Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> [PHP]Czy programowanie w Magento robi ze mnie lepszego programistę PHP czy wyłącznie lepszego programistę Magento?
porzeczki
post 24.03.2017, 21:19:37
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 144
Pomógł: 0
Dołączył: 15.09.2016
Skąd: Warszawa

Ostrzeżenie: (0%)
-----


stanowisko pracy gdzie robi się w 95% w Magento oznacza że po roku będę lepszym developerem PHP czy wyłącznie lepszym specem od Magento?


Jeśli za rok chciałbym zmienić pracę w stronę Symfony developer, to ten rok z magento jest niedorozwojem kariery?
Jeśli nie chcę być Magento developerem w przyszłości to czy rok pracy jako Magento developer jest niedorozwojem kariery?
Go to the top of the page
+Quote Post
Pyton_000
post 24.03.2017, 21:24:57
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 8 068
Pomógł: 1414
Dołączył: 26.10.2005

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Magento to Zend, jak lubisz Zend albo chciałbyś w nim siedzieć to idź.

A to czy będziesz dobrym developerem zależy od tego jak będziesz pisał, nie ważne gdzie.
Na pewno "specem" się nie zostaje w rok. Magento to dość dobra kasa.
Go to the top of the page
+Quote Post
strife
post 25.03.2017, 00:57:52
Post #3





Grupa: Przyjaciele php.pl
Postów: 2 605
Pomógł: 96
Dołączył: 22.10.2004
Skąd: UK

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Albo jesteś programistą albo nie. Technologie na pewnym etapie nie mają większego znaczenia, tak samo jak języki programowania. Staraj się być programistą, a nie specjalistą w technologi N bo wtedy możesz wylądować w nieciekawej sytuacji*

* - chociaż z tym byłym bardzo ostrożny bo nawet teraz są specjaliści technologi sprzed 30 lat cały czas zarabiających bardzo dobre pieniądze, ale to są wyjątki.


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
porzeczki
post 25.03.2017, 16:19:30
Post #4





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 144
Pomógł: 0
Dołączył: 15.09.2016
Skąd: Warszawa

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(strife @ 25.03.2017, 00:57:52 ) *
Albo jesteś programistą albo nie. Technologie na pewnym etapie nie mają większego znaczenia, tak samo jak języki programowania. Staraj się być programistą, a nie specjalistą w technologi N bo wtedy możesz wylądować w nieciekawej sytuacji*

czyli ten głos rozumieć jako: NIE, dla pracy gdzie 95% czasu robi się na platformie Magento?
Go to the top of the page
+Quote Post
phpamator
post 26.03.2017, 21:04:00
Post #5





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 321
Pomógł: 3
Dołączył: 10.07.2016
Skąd: UK-raine

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(strife @ 25.03.2017, 00:57:52 ) *
...
* - chociaż z tym byłym bardzo ostrożny bo nawet teraz są specjaliści technologi sprzed 30 lat cały czas zarabiających bardzo dobre pieniądze, ale to są wyjątki.

Masz na myśli chłopców z Microsoftu questionmark.gif smile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gif
Go to the top of the page
+Quote Post
thek
post 26.03.2017, 23:21:57
Post #6





Grupa: Moderatorzy
Postów: 4 362
Pomógł: 714
Dołączył: 12.02.2009
Skąd: Jak się położę tak leżę :D




Raczej miał na myśli COBOL ;)

Ale ogólnie posłuchaj rady strife. Z czasem bowiem sam dojdziesz do przekonania, że technologia to sprawa drugorzędna. Nieważne w czym piszesz. Czy jest to PHP, czy Python, czy JavaScript, to naprawdę nieistotne. To tylko składnia, którą można opanować w rozsądnym czasie. Istotne jest to na ile jesteś dobrym programistą. Na ile potrafisz myśleć, jak radzisz sobie z rozwiązywanie problemów, w jaki sposób tworzysz rozwiązania. Często nie jest sztuką je znaleźć, ale zaimplementować w sposób, który nie zemści się po tygodniu czy miesiącu, bo klient zmienił swoje wymagania.

Nowe rzeczy możesz poznawać, bo to zawsze się przyda. Choćby dlatego, że to poszerza Twoje horyzonty i pozwala poznać sposób w jaki rozwiązuje się być może te same problemy w innym języku czy technologii. Możesz też wtedy podpatrzyć w większej ilości kodu ciekawe podejścia i zastosować we własnym kodzie. To naprawdę daje korzyści. Jeśli się rozwijasz, to często po kilku miesiącach własny kod widzisz i łapiesz się za głowę jak głupi byłeś gdy to pisałeś... W końcu dochodzisz do miejsca w życiu, gdy język jest tylko lukrem, a Ty rozwiązujesz problem, który potem może implementować nawet ktoś inny na podstawie Twojego pomysłu czy propozycji implementacji.


