Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

5 Stron V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> php.pl vol. 2, Wasze oczekiwania, opinie i sugestie
scanner
post 15.10.2004, 13:53:19
Post #21





Grupa: Zarząd
Postów: 3 503
Pomógł: 28
Dołączył: 17.10.2002
Skąd: Wrocław




Przy okazji:
Mojim największym zmartwieniem jest integracja baz użytkowników, w usługach. Jeden login, jedno hasło, jedna rejestracja - i konto aktywne zarówno na Forum, Wortalu, IRCu, WIKI, Bugs i Akademii.

Potrzebny jest w kazdym elemencie serwisu człowiek, który dogada dana usługę z bazą userów na forum.

Albo zmodyfikuje forum tak, że będzie tworzyło automatycznie wpisy do baz uzytkowników poszczeólnych usług (nawet IRC opiera się o MySQL).


--------------------
scanner.info
Warto pamiętać: KISS, DRY
Go to the top of the page
+Quote Post
Seth
post 15.10.2004, 19:07:17
Post #22





Grupa: Przyjaciele php.pl
Postów: 2 335
Pomógł: 6
Dołączył: 7.03.2002

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Michał: wlasnie takich komentarzy oczekiwalem smile.gif

Apropo prznaczenia funduszy z reklam:
czesc pojdzie wlasnie na nagrody, upgrade sprzetu, rozwój serwisu itp. tak wiec moze to przekona niektoych uzytkownikow o pewnej "koniecznosci" wprowadzenia banerow (i tak jak Michal napisales, beda to jak najmniej przeszkadzajace formy reklam nakierowane na nasza tematyke, a nie "pierwsze z brzegu")
Go to the top of the page
+Quote Post
Puciek
post 16.10.2004, 08:41:30
Post #23


TAO programowania


Grupa: Zarejestrowani
Postów: 340
Pomógł: 3
Dołączył: 25.03.2003
Skąd: ze słoika

Ostrzeżenie: (30%)
XX---


My tu gadu-gadu o php.pl vol 2, a tutaj ostatnio php.pl vol jeden postanowila sie juz 2 razy rozsypac...


--------------------

http://puciek.wordpress.com prywatnie o świecie
Go to the top of the page
+Quote Post
hwao
post 16.10.2004, 09:45:30
Post #24


Developer


Grupa: Moderatorzy
Postów: 2 844
Pomógł: 20
Dołączył: 25.11.2003
Skąd: Olkusz




Reklamy:
Nie powino byc ich wiecej niz 1 losujacy sie wielki baner (nie pamietam juz dokladnie jego wymiarow) ktory by byl sam 1 na stronie najlepiej gdzies u dolu ewentualnie u gory ale powino byc to w miejscu gdzie nie bedzie przeszkadzac. Gdzies po boku np pod menu całym mozna by losowac 3 male banerki, wiecej juz staje sie natretne.

Logowanie:
Każdy uzytkownik moze sie zalogowac na wortalu z loginu posiadanego na forum i dzieki temu bedzie mial dostep do:
  • Dodawanie Galeri kodu
  • Dodawanie niusa
  • Dodawania artykułu
  • Dodanie pliku do download'u
Oczywiscie wszystko to wymaga autoryzjacji przez osoby odpowiedzialne

Inne:
Dodanie bezposrednio ze strony jakiegos kontatku z ludzi odpowiedzialymi za php.pl jakas bramka e-mail lub system pw/pm (najlepiej zintegrowany z forum).

Narazie nic poza tym nie przychodzi mi do glowy :-)
Go to the top of the page
+Quote Post
patrycjusz
post 16.10.2004, 10:32:08
Post #25





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 263
Pomógł: 0
Dołączył: 13.07.2003
Skąd: wawa

Ostrzeżenie: (0%)
-----


smile.gif
NEWSLETTER smile.gif)) plisssss :] nic by mnie tak nie cieszyło jak swierzy mailik z php.pl o tym że gdzies tam jest cos nowego :]
generalnie podział tych newsów na różna tematyke:
- ogólnie o php,
- o serwach (www,bazki itp),
- o babci marysi :]
- ogólnie o tym co związane z developerką webową (np nowy firefox)
i jako user bym sobie wybierał które kategorie bym chciał dostawać :]]
pzdr


