Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> [Java] [Applet] java.lang.reflect.InvocationTargetException (brak powtarzających się nazw)
cisu
post 19.06.2013, 20:37:27
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 157
Pomógł: 1
Dołączył: 15.03.2008
Skąd: Mirostowice Dolne

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Witam.

Używając środowiska Eclipse stworzyłem applet, który działa jak prosty shoutbox na bazie danych MySQL. U mnie na komputerze wszystko działa bez problemów, jednak po exporcie projektu do pliku JAR i wrzuceniu go na stronę miałem dużo błędów.

Kilka udało mi się naprawić, ale z jednym nie mogę sobie poradzić. Mianowicie, po próbie uruchomienia appletu dostaję komunikat "java.lang.reflect.InvocationTargetException". Czytałem, że może to być spowodowane zdublowaną nazwą klas lub metod itd, ale sprawdziłem wszystkie pliki projektu (łącznie aż 6 biggrin.gif) i nic takiego nie występuję. Nie ma żadnego konfliktu nazw w całym projekcie. Usunąłem projekt w pakietu (teraz jest bez pakietu) i ciągle mam to samo. Usunąłem też z archiwum jar wszystko, co mogłoby przeszkadzać i to również nie pomogło.

Mam łącznie sześć klas, wszystkie tak jak to tylko możliwe hermetyzowane, kompletnie żadna nazwa, nawet kontrolki, nigdzie się nie powtarza, więc nie mam pojęcia o co może chodzić.

Proszę o inne powody, dla których taki błąd może występować.
Go to the top of the page
+Quote Post
erix
post 19.06.2013, 21:19:01
Post #2





Grupa: Moderatorzy
Postów: 15 467
Pomógł: 1451
Dołączył: 25.04.2005
Skąd: Szczebrzeszyn/Rzeszów




Sam fakt, że to applet? Podpisany? Wszystkie niezbędne liby są dołączone?


--------------------

ZCE :: Pisząc PW załączaj LINK DO TEMATU i TYLKO w sprawach moderacji :: jakiś błąd - a TREŚĆ BŁĘDU? :: nie ponaglaj z odpowiedzią via PW!
Go to the top of the page
+Quote Post
cisu
post 19.06.2013, 21:56:44
Post #3





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 157
Pomógł: 1
Dołączył: 15.03.2008
Skąd: Mirostowice Dolne

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Wszystkie biblioteki są, jak nie mógł jakiejś klasy znaleźć to pokazywał błędy odnośnie konkretnej klasy, a teraz nie.
A podpisany nie jest, ale to nie jest wymagane, że działał, więc to raczej nie jest przyczyna.
Go to the top of the page
+Quote Post
Crozin
post 19.06.2013, 23:04:39
Post #4





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 6 476
Pomógł: 1306
Dołączył: 6.08.2006
Skąd: Kraków

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Pokaż całego StackTrace'a z tego wyjątku.
Go to the top of the page
+Quote Post
erix
post 20.06.2013, 12:33:37
Post #5





Grupa: Moderatorzy
Postów: 15 467
Pomógł: 1451
Dołączył: 25.04.2005
Skąd: Szczebrzeszyn/Rzeszów




Cytat
A podpisany nie jest, ale to nie jest wymagane, że działał, więc to raczej nie jest przyczyna.

Wiesz, napisałeś, że korzysta z MySQL, ale nie napisałeś, jak się z nim dogaduje.


--------------------

ZCE :: Pisząc PW załączaj LINK DO TEMATU i TYLKO w sprawach moderacji :: jakiś błąd - a TREŚĆ BŁĘDU? :: nie ponaglaj z odpowiedzią via PW!
Go to the top of the page
+Quote Post
FrozenShade
post 20.06.2013, 17:27:49
Post #6





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1
Pomógł: 0
Dołączył: 19.06.2013

Ostrzeżenie: (0%)
-----


InvocationTargetException oznacza, że podczas Invoka jest wywalany jakiś exception. Musisz złapać tamten wyjątek, najlepiej zrób try na cały kod invoka i w catch wyprintuj/wywal na ekran zawartość exceptiona.
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 19.04.2024 - 14:47