Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> Strona dla kinomaniaków, z filmami i serialami
antonilm88
post 11.03.2016, 22:36:58
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 4
Pomógł: 0
Dołączył: 11.03.2016

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cześć. Chciałbym przedstawić Wam serwis [ciach] Na stronie dostępne są filmy i seriale online, za darmo, bez limitów i bez reklam, także te najnowsze (dostępne w sieci).


Serwis jest responsywny, czyli można przeglądać stronę i oglądać filmy oraz seriale również na urządzeniach mobilnych (smartfony, tablety).


Na każdej podstronie jest wyświetlany trailer losowego filmu, co może pomóc w wybraniu/znalezieniu jakiegoś filmu dla użytkownika, oraz wyświetlane są widgety (Polecane filmy, Ostatnio oglądane, Aktorzy, itp.).

W serwisie znajdziecie także Quizy, Typy (coś vs. coś), Soundtracki z filmów, Kolekcje filmowe (zbiory, listy filmów podzielone na różne tematy) i Czat do popisania smile.gif


Główną ideą serwisu jest łatwe i szybkie wyszukiwanie filmów według danej tematyki, dlatego filmy będą tagowane i jest do tego również zakładka "Kolekcje filmowe" - tagowanie jest bardzo czasochłonne, dlatego najpierw uzupełniana jest baza filmów, później stopniowo będą te filmy tagowane. Np. szukasz filmu o opętaniach, egzorcyzmach, zombie, postapokalipsie, itd., to wchodzisz sobie w "Kolekcje filmowe" i przeglądasz dostępne listy i wyszukujesz z nich filmy, lub będzie można użyć odpowiednich tagów i nie trzeba pytać, szukać po googlach, forach (i czekać na odp.)...


Na stronie znajduje się ok. 5500 filmów, ponad 20000 aktorów, ponad 100 seriali.


Zalogowani użytkownicy mogę dodawać filmy i seriale oraz aktorów do ulubionych/obejrzanych/do obejrzenia, a także mają do dyspozycji również "Powiadomienia", które otrzymują, gdy zostanie dodany film/serial z naszym ulubionym aktorem, lub gdy zostanie dodany trailer lub odtwarzacz do naszego ulubionego filmu.


Zapraszam [ciach] smile.gif
Powód edycji: [Daiquiri]: Usuwam link.
Go to the top of the page
+Quote Post
borabora
post 12.03.2016, 10:38:13
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 116
Pomógł: 33
Dołączył: 8.09.2014

Ostrzeżenie: (0%)
-----


potrzebujesz wyświetlić obrazek 45x55, a pakujesz w niego 360x530.
dlaczego nie skalujesz w chwili wrzucania? strona ładowałaby się o wiele szybciej, gdybyś korzystał z miniatur

Ten post edytował borabora 12.03.2016, 10:39:02
Go to the top of the page
+Quote Post
antonilm88
post 12.03.2016, 11:23:34
Post #3





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 4
Pomógł: 0
Dołączył: 11.03.2016

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Chyba masz rację, na filmwebie z tego co pamiętam to też zapisywali w kilku rozmiarach zdjęcia, ale nie wiem czy też w tych mniejszych. Tym bardziej na mniejsze urządzenia przyda się, żeby pakietu nie zjadło smile.gif
Go to the top of the page
+Quote Post
ZenekN
post 12.03.2016, 21:41:54
Post #4





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 418
Pomógł: 5
Dołączył: 7.08.2012

Ostrzeżenie: (0%)
-----


@borabora, bo widzisz trzeba mieć trochę pojęcia o tworzeniu stron, ja też się obudziłem z ręką w nocniku miałem do przeskalowania tysiąc "produktów" wink.gif

Polecam:


Ten post edytował ZenekN 12.03.2016, 21:42:15
Go to the top of the page
+Quote Post
antonilm88
post 13.03.2016, 00:59:59
Post #5





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 4
Pomógł: 0
Dołączył: 11.03.2016

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Zenek, do takiej ilości można jeszcze skrypt w php odpalić ;d
Go to the top of the page
+Quote Post
Wazniak96
post 13.03.2016, 11:18:13
Post #6





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 550
Pomógł: 75
Dołączył: 5.06.2012
Skąd: Lębork

Ostrzeżenie: (0%)
-----


To tak ode mnie skromna ocena jako, że często odwiedzam tego typu strony wink.gif

1. Slider na stronie głównej porusza się według mnie zbyt szybko. Nie byłem w stanie przeczytać tytułu, a za razem przyjrzeć się zdjęciu i przeczytać opisu.

2. Fajnie, że po najechaniu na film pojawia się krótki opis filmu lecz robi się to w dość nieestetyczny sposób. Do tego zdjęcie rozszerza się w pionie co nie jest zbyt przyjemne dla oka. Co do tych zdjęć to też nie są za duże. Praktycznie prawie nic na nich nie widać, a z własnego doświadczenia wiem, że czasami podczas szukania jakiegoś filmu już się nie chce czytać wszystkich tytułów i jedzie się tylko po grafikach, które przyciągnie oko.

3. Flowplayer... Na prawdę przyjemny odtwarzacz. Ale gdzieś rzucił mi się w oczy też inny, a nawet nie działający film. Warto byłoby to jakoś ogarnąć wink.gif

4. Brak możliwości ocen filmu, a za razem listy top. Co do tego to zobacz sobie np. jak mają to zrobione na zalukaj. Jak już widzę na stronie głównej, że film ma łapkę w dół to sobie nawet nie zawracam głowy nim smile.gif Często ocena też ma znaczenie kiedy mamy do wyboru dwa filmy haha.gif

5. Ikony dotyczące czy film jest w wersji oryg. czy z lektorem czy napisami.. fajnie wyglądają ale to tyle. Dobre dla stałych odwiedzających. Mniej przejrzyste dla kogoś nowego lub dla kogoś, kto wpadł bo szuka tylko jakiegoś konkretnego filmu.

