Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> Kontrola domowego budżetu
b4rt3kk
post 24.12.2015, 01:09:35
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 933
Pomógł: 460
Dołączył: 2.04.2010
Skąd: Lublin

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Witam,

w wolnym czasie utworzyłem raczej prosty serwis służący do kontroli domowego budżetu, głównie monitorowania swoich wydatków. Oto link:

http://organizer.dev-bwiechnik.dyndns.org/

Głównie ma to służyć użytkownikom do dodawania własnych kategorii, produktów oraz monitorowania wydatków wg kategorii.

Serwis wymaga rejestracji, ponieważ każdy użytkownik posiada własne kategorie i produkty.

Proszę o ocenę w zakresie technicznym (grafika się nie liczy, bo w ogóle nie brałem tego pod uwagę, jako iż głównie tworzyłem pod własny użytek, zwykły bootstrap). Prosiłbym o opinię w zakresie funkcjonalności, tzn. czego brakuje, co jest źle, co jest niepotrzebne oraz w zakresie bezpieczeństwa.

Dzięki za wszelkie porady.


--------------------
Jeśli pomogłem, kliknij proszę 'pomógł'. Dzięki.
Go to the top of the page
+Quote Post
Pyton_000
post 24.12.2015, 07:59:19
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 8 068
Pomógł: 1414
Dołączył: 26.10.2005

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Dane testowe?
Go to the top of the page
+Quote Post
nospor
post 24.12.2015, 10:26:37
Post #3





Grupa: Moderatorzy
Postów: 36 441
Pomógł: 6290
Dołączył: 27.12.2004




Pyton:
aaaaaa/aaaaaa

Swoja droga po co ten mail potwierdzajacy rejestracjacje skoro idzie sie zalogowac bez niego?


--------------------

"Myśl, myśl, myśl..." - Kubuś Puchatek || "Manual, manual, manual..." - Kubuś Programista
"Szukaj, szukaj, szukaj..." - Kubuś Odkrywca || "Debuguj, debuguj, debuguj..." - Kubuś Developer

Go to the top of the page
+Quote Post
borabora
post 24.12.2015, 10:46:22
Post #4





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 116
Pomógł: 33
Dołączył: 8.09.2014

Ostrzeżenie: (0%)
-----


jedno pytanie... po co coś takiego? Mam konta w trzech bankach i tylko jeden z nich nie posiada takiej funkcjonalnosci. Wpływy na konto bankowe są księgowane, więc znajdują się w historii, każdy wydatek również jest księgowany, co więcej wydatkom możemy nadawać kategorie np rozrywka, jedzenie itp. W takim razie po co Twoja strona, do której po wykonaniu przelewu z banku należy jeszcze raz wpisywać kwoty i pewnie jakieś opisy, po to, aby było wiadomo na co poszła kasa. w ramach ćwiczeń OK, ale większego sensu nie widzę

Ten post edytował borabora 24.12.2015, 10:47:27
Go to the top of the page
+Quote Post
viking
post 24.12.2015, 10:55:23
Post #5





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 6 365
Pomógł: 1114
Dołączył: 30.08.2006

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Choćby dlatego że banki się łączą i ostatnio cała moja historia z Meritum poszła się... Mogłem sobie wyeksportować do csv co najwyżej. Banki też się zmienia. Coś podobnego napisałem 5 lat temu i bardzo się przydaje.
Twoje podsumowanie jest jak na moje oko bardzo nieczytelne. Kalendarz zlewa się w całość i nic nie mówi. Dodawanie produktów pojedynczo nie ma sensu, no chyba że dla jakiegoś czynszu.


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
nospor
post 24.12.2015, 10:59:38
Post #6





Grupa: Moderatorzy
Postów: 36 441
Pomógł: 6290
Dołączył: 27.12.2004




A ja skolei mysle ze to jest dopiero wersja 0.2.3
Nie widze ile kasy wydalem w miesiacu ile mi jeszcze zostalo. Zeby cos dodac musze wchodzic w kalendarz. Po co ten vat? Jak kupuje chleb czy jajka to naprawde nie wiem jaki jest na to vat i srednio mnie to obchodzi.

Cytat
oraz monitorowania wydatków wg kategorii.
gdzie moge monitorowac ile wydalem na dana kategorie? No niestety nie widze takiej opcji

Klikanie we wszystko z menu ustawienia jest irytujace. Zeby gdzies wyjsc musze wykonac minimum dwa kliki.
Dodawanie wydatku rowniez powinno byc przyjazniejsze. Teraz musze wpierw wybrac kategorie a potem dopiero moge produkt.... powininiec byc autocomplete na produkt i tyle. Naprawde mozna czasem zapomniec do jakiej kategorii przypisalo sie dany produkt.

Zarobki miesieczne i planowane wydatki dzienne nie uwzgledniaja w ogole historii, wiec moge teraz ustawic zarobki na 5tys, za rok na 10 tys i jak sie za rok cofne do dzisiaj to bedzie mi pokazywac ze zarabialem 10tys co jest nieprawda.

