Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

> propozycja artykułów
Fuzja
post 13.11.2006, 15:50:59
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 216
Pomógł: 0
Dołączył: 6.11.2005

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Hej,
myślę, że każdego z nas interesuje pewnie tworzenie elastycznych aplikaacji, głównie w oparciu o frameworki, których upsrawnianie i tworzenie też jest chyba najpopularniejszym tematem.
Może jakaś seria artykułów o tworzeniu podstaw frameworka, rozbudowywaniu go o jakieś dodatkowe funkcjonalności, tworzenie mini orm'a lub pokazanie imnplementacji propela, tworzenie systemu szablonow lub implementacja smarty, a na koncu przykladowa aplikacja.
Myślę, że jakby znalazło się paru chętnych (mogę pomóc) to by coś z tego wyszło.
Go to the top of the page
+Quote Post
 
Start new topic
Odpowiedzi (1 - 2)
Sabistik
post 13.11.2006, 16:14:41
Post #2


Administrator wortalu


Grupa: Przyjaciele php.pl
Postów: 960
Pomógł: 39
Dołączył: 21.10.2003
Skąd: Kraków

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Jest już trochę artykułów na tematy które zaproponowałeś:
Oczywiście zawsze może być więcej. Jeśli chcesz pomóc, najlepiej wybierz sobie jedno zagadnienie, które będzie można w przyszłości kontynuować(tylko najpierw skontaktuj się ze mną). Może za jakiś czas znajda się, nastepne chętne do tego osoby. Z moich doświadczeń wynika, że nie ma sensu od razu tworzyć jakiegoś wielkiego tutoriala, zaprzęgając do tego masę ludzi bo nic z tego nie wyjdzie.
Go to the top of the page
+Quote Post
Fuzja
post 13.11.2006, 16:42:29
Post #3





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 216
Pomógł: 0
Dołączył: 6.11.2005

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Chodziło mi poprostu o jakąś serię (10?) tutoriali, bo te co są już jakoś mi nie przypadają do gustu:
interfejsy bazodanowe: to nie orm
artykuly z działu framework:
testowanie - odpada
zend framework - też
frameworki dla php - słabe, przestarzałe przykładowo łączy się z bazą przez zwykłe mysql_funkcja.
propel - chodziło mi ostworzenie czegoś podobnego do propela, lub implementacja do uwcześniejs tworzonego frameworka
Wszystkie te artykuły co podałeś to zupełnie nie to co chciałbym zrobić.
Oczywiście najważniejszym czynnikiem są tutaj ludzie, bo wkońcu kilkoro musi to robić, chętni poza mną ?
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 28.03.2024 - 20:23