc taki jaki jest )

co do poziomu powyzszego mojego postu starałem sie Tobie jednaznacznie napisac co sadze o Twojej osobie i Twoich wypowiedziach slowami ktore trafia srodka ... natrafily na mór jakim jest Twoje MIemanie o Swojej Inteligencji i prawidlowowsci swoich uwag pomyslow samozachwyt .... totalna extaza ... masakra juz nizej nie potrafie zejsc aby Tobie do glowki wbic iz php.pl to nie komercha ze zslowo zarzad zostalo wybrane ze wzgledu na ilosc literek w slowie ... ze praca przy takim projekcie to nie phpbb.com.pl ...

podaj strony innych Twoich projektow jestem ciekaw jak one "kwitna".


a skoro Ciebie gowno interesuje czy ktos tutaj zapierdlala czy nie to odpusc sobie komentowanie gdyz jak widac swiat kreci sie wokol Ciebie ... czlowieka ktory ma zawsze racje ...


@spenalzo: a czy ja jestem w php.pl caly mój post jest napisany przez itsme a nie przez zarzad php.pl .... ponadto sam jestes w grupie php.pl wiec twoja krytyka dotyczy rowniez Ciebie sam sie rowniez przyczyniles iz systuacja jest taka a nie inna ... zas php5.pl stanie sie projektem komercyjnym gdzie pieniazki beda wplywac z firmy zas admin bedzie mial placone - dwa inne rozne projekty .... co do grafiki kazdy ma tyle na ile ma mocy przerobowych i tyle na ile chcial aby to wygladoalo nie twierdze iz php5.pl jest do bani ale calkowicie inne.

chce zaznaczyc iz nie twierdze ze w php.pl jest wszystko OK bo nie jest i nigdy nie bedzie ... mam strasznie duzo uwag do tego co sie dzieje teraz i do tego co sie dzialo wczesniej ...
zas co do potecjalu i ludzi ktorzy odeszli ... wroca o jestem przekanany iz nadal zagladaja do php.pl od czasu do czasu i teraz wystarczy dokonac zmian ... jakich questionmark.gif? wlasnie o tym jest ten temat

@pats: i tak Ciebie uwazam za kłamcę

Ten post edytował itsme 28.10.2004, 06:33:42


--------------------
brak sygnaturki rowniez jest sygnaturką
Go to the top of the page
+Quote Post
patrycjusz
post 28.10.2004, 10:55:11
Post #19





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 263
Pomógł: 0
Dołączył: 13.07.2003
Skąd: wawa

Ostrzeżenie: (0%)
-----


itsme poczekaj jeszcze pare tygodni i zobaczysz coś ciekawego.

phpbb.com.pl było inicjatywą z góry skazaną na porażkę i ja o tym wiedziałem winksmiley.jpg, doskonale o tym wiedziałem winksmiley.jpg z prostego powodu TEMATYKA JEST WĄSKA! Właściwie żadna, więc wokół czego tam coś budować?
Pomysł był inny, a mianowicie żeby zdobyć zasoby ludzkie !
Żeby zdobyć programistów którzy będą pracować nad własnym rozwojem, własnymi projektami i z chęcią je połączą, a ja zapewnie im zlecenia aby te projekty miały również podłoże produkcyjne do rozwoju!
I tutaj przyznaje się wprost o mojej propozycji w waszą stronę , ale to nie było nic innego jak próba zdobycia userów do realizacji projektów i tyle!!! bo wasze projekty spełzły na tym co widać! A osoby które pokazały przy phpbb.com.pl co potrafią dzisiaj raczej nie żałująexclamation.gif! (sam ich spytaj wiesz kto to jest), oczywiście zaznaczam że nie wszystkie, część osób się rozeszła, ale sądze że jak nasz projekt ujży światło dzienne to wrócą (i bynajmniej nie jest to phpbb.com.pl).
I teraz na koniec Ci powiem itsme, chwalanie sie przy jakich wielkich projektach się nie pracowałem publicznie niestety odpada (trzymają mnie za pysk umowy), pozatym uważam to za bardzo niski poziom, gdyż nie wielkość projektów świadczy o fachowości, i wyglądało by to raczej jakbyśmy stali obok siebie i kłócili się o to kto ma większego a nie kto lepiej nim operuje. Ale prywatnie bardzo chętnie mogę ci powiedzieć i jestem przekonany że niejedna osoba twojego pokroju chciałaby przy nich pracować.
Dodam jedynie tyle że dla mnie dyskusja z tobą jest mało budująca, ja znam fakty moi współpracownicy również je znają, każdy kto chce się przekonać również może je poznać, patrycjusz.szydlo@tigroup.pl zapraszam, jeżeli ktoś czuje się urażony zapraszam, nie chowam głowy w piasek i nie mam zamiaru.
Pozatym widzisz itsme jakoś nieczuje potrzeby uwiarygodnienia się przed tobą, na dodatek iż nie jestem kłamcą withstupidsmiley.gif widzicie drodzy czytelnicy, jak będziecie krytykować zbyt mocno php.pl i być może w niektórych miejscach troszeczkę przesadzicie to wam nie wytłumaczą normalnie. Niestety zareagują tak jak itsme (mam nadzieje że nie wszyscy), próbą obrócenia kota za ogon, wyciągnięcia czegoś co już dawno zakopane jest, i obmycia was błotem.
Reasumując moje wypowiedzi w tym wątku, pomysły które tu padły, padały i dwa lata temu, trzeba było je:
- dokładnie rozpisać (potworzyć modele funkcjonalne),
- podzielić pracę i jej dopilnowywać,
- wprowadzić w życie
ale zaraz zaraz, tak też mówiliście?? Tez tak chcieliście?questionmark.gif No to co stało na przeszkodzie?questionmark.gif Marzenia o thocie?
Przepraszam bardzo wystarczyło postawić tego typu pomysły w oparciu o najprostszy zwyczajny kod, dołożyć biblioteki typu Smarty i phpGACL, i przez ten czas klepać teksty! (no nie mówcie mi że przez 2 lata nie można było sklepać więcej niż kilka artykułów!).
Ja się pytam czy dla użytkownika finalnego który szuka tutaj w serwisie informacji ma znaczenie że on stoi na thocie ? albo na ezpublish??
Jezeli tak wam sie wydaje, upss, przykro mi.
P.S. To był mój ostatni post w tym temacie, itsme masz ochotę się opluwać - PW, jeżeli chcesz abym zamiescił mój życiorys na forum - poproś na PW, jeżeli chcesz abym podał ci numer moich majtek - poproś na PW, jeżeli chcesz abym wytknął ci błędy przy realizacji php.pl - PW.
pzdr