Tak jak pisalem, na chwile obecna to bardzo podstawowa wersja i trzeba troche popracowac nad usability


--------------------

"Myśl, myśl, myśl..." - Kubuś Puchatek || "Manual, manual, manual..." - Kubuś Programista
"Szukaj, szukaj, szukaj..." - Kubuś Odkrywca || "Debuguj, debuguj, debuguj..." - Kubuś Developer

Go to the top of the page
+Quote Post
Pyton_000
post 24.12.2015, 11:30:20
Post #7





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 8 068
Pomógł: 1414
Dołączył: 26.10.2005

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Nie widzę sensu tej aplikacji.

Ja używałem z żoną kontomierz.pl i powiem że sprawdza się świetnie, tym bardziej ze można importować z banków historię transakcji.
Można planować wydatki, dodawać wydatki, przychody. Multum.

Jak @borabora powiedział, dla testów umiejętności ok, dla większego użytkowania, odpada.
Go to the top of the page
+Quote Post
b4rt3kk
post 24.12.2015, 14:27:56
Post #8





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 933
Pomógł: 460
Dołączył: 2.04.2010
Skąd: Lublin

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(nospor @ 24.12.2015, 10:26:37 ) *
Pyton:
aaaaaa/aaaaaa

Swoja droga po co ten mail potwierdzajacy rejestracjacje skoro idzie sie zalogowac bez niego?


Mail w razie jakiś notyfikacji, których obecnie jeszcze nie przewidziałem. W razie potrzeby zmieniam tylko flagę w bazie danych, że konto usera jest zawieszone do momentu kliknięcia w link aktywacyjny, póki co ta funkcjonalność jest niepotrzebna.

Cytat(borabora @ 24.12.2015, 10:46:22 ) *
jedno pytanie... po co coś takiego? Mam konta w trzech bankach i tylko jeden z nich nie posiada takiej funkcjonalnosci. Wpływy na konto bankowe są księgowane, więc znajdują się w historii, każdy wydatek również jest księgowany, co więcej wydatkom możemy nadawać kategorie np rozrywka, jedzenie itp. W takim razie po co Twoja strona, do której po wykonaniu przelewu z banku należy jeszcze raz wpisywać kwoty i pewnie jakieś opisy, po to, aby było wiadomo na co poszła kasa. w ramach ćwiczeń OK, ale większego sensu nie widzę


Żeby bank zaksięgował Twój wydatek to musisz płacić kartą lub przelewem. Wiele osób korzysta jeszcze z gotówki. A po co? Głównie z nudów i dla własnego użytku.

Cytat(nospor @ 24.12.2015, 10:59:38 ) *
A ja skolei mysle ze to jest dopiero wersja 0.2.3
Nie widze ile kasy wydalem w miesiacu ile mi jeszcze zostalo. Zeby cos dodac musze wchodzic w kalendarz. Po co ten vat? Jak kupuje chleb czy jajka to naprawde nie wiem jaki jest na to vat i srednio mnie to obchodzi.

gdzie moge monitorowac ile wydalem na dana kategorie? No niestety nie widze takiej opcji

Klikanie we wszystko z menu ustawienia jest irytujace. Zeby gdzies wyjsc musze wykonac minimum dwa kliki.
Dodawanie wydatku rowniez powinno byc przyjazniejsze. Teraz musze wpierw wybrac kategorie a potem dopiero moge produkt.... powininiec byc autocomplete na produkt i tyle. Naprawde mozna czasem zapomniec do jakiej kategorii przypisalo sie dany produkt.

Zarobki miesieczne i planowane wydatki dzienne nie uwzgledniaja w ogole historii, wiec moge teraz ustawic zarobki na 5tys, za rok na 10 tys i jak sie za rok cofne do dzisiaj to bedzie mi pokazywac ze zarabialem 10tys co jest nieprawda.

Tak jak pisalem, na chwile obecna to bardzo podstawowa wersja i trzeba troche popracowac nad usability


Podsumowanie jest w statystykach.

Bardzo przydatne uwagi, dzięki.

W zasadzie na obecnym etapie nie skupiałem się w ogóle na usability, jedynie na wdrożeniu konkretnych rozwiązań.

Cytat(Pyton_000 @ 24.12.2015, 11:30:20 ) *
Nie widzę sensu tej aplikacji.

Ja używałem z żoną kontomierz.pl i powiem że sprawdza się świetnie, tym bardziej ze można importować z banków historię transakcji.
Można planować wydatki, dodawać wydatki, przychody. Multum.

Jak @borabora powiedział, dla testów umiejętności ok, dla większego użytkowania, odpada.


W obecnej formie owszem, ale jakby wprowadzić to o czym mówisz... Dodatkowo myślałem jeszcze nad aplikacją na telefon, gdzie wystarczyłoby zrobić zdjęcie paragonu, a reszta z automatu leciałaby na stronkę.


--------------------
Jeśli pomogłem, kliknij proszę 'pomógł'. Dzięki.
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 16.04.2024 - 15:41