--------------------
Najpierw był manual... Jeśli tam nie zawarto słów mądrości to zapytaj wszechwiedzącego Google zadając mu własciwe pytania. A jeśli i on milczy to Twój problem nie istnieje :D
Go to the top of the page
+Quote Post
porzeczki
post 9.04.2017, 20:07:11
Post #7





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 144
Pomógł: 0
Dołączył: 15.09.2016
Skąd: Warszawa

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Ciągle nie rozumiem co to znaczy być deweloperem magento. Stawiam pierwsze kroki i mam wątpliwości czy iść dalej czy rzucić to w cholerę czym prędzej.

Społeczność raczej martwa, dokumentacja do dupy, wszystko jakieś dziwne (w porównaniu do poukładanego, pięknego, kochanego świata Symfony). Nie potrafię tego ogarnąć, tu jakaś strona z płatnymi dodatkami, tam narzekają że Magento2 stosuje rozwiązania z 2009 roku, że wymyśla swój własny framework zamiast używać cenionych rozwiązań.

Ciągle nie mogę zrozumieć kto to jest deweloper magento. Czy to jest gość którego zadaniem jest bezmyślnie wklepać w strukturę odpowiednie linie kodu (wiem jak to głupio brzmi), tj np by stworzyć nowy atrybut produktu trzeba sztywno wg opisu utworzyć kolejne klasy z odpowiednimi nazwami w folderach o odpowiednich nazwach. Czy tego się wymaga od dewelopera magento? Wstawić atrybut produktu, przesunąć element strony z lewej na prawą. Może głupie pytani, ale ja po prostu nie wiem co można zrobić z panelu admina a co ma robić deweloper.

Co to znaczy być deweloperem magento? Czy warto zanurzać się w ten temat na lata? (Chciałbym aby wypowiadali się ci, którzy faktycznie pracowali z Magento.)
Go to the top of the page
+Quote Post
Pyton_000
post 9.04.2017, 20:27:57
Post #8





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 8 068
Pomógł: 1414
Dołączył: 26.10.2005

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Z magento będzie jak z Syfony 1 trochę. Jest hype na Magento. Za kilka lato trzeba będzie to dalej utrzymywać bo nikt nie przeniesie się z tej kobyły na inne rozwiązania. Spec od Magento nieźle zarabiaja bo to Zend... i tyle...
Go to the top of the page
+Quote Post
porzeczki
post 9.04.2017, 21:57:29
Post #9





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 144
Pomógł: 0
Dołączył: 15.09.2016
Skąd: Warszawa

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Nie znam Zend. To co widzę patrząc w projekt demo magento mnie odrzuca, nie wiem czy odrzuca mnie ta część związana z Zend czy część specyficzna dla Magento. Mam podejrzenie, że deweloper magento nie programuje, nie pisze własnych klas a jego zadanie to umieścić odpowiedni klocek w odpowiednie miejsce. I że nauka tej platformy (mówią że 7-12 miesięcy uczy się magento) polega NIE NA PROGRAMOWANIU A NA POZNANIU TYCH TYSIĘCY KLOCKÓW i tej całej złożonej struktury. Mam podejrzenie, że ta platforma jest bardzo, bardzo specyficzna i niepodobna do czegokolwiek innego, że nauka tego nie przyda mi się w przyszłości. Czy dobrze podejrzewam?
Go to the top of the page
+Quote Post
nospor
post 10.04.2017, 08:55:30
Post #10





Grupa: Moderatorzy
Postów: 36 440
Pomógł: 6290
Dołączył: 27.12.2004




patrzac na temat tutaj
https://www.quora.com/What-does-a-Magento-d...s-his-task-list
to powiem ci szalu nie ma. Z tego wynika, ze raz na jakis czas trzeba dopisac jakis wlasny modulik do magento i tyle jesli chodzi o php. Jesli wiec chcesz sie nauczyc byc programista php, to w pracy co jestes aktualnie raczej to ci sie nie uda.

Ale to tylko moje spostrzezenia jako osoby nie pracujacej nigdy z magento smile.gif


--------------------

"Myśl, myśl, myśl..." - Kubuś Puchatek || "Manual, manual, manual..." - Kubuś Programista
"Szukaj, szukaj, szukaj..." - Kubuś Odkrywca || "Debuguj, debuguj, debuguj..." - Kubuś Developer

Go to the top of the page
+Quote Post
maly_swd
post 10.04.2017, 10:41:11
Post #11





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 744
Pomógł: 118
Dołączył: 14.02.2009
Skąd: poziome

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Magento 2.x to porażka (jeśli chodzi o dev).

Plusy:
- dobrze płatne

Minusy:
- cholernie wolne
- pomieszanie zenda z sf
- nie działa stabilnie (co wydanie to psują coś innego)



--------------------
śmieszne obrazki
Kryzys: Ser jem spleśniały, wino piję stare i samochód mam bez dachu..
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 29.03.2024 - 06:59