Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> PHP upload
Mateusz022
post 20.03.2018, 12:31:59
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 4
Pomógł: 0
Dołączył: 20.03.2018

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cześć,
Byłem z tym problemem na innym forum, ale dalej nie do końca umiem sobie poradzić z moją sprawą, a nie chcę im ciągle zawracać głowy. Uczę się sam. Z tym problemem męczę się już 3 dni i dalej nie mam pojęcia jak to zrobić, bo za każdym razem na drodze staje jakaś przeszkoda i wyrzucam ten pomysł do kosza tongue.gif

Otóż potrzebuję stworzyć formularz, w którym będą zwykłe inputy tekstowe, by dodać np. imię, nazwę przedmiotu (..), następnie chciałbym by była możliwość uploadu plików. To prosta rzecz, ale gdy chcę dodać do tego pasek postępu przesyłania to pojawia się problem. Próbowałem korzystać z gotowych rozwiązań - wybiera się pliki, a one same wgrywwają się na serwer. Jednak wtedy nijak już nie mogę przesłać inputów z tekstem.

Chciałbym osiągnąć taki efekt jak na np. Allegro. Uzupełnia się wiele pól tekstowych, jest też sekcja z obrazkami które się przesyła, a następnie wszystko zatwierdza się ostatecznie.

Byłby ktoś tak miły, by pokierować mnie krok po kroku jak to ugryźć?

Ten post edytował Mateusz022 20.03.2018, 12:35:30
Go to the top of the page
+Quote Post
markuz
post 20.03.2018, 12:51:00
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 240
Pomógł: 278
Dołączył: 11.03.2008

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Napisałeś jakiś kod? Może się podzielisz? wink.gif

Ogólnie polecam zastosować do tego JavaScript/AJAX - ale wtedy upload pliku jest całkowicie niezależny od dodatkowych pól tj.

1. Ktoś wpisuje imię w pole tekstowe "firstname"
2. Ktoś dodaje obrazek "test.png"
3. Obrazek zostaje przesyłany na serwer, tutaj już tworzony jest np. wpis w bazie danych, że taki a taki rekord ma ten obrazek (ale jeszcze nic nie wiadomo o imieniu)
4. Obrazek kończy się przesyłać na serwer.
5. Ktoś naciska submit "Dodaj".
6. Wysyłany jest na serwer "firstname" oraz id rekordu który został dodany podczas wysyłania obrazka
7. W bazie danych aktualizowane jest pole firstname dla już istniejącego rekordu (został dodany w momencie rozpoczęcia przesyłania pliku na serwer).


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
Mateusz022
post 21.03.2018, 08:44:31
Post #3





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 4
Pomógł: 0
Dołączył: 20.03.2018

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Wszystko niby ok. Tylko problem właśnie leży u mnie tutaj:
3. Obrazek zostaje przesyłany na serwer, tutaj już tworzony jest np. wpis w bazie danych, że taki a taki rekord ma ten obrazek (ale jeszcze nic nie wiadomo o imieniu)
4. Obrazek kończy się przesyłać na serwer.
5. Ktoś naciska submit "Dodaj".

Wszystko robię sam, ale korzystam z gotowego skryptu na upload wielu obrazków. I ten skrypt (jak wszystkie które widziałem) jest podpięty do znacznika <form>. A nie da się zrobić formularza w formularzu. Więc nie wiem jak to połączyć ze sobą sad.gif
Go to the top of the page
+Quote Post
leonpro778
post 21.03.2018, 09:32:39
Post #4





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 146
Pomógł: 19
Dołączył: 1.03.2012

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(Mateusz022 @ 21.03.2018, 08:44:31 ) *
Wszystko niby ok. Tylko problem właśnie leży u mnie tutaj:
3. Obrazek zostaje przesyłany na serwer, tutaj już tworzony jest np. wpis w bazie danych, że taki a taki rekord ma ten obrazek (ale jeszcze nic nie wiadomo o imieniu)

No i w porządku, jest zapis do bazy i masz już w jaki sposób zidentyfikować rekord (chociażby po jakimś ID).

Cytat(Mateusz022 @ 21.03.2018, 08:44:31 ) *
4. Obrazek kończy się przesyłać na serwer.
5. Ktoś naciska submit "Dodaj".

I po naciśnięciu przycisku robisz UPDATE rekordu gdzie zapisany jest obrazek i dopisujesz te imię, nazwisko i co tam chcesz jeszcze.
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 24.04.2024 - 05:30