Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> Prostsza alternatywa dla Jenkinsa
sabat24
post 18.02.2017, 12:03:08
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 175
Pomógł: 26
Dołączył: 13.09.2007
Skąd: Gdańsk

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Pracujemy nad dość rozbudowanym projektem w php, używając git flow. Istnieje kilka gałęzi, które mają swoje odwzorowanie w plikach na odpowiednich domenach, które odpowiadają różnym stadiom produktu. Obecnie głównym problemem jest konieczność wgrywania co jakiś czas zmian na różne serwery FTP pod różne domeny. Używamy Bitbucketa i wszelkie skrypty oparte o hooki nie sprawdziły się (zawieszały się przy dużych updatedach, nie wgrywały wszystkich plików albo nie usuwały plików z FTP). Rozwiązaniem problemu jest użycie Jenkinsa, jednak to dość rozbudowane narzędzie, wymagające (jak dla mnie) poświęcenia dużo czasu na konfiguracje i dogrywanie wielu paczek na serwer. Szczególnie, że w chwili obecnej nie potrzebuję robić automatycznych testów, buildów itp. Zależy mi jedynie na opcji synchronizacji poszczególnych gałęzi z odpowiadającymi im serwerami FTP w momencie wrzucenia commita. Może mi ktoś polecić jakieś proste oprogramowanie, które nie wymaga sporej konfiguracji i instalacji, by spełniało moje wymagania?
Go to the top of the page
+Quote Post
vokiel
post 18.02.2017, 12:42:45
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 2 592
Pomógł: 445
Dołączył: 12.03.2007

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Skoro macie GITa to po co FTP? Nie lepiej na hooka z BitBucket zaciągnąć dane bezpośrednio z repozytorium?


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
sabat24
post 18.02.2017, 13:02:31
Post #3





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 175
Pomógł: 26
Dołączył: 13.09.2007
Skąd: Gdańsk

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Jak napisałem wyżej, hooki nie działają w 100% w skryptach, z których korzystaliśmy. Nawet w tych płatnych (https://ftploy.com/). Zdarzały się braki, gdy czasami zrywało połączenie z FTP albo przy dużych zmianach nie każdy plik się przesłał. Także były problemy z plikami, które zostały usunięte. Nie usuwały się z FTP. Chyba, że znasz coś sprawdzonego, co można wykorzystać, miast pisać własne rozwiązanie.
Go to the top of the page
+Quote Post
vokiel
post 18.02.2017, 20:35:11
Post #4





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 2 592
Pomógł: 445
Dołączył: 12.03.2007

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Tak jak pytałem wcześniej - po co FTP skoro macie GITa?

Na serwerze docelowym po hooku z Bitbucket odpalasz po prostu skrypt który zrobi
Kod
git reset --hard
(lub cokolwiek tam jeszcze potrzebujecie).


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
sabat24
post 18.02.2017, 21:25:47
Post #5





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 175
Pomógł: 26
Dołączył: 13.09.2007
Skąd: Gdańsk

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Hm, to moje tunelowe myślenie. Dopiero doszło do mnie, o co Ci chodziło. Faktycznie to powinno załatwić sprawę.

Ten post edytował sabat24 18.02.2017, 21:26:09
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 24.04.2024 - 05:41