Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> Filtr Antyspamowy
minister1234
post 6.05.2020, 14:24:08
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 46
Pomógł: 0
Dołączył: 24.10.2012

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Ostatnio dostaje jakiś nieznośny spam i wpadłem na pomysł aby zrobić skrypcik antyspamowy.

Co dokładnie musiałby taki skrypcik robić?

Np. mamy adres email: poczta@gmail.com

I chce zrobić skrypt, gdzie ktoś wyśle wiadomość to pierw przyjdzie ta wiadomość do skryptu, skrypt zadecyduje czy go przepuści czy nie. Jeżeli email nie ze spamu to prześle go do na moją pocztę. Jeżeli to wiadomosc spamowa to nie prześle.

Mój problem jest taki, że nie wiem jak zrobić w PHP, aby najpierw wiadomości poszły do skryptu a nie na pocztę. Czy do tego będzie potrzebne klucz Api od GMaila i na nim bedzie trzeba operować wszystko ?

Nie chcę kodu gotowego, tylko logicznego wyjasnienia abym mógł to pojąć
Go to the top of the page
+Quote Post
Pyton_000
post 6.05.2020, 16:33:05
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 8 068
Pomógł: 1414
Dołączył: 26.10.2005

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Nie, musisz postawić sobie serwer pocztowy, tam zaaplikować reguły spamu np. Spamassasin i potem zrobić forwarrd tych mejli na swojego. Oczywiście nie zrobisz tego z domenami od googla a jedynie ze swoimi
Go to the top of the page
+Quote Post
minister1234
post 7.05.2020, 00:37:36
Post #3





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 46
Pomógł: 0
Dołączył: 24.10.2012

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(Pyton_000 @ 6.05.2020, 17:33:05 ) *
Nie, musisz postawić sobie serwer pocztowy, tam zaaplikować reguły spamu np. Spamassasin i potem zrobić forwarrd tych mejli na swojego. Oczywiście nie zrobisz tego z domenami od googla a jedynie ze swoimi


Też o tym myślałem + jeszcze pomyślałem (z tego co wyguglowalem) o protokole IMAP, teraz gdy wytlumaczyles mi logike tego, to IMAPem mozna odczytac dane z mejla, przefiltorwac, sprawdzic ifem i gdy email zostanie zatwierdzony to wysłać dalej
Go to the top of the page
+Quote Post
MESSIAH :)
post 13.05.2020, 01:51:12
Post #4





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 249
Pomógł: 0
Dołączył: 22.12.2011

Ostrzeżenie: (10%)
X----


Cytat(minister1234 @ 6.05.2020, 15:24:08 ) *
Ostatnio dostaje jakiś nieznośny spam i wpadłem na pomysł aby zrobić skrypcik antyspamowy.

Co dokładnie musiałby taki skrypcik robić?

Np. mamy adres email: poczta@gmail.com

I chce zrobić skrypt, gdzie ktoś wyśle wiadomość to pierw przyjdzie ta wiadomość do skryptu, skrypt zadecyduje czy go przepuści czy nie. Jeżeli email nie ze spamu to prześle go do na moją pocztę. Jeżeli to wiadomosc spamowa to nie prześle.

Mój problem jest taki, że nie wiem jak zrobić w PHP, aby najpierw wiadomości poszły do skryptu a nie na pocztę. Czy do tego będzie potrzebne klucz Api od GMaila i na nim bedzie trzeba operować wszystko ?

Nie chcę kodu gotowego, tylko logicznego wyjasnienia abym mógł to pojąć


Zwykly Kapec na formularz kontaktowy i do widzenia spamie. Ja uzywam dodatkowo czarnej listy e-maili do rejestracji kont.


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 20.04.2024 - 03:57