--------------------
www.tigroup.pl Rozwiązania informatyczne dla sektora MSP.
Projektowanie i tworzenie stron www, dedykowane rozwiązania e-biznes, outsourcing usług programis
Go to the top of the page
+Quote Post
hwao
post 16.10.2004, 11:57:31
Post #26


Developer


Grupa: Moderatorzy
Postów: 2 844
Pomógł: 20
Dołączył: 25.11.2003
Skąd: Olkusz




A jeszcze 1 mi sie przypomnialo... Przydało sie by na czas awari serwera zeby była jakas zastepcza strona a nie wczytanie i nic.... albo chociarz poinformowac ze tego dnia byla awaria i bardzo przepraszamy
Go to the top of the page
+Quote Post
Seth
post 16.10.2004, 18:46:55
Post #27





Grupa: Przyjaciele php.pl
Postów: 2 335
Pomógł: 6
Dołączył: 7.03.2002

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Aby zakonczyc temat awarii:
przez problemy z eZ serwer zostal mocno zamulony (SSH, WWW, DB padly).
A, ze nie bylo mozliwosci zrestartowania go zdalnie oraz recznie ("problemy z dostepem do serwerowni") serwer wisial.

Postaramy sie pomyslec cos w sprawie awaryjnej strony z infromacja co sie dzieje, a o kolejnych przyczynach awarii (oby nie winksmiley.jpg) bedziemy infromowac na forum.
[/EOT]
Go to the top of the page
+Quote Post
DeyV
post 16.10.2004, 20:37:01
Post #28





Grupa: Zarząd
Postów: 2 277
Pomógł: 6
Dołączył: 27.12.2002
Skąd: Wołów/Wrocław




Ja natomiast chciałbym się dowiedzieć, jaka jest wasza opinia o wsparciu wortalu dla newBe.
Spoglądając kiedyś z punktu widzienia osoby nie mającej żadnych informacjhi o programowaniu i tworzeniu stron - wydaje mi się, że nie ma zbyt wiele stron pokazujących sam początek.
Czy rozsądnym wydaje się wam 'wydierżawienie' pewnej stałe powierzchni strony głownej specjalnie dla takich osób?

Temat 2.
jak sądzicie - czy warto, i istnieje jakaś prosta metoda, by przekonać firmy, że warto inwestować w systemy pisane w php? Że będzie to zarówno zyskiem jak i oszczędnością dla nich?
Oraz czy ten temat również powinien być na stałe poruszany na stronie głównej? (wiadomo, że nie chodzi tu o jakis duży blok, tylko baner, odnośnik, lub informację, ale by coś zawsze było) .


--------------------
"Niezależnie od tego, jakie masz osiągnięcia, ktoś Ci pomaga..."
Go to the top of the page
+Quote Post
rogrog
post 16.10.2004, 21:17:36
Post #29





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 602
Pomógł: 1
Dołączył: 3.04.2004
Skąd: Trójmiasto (Gdańsk)

Ostrzeżenie: (0%)
-----


DeyV: gorąco popieram obydwa pomysły

ad 1. Należy stworzyć dział dla początkujących, który będzie kładł szczególną uwagę na kształtowanie dobrych nawyków takich jak komentowanie kodu i niekorzystanie z register_globals oraz unikanie błędów takich jak np. brak cudzysłowów w odwołaniach do tablic asocjacyjnych. Należy po prostu poruszać tematy na poziomie trochę wyższym niż "jak to zrobić żeby działało", ale "jak to zrobić, żeby działało dobrze, było dobrze napisane i łatwe w modyfikacji". Kolejny przykładowy temat artykułu - wytłumaczenie typów zmiennych - bo php wprowadza trochę zamieszania w tym miejscu i rzadko kiedy początkujący, którzy nigdy nie programowali w innych językach rozumieją to.

ad 2. korzyści z kampanii promocyjnej dla aplikacji php nie trzeba chyba tłumaczyć - należało by opracować artykuł reklamujący możliwości php i korzyści finansowe płynące z niego dla firmy (tanie serwery, stosunkowo tanie aplikacje). Jeśli powstanie dział audytu aplikacji php, o którym była już na forum mowa, to mogło by to być powiązane/zintegrowane z tym działem.

