Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> [JavaScript][PHP]500 (Internal Server Error) po zapytaniu ajax
emeres1
post 12.12.2018, 19:36:54
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 72
Pomógł: 0
Dołączył: 28.03.2010

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Witam,
zrobiłem klon mojej aplikacji żeby nie pracować na na żywym organizmie. Zmieniłem wszystkie scieżki i wszystko działa dobrze poza zapytaniami poprzez ajax(w konsoli dostaję: 500 (Internal Server Error). Wszystko jest dokładnie tak samo jak w wersji oryginalnej, która działa bez zarzutów. Podpowiecie gdzie szukać problemu?

Dla zapytań ajaxowych stworzyłem jakby osoby plik wejsciowy (obok index.php zrobiłem plik jsindex.php). Gdy próbuję z poziomu przeglądarki (aplikacja.pl/indexjs.php) również dostaję ten bląd(index.php działa bez problemu).

  1. <?php
  2. include_once('lib/autoload/autoload.php');
  3. Lib_Factory_JsRequest::getJsRequest($_GET['jscontroller']);
  4. ?>
  5.  


  1. $.ajax({
  2. type: "POST",
  3. url: getDomen() + 'jsindex.php?jscontroller=add_item&action=status_update',
  4. data: {
  5. id: $id,
  6. status: $status
  7. },
  8. success: function (html) {
  9. alert(html);
  10. $('#update-' + $id + ' .changed').html('<div style="padding:3px;">Zmieniono!</div>');
  11. },
  12. error: (error) => {
  13. console.log(JSON.stringify(error));
  14. }
  15. });


pozdrawiam

Problem rozwiązany. Miałem literówke w składni dziwe, że po prostu nie wyskoczyła informacja o tym smile.gif

Ten post edytował emeres1 12.12.2018, 19:19:47
Go to the top of the page
+Quote Post
Neutral
post 12.12.2018, 20:32:48
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 286
Pomógł: 46
Dołączył: 10.01.2016

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Jeśli następnym razem Ci się to przytrafi to sprawdź cache (pamięć podręczną). Możliwe, że zczytywała Ci się wersja z cache'u, a nie z aktualnej wersji i stąd mógł wyniknąć ten problem. Jeśli chcesz tego uniknąć, to najlepiej byłoby gdybyś wyłączył cache. Wejdź w konsolę i w zakładce network jest disable cache, zaznacz to (tak jest w Chrome (przeglądarka)). Inny sposób to ctrl+F5 np. i wtedy też powinna się strona przeładować z aktualną wersją bez zczytywania z cache'u.

Ten post edytował Neutral 12.12.2018, 20:34:44
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 28.03.2024 - 17:16