Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> Baza Access z zaciąganiem tabel Excel
Kazmierz
post 1.12.2017, 09:02:43
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1
Pomógł: 0
Dołączył: 1.12.2017

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cześć wszystkim,

Ze względu na charakter pracy wysyłam codziennie masę tabel Excel (od kilku do kilkudziesięciu wierszy w jednej tabeli). Często odpowiedzi na nie są po pewnym odstępie czasu, bywa zbyt długim aby pamiętać wszystko, a na dodatek nie przechowuję ich w excel bo tabela jest zerowana i wypełniana na nowo. Tabele wysyłam w zakresie wszystkich wypełnionych wierszy (np. lista komponentów), jednak tylko wybraną ilość kolumn (dajmy na to X), gdzie sam mam jeszcze dodatkowe 4 kolumny, których zawartości są tylko dla mnie. Chciałbym zrobić dla siebie bazę Access, której interfejs umożliwiłby mi:

1) zaczytanie wybranego zakresu z Excel do pamięci (np. wybór Y wierszy i X kolumn) pod wybranego adresata
2) wyszukiwanie zarchiwizowanych tabel adresata (w formie listy, podglądu, nie wiem jak się da)
3) możliwość wpisania dodatkowego komentarza
4) sortowanie po datach, dodatkowych nagłówkach, liczbach komponentów.. jakieś możliwości sortowania

Czy jest to w ogóle możliwe? Access'em bawiłem się jakieś 4-5 lat temu na jednym semestrze studiów, a jak to na Polibudzie - kursy tego typu były krótkie i nieutrwalane. Byłbym wdzięczny za opinie i sugestie, od czego mógłbym zacząć.
Go to the top of the page
+Quote Post
kayman
post 1.12.2017, 10:16:45
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 556
Pomógł: 40
Dołączył: 20.07.2012
Skąd: Warszawa

Ostrzeżenie: (0%)
-----


potrzebujesz softu więc:

- robisz bazę access, ustalasz tabele, kolumny , relacje, sposoby filtrowania i prezencji danych etc.

- robisz arkusz exel jako makro (tak naprawdę program w VB) do obsługi innych arkuszy i tej bazy -> tu masz całą logikę,, connector do bazy, sql'e etc.

- a potem wskazujesz temu makro arkusz do obróbki

w ten sposób masz soft do wielu arkuszy

Ten post edytował kayman 1.12.2017, 10:24:45
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 19.03.2024 - 09:58