Ten post edytował rogrog 16.10.2004, 21:18:24


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
sf
post 17.10.2004, 08:52:50
Post #30





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 597
Pomógł: 30
Dołączył: 19.02.2003
Skąd: Tychy

Ostrzeżenie: (0%)
-----


@DeyV:

1) Dla nowych osób przydałoby się FAQ, tylko nie takie zwykłe, ale coś na bazie strony http://php5.pl. Znajdowałyby się tam odpowiedzi na bardzo proste pytania pojawiające się na forum (typu register globals, mail, przydatne funkcje: file, substr, foreach) oraz przydałoby się podziel to na działy tak jak na http://php5.pl.

2) Hm, istnieje duże przekonanie, że php można uzywać tylko do stron internetowych... Czy można z tego robić pliki wykonywalne? Tworzyć interfejsy graficzne? Osobiście tylko słyszałem, że można... ale nigdy nie stworzyłem tego typu aplikacji. Jak chodzi o strony to chyba większość firm wie, że to podstawa tongue.gif


--------------------
Zapraszam na mój php blog, tworzenie stron.
Go to the top of the page
+Quote Post
Vengeance
post 17.10.2004, 10:13:09
Post #31





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 657
Pomógł: 2
Dołączył: 15.08.2003
Skąd: Łódź

Ostrzeżenie: (0%)
-----


w php mozna wiele. jednak wiele z tego robie/robimy tak jakby dla zabawy. sprawdzic co sie da czego nie. sadze ze nikt nie postawilby na php w takich sprawach jak opisales @sf

pobawic i poeksperymentowac mozna no ale nie przesadzajmy ;]


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
shpyo
post 17.10.2004, 13:24:49
Post #32





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 574
Pomógł: 2
Dołączył: 13.04.2004
Skąd: Lublin

Ostrzeżenie: (0%)
-----


1. takiej opcji jak było we wcześniejszej wersji forum: pomógł!
2. więcej informacji o programowaniu obiektowym
3. większej ilości tłumaczeń zagranicznych textów
4. trochę konkursów tongue.gif

jak coś jeszcze mi wpadnie do głowyu to dam znać

aaa, zróbcie coś z tą akademiąexclamation.gif


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
dag
post 17.10.2004, 15:41:29
Post #33





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 180
Pomógł: 0
Dołączył: 24.12.2003

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Nie tylko samo pisanie kodu, ale również coś o projektowaniu. Wzorce, programy do projektowania, itp.


--------------------

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
Paul
post 17.10.2004, 16:24:49
Post #34





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 636
Pomógł: 0
Dołączył: 22.10.2003
Skąd: Katowice

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Co do konkursow to ja proponuje konkursy typu hackme oparte o php/js smile.gif

PS. To hackme co dalem linka jest wyjatkowo banalne tongue.gif
Go to the top of the page
+Quote Post
sf
post 17.10.2004, 19:36:24
Post #35





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 597
Pomógł: 30
Dołączył: 19.02.2003
Skąd: Tychy

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(Paul @ 2004-10-17 16:24:49)
Co do konkursow to ja proponuje konkursy typu hackme oparte o php/js smile.gif

PS. To hackme co dalem linka jest wyjatkowo banalne tongue.gif

UWAGA! UWAGA! Do hackowania najlepszym narzędziem jest IE bo jak czytamy i sprawdzamy potem w praktyce... `P.S Gra nie dziala na przegladarce Mozilla sad.gif `

ohmy.gif


--------------------
Zapraszam na mój php blog, tworzenie stron.
Go to the top of the page
+Quote Post
Paul
post 17.10.2004, 19:52:44
Post #36





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 636
Pomógł: 0
Dołączył: 22.10.2003
Skąd: Katowice

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Da sie to przejsc na Mozilli - wystarczy wpisac haslo w adresie, nie mniej jednak powinno dzialac na Mozilli bo nie ma zadnych barier technicznych ku temu, jedyna jest monopol IE winksmiley.jpg

PS. Kiedys byla tam lepsza taka gra... Jednak pozostal po niej blad 404... I kopia "zerowego etapu" w google

Ten post edytował Paul 17.10.2004, 19:54:18
Go to the top of the page
+Quote Post
Seth
post 17.10.2004, 20:34:56
Post #37





Grupa: Przyjaciele php.pl
Postów: 2 335
Pomógł: 6
Dołączył: 7.03.2002

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Offtopic warning
Go to the top of the page
+Quote Post
rmn
post 18.10.2004, 22:36:01
Post #38





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 91
Pomógł: 0
Dołączył: 19.02.2004
Skąd: Piaseczno

Ostrzeżenie: (0%)
-----


W prawdzie od jakiegoś czasu bywam na forum dużo rzadziej niż kiedyś chciałem poprzeć jedną inicjatywę, na którą trafiłem pobieżnie przeglądając posty:

Cytat
1. takiej opcji jak było we wcześniejszej wersji forum: pomógł!