--------------------
www.tigroup.pl Rozwiązania informatyczne dla sektora MSP.
Projektowanie i tworzenie stron www, dedykowane rozwiązania e-biznes, outsourcing usług programis
Go to the top of the page
+Quote Post
Marusz
post 28.10.2004, 12:11:07
Post #20





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 191
Pomógł: 0
Dołączył: 16.05.2003
Skąd: POLAND

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat
Reasumując moje wypowiedzi w tym wątku, pomysły które tu padły, padały i dwa lata temu


Użytkownik patrycjusz: Dołączył: 2003-07-13

To tak na dobry początek... Pamiętam Ciebie jeszcze z irc.php.pl, kiedy to mocno raczkowałeś w naszym skromnym światku php.pl. Z tego co pamiętam, poznałem Ciebie jako osobę, która muzyką zabiarabiała na studia (jak dobrze sobie przypominam, to grą na gitarze, ale to mogło mi się ubzdurać). Później były różne zawirowania, wyjechałem z kraju, aż wróciłem i co widzę?

Pats demagogiem 2004!

Pochodzący z Bielska Białej chłopak umiera, zaś rodzi się warszawski tygrys Europy... Amok. Od dłuższego czasu czytałem Twoje wypowiedzi i krew mnie zalewała (a że jestem wysokociśnieniowiec, tak uczucie zbyt miłe dla czaszki nie było). Raz, że masz zaawansowaną dyslekcję (co średnio pasuje do kogoś, kogo teksty jak i ich charakter krasomówczy nie mieszczą się w 1280x1024), to jeszcze chełpisz się pisząc różego rodzaju pojęcia, które pewnikiem średnio mają się do rzeczywistości. Gdzie się podziała Twoja skromność? Komu próbujesz zaimponować?

Co do postawy Itsmiego. Cieszę się, że ktoś prócz mnie to zauważył. Myślałem, że jestem przewrażliwiony i czepiam się już wszystkiego. Nie mniej jednak cieszę się, że Itsme wyrzucił wszystko to, co i mnie raziło. A jeśli chodzi o samą osobę Itsmiego. Zdaję sobie sprawę, że utrzymywanie w ryzach jednej wielkiej grupy jest męczące. Wiem, że może się znudzić. Wiem, że każda czytana niepochlebna wypowiedź powoduje bulgotanie w żyłach (choć pewnikiem można się do tego przyzwyczaić). Pamiętam i Ciebie, drogi Itsme z irc.php.pl. Zdaję sobie sprawę z faktu, że Ty z pewnością mnie nie pamiętasz, więc spokojnie winksmiley.jpg W kilku trudnych sprawach zachowałeś zimną twarz i potrafiłeś pokierować pospólstwem. Nie pisałem nic w wątku o Twoim odejściu. Raz, że nie wiedziałem co, dwa, że wszystko co mi przychodziło do głowy było "głupie". Sądzę, że Twoja decyzja była przemyślana i życzę Ci wszystkiego naj.

A co do Ciebie Spen. Co jakiś czas lubisz nasrać do swojego gniazda. Nie wiem dlaczego, po prostu taki jesteś. Fakt, nic nie jest idealne, ale trzeba kierować się zasadą: nie myśl co php.pl może zrobić dla Ciebie. Pomyśl, co Ty możesz zrobić dla php.pl.


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Closed TopicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 19.04.2024 - 16:17