6. Wpisuję w wyszukiwarkę "american pie", cała seria wyskakuje mi na samym dole. Co zrobiłem nie tak !? O.o

I ogólnie jeśli chodzi o mnie. Po wejściu w kategorię filmy na prawdę jest ok, ale według mnie strona główna jeszcze do poprawienia tongue.gif

Ten post edytował Wazniak96 13.03.2016, 11:19:38
Go to the top of the page
+Quote Post
Posio
post 13.03.2016, 11:57:27
Post #7





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 417
Pomógł: 44
Dołączył: 23.06.2011

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Nie mam zamiaru oceniać gówno-serwisu z gówno-nielegalnymi filmami.
Cytat
Chcemy, by nasz serwis był kojarzony z legalnymi materiałami, ale nie jesteśmy w stanie zweryfikować wszystkich odnośników, materiałów, zamieszczonych przez wielu użytkowników. Sprawdzamy również i odpowiednio reagujemy na otrzymane zgłoszenia, dlatego jeśli widzisz materiał naruszający prawo, opublikowany bez zgody autora, prosimy o zgłoszenie tego faktu do nas.


Super, że się zabezpieczyłeś w ten sposób. Tak czy inaczej śledząc kariery portali tego typu podpowiem Ci coś... Zawiń ten interes zanim ktoś do Ciebie zapuka.
Pozdrawiam.

EDIT, w ogóle, dlaczego ktoś tego gówna nie usunie? Przecież widać od razu że to zwykła reklama pirackiego portalu...

Ten post edytował Posio 13.03.2016, 13:33:16
Go to the top of the page
+Quote Post
Daiquiri
post 14.03.2016, 02:34:32
Post #8





Grupa: Administratorzy
Postów: 1 552
Pomógł: 211
Dołączył: 7.07.2009
Skąd: NJ




@Posio, to raportuj, będzie szybciej smile.gif.

"Chcemy, by nasz serwis był kojarzony z legalnymi materiałami (...)" Serio? Jeżeli zależy Ci na ocenie samej strony, wrzuć ją proszę ale bez tych treści.
Go to the top of the page
+Quote Post
antonilm88
post 14.03.2016, 12:53:47
Post #9





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 4
Pomógł: 0
Dołączył: 11.03.2016

Ostrzeżenie: (0%)
-----


@Daiquiri a strona z contentem do oceny już nie może być? Regulamin jest tak elastyczny, że podpinacie go pod wszystko co Wam prywatnie nie odpowiada? Strony tego typu nie są nielegalne i nie są zakazane, nielegalne jest uploadowanie takich materiałów na uploady... Poczytajcie o sprawach kinomaniaka, itp...
Go to the top of the page
+Quote Post
Posio
post 14.03.2016, 18:04:23
Post #10





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 417
Pomógł: 44
Dołączył: 23.06.2011

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Wiesz, kwestia jest taka, że na twojej stroni ZNAJDUJE SIĘ kontent który JEST nielegalny. To czy komuś to odpowiada / nie odpowiada prywatnie to decyzja każdego z osobna, ale portal php.pl podejrzewam, że nie chce i nie powinien w jakikolwiek sposób "promować" takich witryn - nie ważne czy to jest w formie postu czy czegokolwiek.

Nie oszukujmy się, Twoja strona to nie strona typu filmweb tylko nazywając to wprost, jest to strona pozwalająca na nielegalne oglądanie nielegalnych kopii filmów.
Co do
Cytat
Poczytajcie o sprawach kinomaniaka

te portale tak czy inaczej są nielegalne i wykorzystują kruczki prawne (wynikające z tego, że prawo dotyczące usług w sieci w naszym kraju jest młode oraz niedoskonałe).
Ja osobiście nie pochwalam piractwa, jestem twórcą oprogramowania i chciałbym, aby za moją pracę mi płacono.
Go to the top of the page
+Quote Post
Daiquiri
post 14.03.2016, 18:16:22
Post #11





Grupa: Administratorzy
Postów: 1 552
Pomógł: 211
Dołączył: 7.07.2009
Skąd: NJ




Oczywiście, że może - tylko z zawartością, co do której na pierwszy rzut oka nie można zarzucić bezprawnego udostępniania.

Na Twoim miejscu nie zasłaniałabym się tym, że upiekło się innym serwisom, bo dla Sądu nie ma to znaczenia. Co więcej kinomaniak to spółka z siedzibą na Karaibach.

Zainteresowałabym się natomiast faktem, iż przepisy KC jasno mówią, że za szkodę (np. związaną z bezprawnym rozpowszechnianiem filmu w Internecie) może odpowiadać również ten, kto był w wyrządzeniu szkody pomocny lub z niej skorzystał. Co więcej jeżeli administrator serwisu wie lub posiada wiarygodną informację o bezprawnym udostępnieniu i mimo wszystko nie usunie dostępu do tych treści, powinien ponosić pełną odpowiedzialność. Wynika to z faktu, iż wyłączeniu z odpowiedzialności podlega jedynie administrator który nie ma świadomości o bezprawnym charakterze danych.

Z Twojej wypowiedzi powyżej wnioskuje, że świadomość tego, iż przechowywane przez Ciebie filmy/seriale są nielegalnie udostępnione posiadasz - aczkolwiek uważasz że odpowiedzialność ponoszą tylko użytkownicy.

PS. Nie mam zamiaru wcielać się w kompas moralny - nie będę przeszukiwać każdego serwisu pod katem legalności treści, ale w przypadku Twojego wystarczy strona główna.
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 29.03.2024 - 09:39