Myślę, że to był świetny posmysł, nie wiem czemu z niego zrezygnowaliście.

Poza tym dodam od siebie, że od momentu premiery php.pl przeglądam od czasu d czasu dział "Książki i prasa" w poszukiwaniu paru słów o jakiś ciekawych pozcjach (np. o pojektowaniu obiektowym w php) i... od premiery w tym dziale nie pojawił się żaden element. Ani jedna informacja:/ A szkoda bo bardzo chciałbym poznać opnie profesjonalistów, jakimi nieątpliwie jesteście na temat książek.

Jestem również za wykorzystaniem całej przestrzeni ekranu. -> Czytelność i użyteczność. (już teraz brakuje miejsca na zakłądki typu "Ostatnie artykuły" etc..) A takie "snapshoty" są naprawde wygodne.

Jeśli chodzi o wspólne logowanie to myśle, że ważniejsza narazie jest poprawa takich elementów jak czytelność, użyteczność i treść strony a napewno 'upublicznienie' jej nie pomoże Wam w tym.

Co do wysyłania artykułów myśle, ze opcja e-mail jest jak najbardziej sprawna?

Żeby nie być ogólnikowym to:
->Linki wyglądają identycznie jak nagłówki (dopiero jak się najedzie myszką to widać róznicę, sprawdzanie co jest linkiem a co 'tylko' nagłówkiem jest męczące).
-> proponuję zachować spójność, co do wyglądu takich elementów jak własnie linki czy nagłówki. To ułatwia nawigacje. A np. w kolumnie po lewej (na forum, php classes) linki wyglądaja inaczej niz na reszcie strony.

Za to galeria kodów:)

Pozdrawiam, rmn.

Ten post edytował rmn 18.10.2004, 22:49:20
Go to the top of the page
+Quote Post
hazan
post 22.10.2004, 19:38:58
Post #39





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 4
Pomógł: 0
Dołączył: 22.10.2004

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Jeśli pozwolicie to wyrażę moją opinie (dość krytyczną) na temat serwisu – będzie ona jednocześnie sugestią co według mnie można zmienić.

Serwis php.pl wygląda bardzo profesjonalnie – ale chyba aż za bardzo – przypomina raczej intranet firmy programistycznej niż stronę dla społeczności internetowej zajmującej się programowanie jako hobby, pasją itp.

Trochę jest pompatycznie – bez obrazy ale pytałem się kilkakrotnie czy jest możliwość współpracy z wam (prowadzę polskie wsparcie systemu CMS postnuke – www.post-nuke.pl)
Zostałem odesłany do dość pompatycznego teksu „Zarządu” który przedstawiał wasze stanowisko odnośnie reklam, współpracy itp.

Trochę pachnie marazmem – myślę że na stronie brak jest trochę „życia” – trochę jest skromnie jak dla mnie za skromnie – brak też podstawowych informacji dla początkujących.

Myślę że poprawiając te elementy staniecie się (pewnie już jesteście ale trudno mi to ocenić) centrum dla społeczności zajmującej się zagadnieniami php.

PS. Oczywiście według mnie system EZ powinien być zamieniony na coś lepszego np. :postnuke

Powodzenia w dalszej działalności.


--------------------
Pozdrawiam
Hazan
www.post-nuke.pl
Go to the top of the page
+Quote Post
spenalzo
post 22.10.2004, 21:17:54
Post #40





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 2 064
Pomógł: 1
Dołączył: 22.01.2003
Skąd: Poznań

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Wg mnie to tylko nowy layout bo ten jest do **** (bani).


--------------------

Go to the top of the page
+Quote Post

5 Stron V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 28.03.2024 - 19:55